Kodiaq TDI 2.0 DSG 4X4 czy Eniaq 80 RWD?

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
biokd
Posty: 208
Rejestracja: 11 cze 2020, 0:34
Samochód: Skoda Kodiaq L&K 2.0 TSI

Re: Kodiaq TDI 2.0 DSG 4X4 czy Eniaq 80 RWD?

Post autor: biokd »

Czyli i tak wniosek jest podobny, jesli już ktoś posiada dom (wybudowany przed erą "raczkującej elektryfikacji"), to problemem/luksusem może być odpowiednie przyłącze, a jesli nie posiada domu to luksusem w obecnych czasach może być jego budowa (już nawet uwzgledniająca pompe ciepla i fotowoltaike i cale "okablowanie" pod ładowarkę), oczywiscie caly czas mowie o domu w miescie, bo subiektywnie myśląc życie w mieście = wygoda i wszystko "pod ręką". Dla kogoś innego życie na wsi jest wygodne, coś za coś, dla mnei nie jest, więc mieszkając w bloku nie miałbym jak podłaczyć elektryka, w garażu w kilku blokach w sasiedztwie (wybudowanych w ciągu ostatnich 10 lat, nie starszych) nie ma w ogole miejsc z ladowarką, ani jednego elektryka nie widzialem parkującego w garażu, chyba, że ktoś sobie sam załatwiał. Więc elektryk jako jedyny samochód w mieście gdzie większość mieszka w blokach to nadal jest czysta abstrakcja również przez najbliższe lata.



Sponsor

Re: Kodiaq TDI 2.0 DSG 4X4 czy Eniaq 80 RWD?

Sponsor


kodiaqo
Posty: 89
Rejestracja: 03 wrz 2021, 22:56
Samochód: Tiguan 2.0 TSI 170 kM 4-Motion

Re: Kodiaq TDI 2.0 DSG 4X4 czy Eniaq 80 RWD?

Post autor: kodiaqo »

To mieszkanie w mieście stało się luksusem. Widzę w dodatku jak się je buduje.
Blok w blok, sąsiad patrzy sąsiadowi w okno, a ceny z kosmosu. Widzę to w Krakowie.

Proszę, dajcie już spokój i nie ciągnijcie tematu luksusów. To pojęcie jest względne.

Wracam do Enyaq w wersji 80x - oglądałem test wersji z napędem 4x4 realizowanej
przez dodatkowy silnik asynchroniczny z przodu - i przyznam, że ta wersja wydaje się
bardziej optymalna do oszczędniejszej jazdy w kWh oraz wyższych prędkości.

Jeśli ktoś nie oglądał testu Pertyna z 2 Czerwca 2021 to warto się z tym filmem zapoznać.

Pytanie powstaje - czy i kiedy pojawi się w Polsce i w jakiej cenie (?)

tomnowy
Posty: 559
Rejestracja: 31 sie 2021, 17:54
Samochód: Kodiaq 1.5 Style

Re: Kodiaq TDI 2.0 DSG 4X4 czy Eniaq 80 RWD?

Post autor: tomnowy »

popieram post biokid, w mieście w bloku nie ma jak ladowac elektryka, a czekanie kilka godzin na stacji ładowania to dramat i czysta strata czasu. co innego gdy ma się domek w mieście lub poza, pomijajac złącze energetczne bo są różne moce w różnych budynkach to ladowanie może cala noc trwać i nie przeszkadza. elektryki będą dobre za jakieś 10 lat w naszym kraju o ile to co obiecują zrealizują, tz infrastrukturę do ładowania. sama stacją to.jedna kwestia. druga to dociągnąć zasilanie do niej a trzecią sprawą czy sieć elektroenergetyczna to wytrzyma czy ja też trzeba wymienić.

Awatar użytkownika
herman00
Posty: 267
Rejestracja: 22 lip 2020, 9:02
Lokalizacja: Warszawa Ursynów
Samochód: Zielony Misiek Style 2,0 TSi 4x4DSG

Re: Kodiaq TDI 2.0 DSG 4X4 czy Eniaq 80 RWD?

Post autor: herman00 »

Ja mam propozycję, może wreszcie w klubie Kodiaq-a będzie o Kodiaqu a nie o jakichś elektrycznych wynalazkach.

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2888
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Kodiaq TDI 2.0 DSG 4X4 czy Eniaq 80 RWD?

