GWARANCJA CENY Z ZAMÓWIENIA

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
chris24
Posty: 378
Rejestracja: 22 gru 2021, 18:07
Samochód: Skoda Kodiaq L&K 2.0 TSI 4x4

Re: GWARANCJA CENY Z ZAMÓWIENIA

Post autor: chris24 »

tomnowy pisze:
05 lut 2022, 16:46
niestety jako forma jest zapis w zamowieniu ze cena moze ulec zmianie i moge odstapic od umowy jak mi nie pasuje.
gdyby bylo zamowienie na osobe prywatna to cena moze sie zmienic tylko ze wzgledu na vat i akcyze. ta gwarancja ceny (INFO Z 20.01) to tez tylko sprzedawca mowil o niej przez telefon a na papierze czy mailu nic nie mam. zobacze w przyszlym tygodniu co mi powiedza bo ma byc juz numer vin i potwierdzenie konfiguracji. widzac podejscie skody (czytaj delare, skida polska i producent), to maja klienta w d..ie bo ktos kupi jak mi sie podoba za zupelnie inne pienadze z pocalowaniem ręki, wiec boje sie ze nic nie uda sie wynegocjowac. albo pan bierzesz albo dowidzenia.
ja mam na firmę i łapię się na fragment umowy dla:
II. WARUNKI SPRZEDAŻY DOTYCZĄCE PRZEDSIĘBIORCY KORZYSTAJĄCEGO Z OCHRONY KONSUMENCKIEJ

i gwarancję ceny mam



Sponsor

Re: GWARANCJA CENY Z ZAMÓWIENIA

Sponsor


tomnowy
Posty: 559
Rejestracja: 31 sie 2021, 17:54
Samochód: Kodiaq 1.5 Style

Re: GWARANCJA CENY Z ZAMÓWIENIA

Post autor: tomnowy »

chris a co masz zaznaczone na koncu umowy, tz. kroty kwadrat masz zaznaxzony? bo punkt Ii jest dla osob fizycznych a III dla firm.

Xeor^
Posty: 217
Rejestracja: 07 cze 2021, 12:08
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI 4x4 L&K

Re: GWARANCJA CENY Z ZAMÓWIENIA

Post autor: Xeor^ »

Powiem wam tylko tyle, że oczywiście pewnie jak macie ochronę konsumencką to gwarancja ceny obowiązuje, ale pamiętajcie że chyba wszyscy mamy wpłacone zaliczki i bardziej im się będzie opłacać wypowiedzieć zamówienie i zwrócić zaliczkę niż dopłacać. Uważam że to nie jest w porządku i dlatego cieszę się że trafiłem na uczciwego dealera.

DJsmile
Posty: 21
Rejestracja: 04 lut 2022, 22:13
Samochód: Zamówiony: KODIAQ Style 1,5 DSG

Re: GWARANCJA CENY Z ZAMÓWIENIA

Post autor: DJsmile »

Xeor^ pisze:Powiem wam tylko tyle, że oczywiście pewnie jak macie ochronę konsumencką to gwarancja ceny obowiązuje, ale pamiętajcie że chyba wszyscy mamy wpłacone zaliczki i bardziej im się będzie opłacać wypowiedzieć zamówienie i zwrócić zaliczkę niż dopłacać. Uważam że to nie jest w porządku i dlatego cieszę się że trafiłem na uczciwego dealera.
Może faktycznie przenieśmy tutaj dyskusję o cenach :)
Polecam jeszcze raz zapoznanie z art. 491 KC.
Jeśli Dealer nie wywiąże się z zamówienia, to sąd i żądanie odszkodowania za utracone dochody. U mnie myślę, że wystartuje z kwotą odpowiadającą mojemu zamówieniu. Orzecznictwo sądów akurat jest tutaj po stronie przedsiębiorcy-konsumenta.

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka


kubag
Posty: 11
Rejestracja: 21 sty 2022, 22:31
Samochód: Kodiaq Style 2.0 TDI 4x4

Re: GWARANCJA CENY Z ZAMÓWIENIA

Post autor: kubag »

A o jakiej "zaliczce" tutaj piszecie??
Te kilka tys. zł przy składaniu zamówienia, czy już o tzw. "wpłacie własnej"?? Na Umowe mam wyraźnie napisane w tytule "UMOWA LEASINGU OPERACYJNEGO NIEKONSUMENCKIEGO". Oczywiście kupuję jako JDG.

Ja jestem już po jednym i po drugim i dalej auto "w produkcji". Dealer nic więcej nie wie co z moim autem - podobno wysłali jakieś zapytanie do Skody w tej sprawie, ale nie wiem czy to nie jest gra na czas czy coś.
Na razie też zero info o kastracji, zmianach ceny itp. Po prostu nic poza tym, że od grudnia auto ma status "w produkcji" (Style, 2.0 TDI 4x4, zamówienie koniec lipca 21, bez fajerwerków w wyposażeniu).

Xeor^
Posty: 217
Rejestracja: 07 cze 2021, 12:08
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI 4x4 L&K

Re: GWARANCJA CENY Z ZAMÓWIENIA

Post autor: Xeor^ »

Ja wpłacałem 5k przy zamawianiu, umowy leasingu nie mam podpisanej, moja zaliczka idzie na ubezpieczenie.

DJsmile
Posty: 21
Rejestracja: 04 lut 2022, 22:13
Samochód: Zamówiony: KODIAQ Style 1,5 DSG

Re: GWARANCJA CENY Z ZAMÓWIENIA

Post autor: DJsmile »

I mnie zaliczka 1k przy podpisywaniu zamówienia. Umowy nie podpisywałem żadnej. Decyzja o sposobie finansowania do decyzji jak samochód będzie już u dealera.

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka


tomnowy
Posty: 559
Rejestracja: 31 sie 2021, 17:54
Samochód: Kodiaq 1.5 Style

Re: GWARANCJA CENY Z ZAMÓWIENIA

Post autor: tomnowy »

2k.zaliczki.przy zamowieniu umowy brak.

BigDaddy
Posty: 204
Rejestracja: 14 sie 2021, 13:24
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Kodiaq Sportline FL 2022 1,5 TSI manual

Re: GWARANCJA CENY Z ZAMÓWIENIA

Post autor: BigDaddy »

Zaliczka 10% zamówienia (15 tys.), brak umowy (tylko zamówienie), JDG.

Awatar użytkownika
WaC
Posty: 641
Rejestracja: 17 wrz 2021, 21:41
Lokalizacja: Bemowo
Samochód: Sportline 2.0 TSI 4x4 DSG7

Re: GWARANCJA CENY Z ZAMÓWIENIA

Post autor: WaC »

WaC pisze:
31 sty 2022, 15:48
Uprzejmie informuję, iż po 155 dniach oczekiwania (data złożenia zamówienia), 29 stycznia br. mój Sportline został wyprodukowany. Obecnie czeka w fabryce na testy. Nawet mam VIN.
Dziś jest na placu w Poznaniu. I najważniejsze: cena zachowana z sierpnia 2021
Moje motto: Nie bierz życia na serio i tak nie wyjdziesz z tego żywy.

ODPOWIEDZ