GWARANCJA CENY Z ZAMÓWIENIA

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
chris24
Posty: 378
Rejestracja: 22 gru 2021, 18:07
Samochód: Skoda Kodiaq L&K 2.0 TSI 4x4

Re: GWARANCJA CENY Z ZAMÓWIENIA

Post autor: chris24 »

Wracając do obecnych aneksów do umów przy zamówieniu to spotkałem się z takimi które dealer nazywał "gwarancją ceny" a tak naprawdę były czymś przeciwnym i zawierały możliwość zarówno zmiany ceny jak i wyposażenia bez konsekwencji dla dealera.
Na szczęście nie wszyscy dealerzy dodali aneksy do umów.
Negocjuję z jednym który proponuje standardową umowę, jedynie z zastrzeżeniem że cena może ulec zmianie jeżeli zmieni się VAT.

PS Longmanpl - pisałem priva ale nie wiem czy dotarł. Możesz napisać u kogo zamówiłeś auto z tym dobrym rabatem ?



Sponsor

Re: GWARANCJA CENY Z ZAMÓWIENIA

Sponsor


longmanpl
Posty: 232
Rejestracja: 15 cze 2021, 1:16
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0 TSI

Re: GWARANCJA CENY Z ZAMÓWIENIA

Post autor: longmanpl »

Wczoraj w rozmowie z handlowcem P*ichty otrzymałem info o korekcie ceny o obcięte wyposażenie.
Korekta o wcześniej wspomniany Canton 2000 zł a w przypadku asystentów matematyka.

cena pakietu Travel Assist 4200 zł - cena samego Lane Assist 1600 (który zostaje).

Więc cena w dół przed rabatem o 4600 zł.
Ceny z dnia zamówienia.

Więc różnica w cenie obecnej konfiguracji Sportlinea do LK z dodatkami (m.in. hak)' daje ok. 9500 zł.

Czekam teraz na (re)kalkulację finansowania dla 'tańszego' Sportelinea i LK po zmianie stóp procentowych.

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka


BigDaddy
Posty: 204
Rejestracja: 14 sie 2021, 13:24
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Kodiaq Sportline FL 2022 1,5 TSI manual

Re: GWARANCJA CENY Z ZAMÓWIENIA

Post autor: BigDaddy »

Ja też rozmawiałem wczoraj z moim handlowcem od Ci..-Zas... i dostałem informację, że auto idzie do produkcji za miesiąc ale raczej nie będzie Cantona i Side oraza Rear ale nie będzie korekty ceny w dół :oops:

Trzeba będzie bić się chyba z nimi

Awatar użytkownika
WaC
Posty: 640
Rejestracja: 17 wrz 2021, 21:41
Lokalizacja: Bemowo
Samochód: Sportline 2.0 TSI 4x4 DSG7

Re: GWARANCJA CENY Z ZAMÓWIENIA

Post autor: WaC »

WaC pisze:
10 gru 2021, 22:58
Mam odpowiedź od mojego handlowca z 3 grudnia br.:
"...uprzejmie informuję, że zamówienie Państwa na samochód Skoda Kodiaq dla jego realizacji zostanie zmodyfikowane (braki elektroniki dla motoryzacji), proszę o zapoznanie się z poniższymi zmianami było między innymi:
AREA VIEW CAMERA - system kamer 360° cena brutto 1.950,00zł
LANE ASSIST i SIDE ASSIST z REAR TRAFFIC ALERT, EMERGENCY ASSIST cena brutto 4.700,00zł
Razem brutto: 6.650,00zł

Producent wprowadził nową opcję :
PWQ - LANE ASSIST z adaptacyjnym prowadzeniem po torze + Emergency Assist (bez SIDE ASSIST I REAR TRAFFIC ALERT) Koszt brutto 2.550,00zł.
Proszę o rozważenie czy w/w nowa opcja byłaby potrzebna dla Państwa ?
W przypadku akceptacji tej zmiany pomniejszamy wartość samochodu z zamówienia o kwotę brutto 4.100,00zł(jeżeli uznacie Państwo, że opcja ta jest zbędna - to wartość samochodu z zamówienia zostanie pomniejszona brutto: 6.650,00zł)..."
BigDaddy, zapoznaj się z moim problemem. Też pierwotnie mieli nie obniżyć ceny za braki.

viewtopic.php?f=17&t=2196&p=41321#p41321
Moje motto: Nie bierz życia na serio i tak nie wyjdziesz z tego żywy.