Post autor: MałGorzata »

MałGorzata pisze:
18 paź 2021, 15:53
Używanie dodatkowych urządzeń w samochodzie elektrycznym ma się tak samo do zużycia energii jak w spalinowym. Jest pomijalny.
szablesi76 pisze:
18 paź 2021, 6:42
Nie ma się tak samo ponieważ alternator po rozruchu silnika spalinowego staje się źródłem energii. W samochodzie elektrycznym cały czas są to akumulatory. Piszesz po raz kolejny bzdury. Doucz się proszę bo wprowadzasz ludzi w błąd.
Wiem co piszę ale może ja się nie znam.
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2888
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Kodiaq TDI 2.0 DSG 4X4 czy Eniaq 80 RWD?

Post autor: MałGorzata »

lycone pisze:
18 paź 2021, 8:55
MałGorzata pisze:Klimatyzacja postojowa.
Fajnie jak jest, ale z drugiej strony dużo mniej przydatny bajer niż webasto.
Bardziej :)
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2888
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Kodiaq TDI 2.0 DSG 4X4 czy Eniaq 80 RWD?

Post autor: MałGorzata »

szymon pisze:
18 paź 2021, 10:35
Ja miałem podobny dylemat, wzialem kodiaqa w tdi. Porównując podobnie wyposażone auta eniaq wychodził mi drożej niż kodiaq. Nawet dokładając do całkowitego kosztu kodiaqa serwis hamulców i paliwo na 75 tys kilometrów.
Byłem na jeździe próbnej eniaqiem i kodiaqem. Kodiaq daje zdecydowanie więcej miejsca. Mi tez sie bardziej podoba.
Warto dodac ze eniaq ma tylny naped i mozna nim zerwać przyczepnosc. Dla jednych to plus dla innych minus.
Jest jeszcze różnica w kwocie odliczenia leasingu przy DG. Benzynowy 150 tysi, elektryk 225 tysi.
Oj zrywa, zrywa...
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

tomnowy
Posty: 559
Rejestracja: 31 sie 2021, 17:54
Samochód: Kodiaq 1.5 Style

Re: Kodiaq TDI 2.0 DSG 4X4 czy Eniaq 80 RWD?

Post autor: tomnowy »

Nowy problem z produkcją aut. Brakuje surowców do baterii - rp.pl
https://moto.rp.pl/na-prad/art19021411- ... do-baterii

kodiaqo
Posty: 89
Rejestracja: 03 wrz 2021, 22:56
Samochód: Tiguan 2.0 TSI 170 kM 4-Motion

Re: Kodiaq TDI 2.0 DSG 4X4 czy Eniaq 80 RWD?

Post autor: kodiaqo »

herman00 pisze:
18 paź 2021, 15:24
Ja mam propozycję, może wreszcie w klubie Kodiaq-a będzie o Kodiaqu a nie o jakichś elektrycznych wynalazkach.
Ale tutaj mamy temat Kodiaq vs. Enyaq.

Prawda Z czym masz problem :idea: :idea: :?:

kodiaqo
Posty: 89
Rejestracja: 03 wrz 2021, 22:56
Samochód: Tiguan 2.0 TSI 170 kM 4-Motion

Re: Kodiaq TDI 2.0 DSG 4X4 czy Eniaq 80 RWD?

Post autor: kodiaqo »

herman00 pisze:
18 paź 2021, 13:45
Ludzie o czym Wy mówicie. Nie jest luksusem posiadanie domu ale luksusem jest posiadanie przyłącza energetycznego które oprócz domu zasili ładowarkę. Nie są też problemem kable w domu i ładowarka naścienna. Ale jak uruchomisz ładowarkę w nocy, to nie włączysz i pralki i zmywarki, bo nie zbilansujesz poboru prądu pod swoje przyłącze, nawet trójfazowe. Wydawane w tej chwili warunki przyłączy energetycznych eliminują ten problem i przekroje przewodów przyłączeniowych muszą być większe np. 10mm2 i dostaniesz zgodę na zabezpieczenie 35A.
A co ze starymi domami ? Nikogo to nie interesuje. Przebudowy przyłączy są czasem niemożliwe.
A co z liniami energetycznymi. Obecnie funkcjonujące linie energetyczne zawdzięczamy jeszcze w większości temu co budował Polskę, zadłużył, ale coś po nim pozostało - linie są z lat 70-tych i dalej długo długo nic. Ostatnia budowa nowej linii z Kozienic została wywalona przez mieszkańców.
U mnie jest zab. 3x 16A (~380 V) Czyli teoret. daje to 18 kW.
ja nie widzę problemu, bo i tak przetwornica DC auta pozwala
na nie więcej niż 11 kW (w warunkach domowych!) I pralkę włączę.
Nie widzę problemu. W dodatku można sterować ładowaniem.

Ja i tak się nie śpieszę, bo nie mam do czego ... :lol:

ODPOWIEDZ