GWARANCJA CENY Z ZAMÓWIENIA

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
tomnowy
Posty: 559
Rejestracja: 31 sie 2021, 17:54
Samochód: Kodiaq 1.5 Style

Re: GWARANCJA CENY Z ZAMÓWIENIA

Post autor: tomnowy »

DJsmile czy moga wogole tak zrobic ze skasowali zamowienie i uzawaja ze sie skoczyla umowa? przeciez ro ponizej wszelkiej krytyki. dla mnie takie zachoeanie jest karygodne. szok i niedowierzanie. co prawnik na to? sa jakies paragrafy na to? podejście albo bierz pan co jest albo fora ze dwora. jak zyc w takim kraju? normalnie gorzej niz za komuny.



Sponsor

Re: GWARANCJA CENY Z ZAMÓWIENIA

Sponsor


DJsmile
Posty: 21
Rejestracja: 04 lut 2022, 22:13
Samochód: Zamówiony: KODIAQ Style 1,5 DSG

Re: GWARANCJA CENY Z ZAMÓWIENIA

Post autor: DJsmile »

Pan Luzar że swoimi pracownikami mogą robić co chcą - ich firma. Co natomiast mogą robić z zamówieniami klientów - obiecuję, że dam znać jaki będzie finał. Dla dobra moich interesów, nie chce dzielić się w tym momencie tym co przygotowujemy.

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
WaC
Posty: 641
Rejestracja: 17 wrz 2021, 21:41
Lokalizacja: Bemowo
Samochód: Sportline 2.0 TSI 4x4 DSG7

Re: GWARANCJA CENY Z ZAMÓWIENIA

Post autor: WaC »

Słusznie. Czekamy na info. POWODZENIA.
Moje motto: Nie bierz życia na serio i tak nie wyjdziesz z tego żywy.

chris24
Posty: 378
Rejestracja: 22 gru 2021, 18:07
Samochód: Skoda Kodiaq L&K 2.0 TSI 4x4

Re: GWARANCJA CENY Z ZAMÓWIENIA

Post autor: chris24 »

Sontiusz pisze:
19 lut 2022, 12:24
Normalnością powinno być dotrzymywanie umów pisemnych czy też ustnych. Czemu zawsze kupujący ma być na straconej pozycji? I ciągle te same teksty proszę mnie zrozumieć, pandemia półprzewodniki? Prawda jest taka że chodzi o dolary na każdym aucie zostawionym przez zamawiającego salon jest do przodu 20 tys. zł. I sprzedaję go od ręki. I to nimi kieruję kasa.
Wg. informacji które posiadam to dealerzy na autach które zamawiał ktoś inny a ktoś inny kupił mają mniejszy zysk.
Fabryka wprowadziła taki mechanizm więc powinno im zależeć. Tym bardziej dziwi to co się dzieje.

sylwekr
Posty: 135
Rejestracja: 25 cze 2021, 22:51
Samochód: Kodiaq L&K 2.0TSI

Re: GWARANCJA CENY Z ZAMÓWIENIA

Post autor: sylwekr »

Szopki.... ale chyba jaki producent, tacy dilerzy. Producent któremu by zależało na opinii klientów nie pozwolił by sobie na takie traktowanie klientów przez dilerów. Według mnie sytuacja przerosła Skodę. Nie panują nad sytuacja, nad produkcja, dystrybucją ,problemami które są na rynku motoryzacyjnym. Realizacja zamówień to zupełna loteria, informacje docierajace o statusie zamówienia albo żadne, albo zmieniające się kilkukrotnie. W tym bałaganie dilerzy dokładają swoje, żonglując cenami, różnymi obietnicami bez pokrycia itp, a to skasowanie zamówienia to "hit". Ale to się zmieni... tylko niestety nie sądzę aby w tym roku. Skodę tylko ratuje globalna sytuacja na rynku motoryzacyjnym. Jeśli inne marki by produkowały się sprawniej juz dawno bym podziękował Skodzie, a tak cały czas nadzieja, że może za miesiąc, może już niedługo wyprodukują, że cena nie zmieni się, że wyposażenie będzie takie jak zamówione..... nie do pomyślenia jakich czasów doczekaliśmy.