Jaco
Posty: 124
Rejestracja: 07 lis 2021, 21:16
Samochód: Skoda, Superb, 2.0TSI

Re: GWARANCJA CENY Z ZAMÓWIENIA

Post autor: Jaco »

Poprosiłem handlowca o wysłanie nowej kalkulacji po wywaleniu cantona, przy okazji dodałem 3 rząd siedzeń. Bazowa cena auta rozni sie od tej ktora mialem we wrzesniu, jest wieksza, czy to jest normalne? Czy tak powinno być?

longmanpl
Posty: 232
Rejestracja: 15 cze 2021, 1:16
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0 TSI

Re: GWARANCJA CENY Z ZAMÓWIENIA

Post autor: longmanpl »

Usunięty Canton to korekta w dół o 2000 zł wg starego cennika.
Jeżeli dodałeś 3ci rząd siedzeń, to tutaj czysta matematyka wskazuje że cena wzrasta.

Edit:
jeżelu cena wyjściowa, bez dodatków, jest wyższa, to albo nie ma gwarancji ceny albo błąd systemu/handlowca.

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka



Jaco
Posty: 124
Rejestracja: 07 lis 2021, 21:16
Samochód: Skoda, Superb, 2.0TSI

Re: GWARANCJA CENY Z ZAMÓWIENIA

Post autor: Jaco »

Zle się wyraziłem bo cena wzrosła o łącznie 8 tysięcy.

longmanpl
Posty: 232
Rejestracja: 15 cze 2021, 1:16
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0 TSI

Re: GWARANCJA CENY Z ZAMÓWIENIA

Post autor: longmanpl »

Jaco pisze:Zle się wyraziłem bo cena wzrosła o łącznie 8 tysięcy.
Ile z tych 8k wzrostu to efekt dodatkowego wyposażenia?
Canton -2k + 3ci rząd 4.5k = wzrost o 2.5k.

Jeżeli nic poza tym z wyposażenia nie wpadło, to zweryfikuj cenę ze sprzedawcą.

Pytanie czy była gwarancja ceny i czy zamówienie zostało zarejestrowane przez fabrykę (to nieoznacza przypisania terminu produkcji)

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka


Jaco
Posty: 124
Rejestracja: 07 lis 2021, 21:16
Samochód: Skoda, Superb, 2.0TSI

Re: GWARANCJA CENY Z ZAMÓWIENIA

Post autor: Jaco »

w umowie mam "Ze względu na podwyżki cen informujemy, że cena samochodu może ulec
zmianie jezeli samochód wyprodukuje się w 2022r. Gwarantujemy jednak ustalony zgodnie z ofertą rabat".

Tak ze nic nie da się zrobić, na otomoto prawie identyczny konfiguracja jest za 54 tys więcej. Więc to nadal rozsądna cena.

Xeor^
Posty: 217
Rejestracja: 07 cze 2021, 12:08
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI 4x4 L&K

Re: GWARANCJA CENY Z ZAMÓWIENIA

Post autor: Xeor^ »

To wszystko jest zależne od tego w jakim statusie miałeś zamówienie, moje zamówienie było już w fabryce ale bez terminu produkcji i zmiana na L&K spowodowała to że zamówienie zostało po kontakcie z centralą przeliczone z dnia zamówienia (czerwiec 2021). Czyli ceny mamy takie same jakbym zamawiał w 2021 roku L&K (od ceny katalogowej miałem 8% rabatu a teraz od ceny katalogowej wychodzi prawie 12% - rabat jest ten sam, ale cena z czerwca). Są też sytuacje, że to sprzedawca przelicza Ci to zamówienie, mówi że rabat ten sam, a tak naprawdę to nadwyżka idzie do nich (to na dzień dobry jest ok 10k katalogowo).

ODPOWIEDZ