Sontiusz
Posty: 22
Rejestracja: 26 cze 2021, 22:28
Samochód: Skoda

Re: GWARANCJA CENY Z ZAMÓWIENIA

Post autor: Sontiusz »

chris24 pisze:
20 lut 2022, 0:07
Sontiusz pisze:
19 lut 2022, 12:24
Normalnością powinno być dotrzymywanie umów pisemnych czy też ustnych. Czemu zawsze kupujący ma być na straconej pozycji? I ciągle te same teksty proszę mnie zrozumieć, pandemia półprzewodniki? Prawda jest taka że chodzi o dolary na każdym aucie zostawionym przez zamawiającego salon jest do przodu 20 tys. zł. I sprzedaję go od ręki. I to nimi kieruję kasa.
Wg. informacji które posiadam to dealerzy na autach które zamawiał ktoś inny a ktoś inny kupił mają mniejszy zysk.
Fabryka wprowadziła taki mechanizm więc powinno im zależeć. Tym bardziej dziwi to co się dzieje.
Moje źródło mówi zupełnie co innego. Chris weź pod uwagę że cennik się zmieniał. I wszystkie inne okoliczności inflacja, stopy procentowe, przestoje w fabryce, czas oczekiwania na nowe auto itp.

chris24
Posty: 378
Rejestracja: 22 gru 2021, 18:07
Samochód: Skoda Kodiaq L&K 2.0 TSI 4x4

Re: GWARANCJA CENY Z ZAMÓWIENIA

Post autor: chris24 »

wy
Sontiusz pisze:
20 lut 2022, 15:16
chris24 pisze:
20 lut 2022, 0:07
Sontiusz pisze:
19 lut 2022, 12:24
Normalnością powinno być dotrzymywanie umów pisemnych czy też ustnych. Czemu zawsze kupujący ma być na straconej pozycji? I ciągle te same teksty proszę mnie zrozumieć, pandemia półprzewodniki? Prawda jest taka że chodzi o dolary na każdym aucie zostawionym przez zamawiającego salon jest do przodu 20 tys. zł. I sprzedaję go od ręki. I to nimi kieruję kasa.
Wg. informacji które posiadam to dealerzy na autach które zamawiał ktoś inny a ktoś inny kupił mają mniejszy zysk.
Fabryka wprowadziła taki mechanizm więc powinno im zależeć. Tym bardziej dziwi to co się dzieje.
Moje źródło mówi zupełnie co innego. Chris weź pod uwagę że cennik się zmieniał. I wszystkie inne okoliczności inflacja, stopy procentowe, przestoje w fabryce, czas oczekiwania na nowe auto itp.
no a jakie ma to znaczenie ? wymieniasz ryzyka sprzedawcy

Sontiusz
Posty: 22
Rejestracja: 26 cze 2021, 22:28
Samochód: Skoda

Re: GWARANCJA CENY Z ZAMÓWIENIA

Post autor: Sontiusz »

Oczywiście ryzyka sprzedawcy to czemu chcę nimi obarczyć kupującego.

Późnym popołudniem w piątek rozmawiałem z kierownikiem salony, u mnie cena za auto pozostaje bez zmian. Wycofali się z podniesienia ceny.
W przyszłym tygodniu będzie się kontaktować sprzedawcą w celu dopełnienia reszty formalności. Auto już na dniach ma być w salonie.

Awatar użytkownika
WaC
Posty: 641
Rejestracja: 17 wrz 2021, 21:41
Lokalizacja: Bemowo
Samochód: Sportline 2.0 TSI 4x4 DSG7

Re: GWARANCJA CENY Z ZAMÓWIENIA

Post autor: WaC »

Super, chociaż u Ciebie i u mnie w tym, konkretnym przypadku.
Moje motto: Nie bierz życia na serio i tak nie wyjdziesz z tego żywy.

tomnowy
Posty: 559
Rejestracja: 31 sie 2021, 17:54
Samochód: Kodiaq 1.5 Style

Re: GWARANCJA CENY Z ZAMÓWIENIA

Post autor: tomnowy »

u mnie tez ceny nie podniesli ale tez nie odjeli za zdjete wyposazenie, na otarcie łez dali dodatkowe akcesoria do wyboru.

ODPOWIEDZ