Zamawiam Kodiaqa - kilka pytań

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
me_cenas
Posty: 13
Rejestracja: 08 wrz 2021, 15:35
Samochód: Skoda Octavia 1.8 TSI

Zamawiam Kodiaqa - kilka pytań

Post autor: me_cenas »

Dzień dobry!

Pod koniec następnego tygodnia zamawiam swojego Kodiaqa, a zarazem drugą Skodę.

Wybieram wersję RS, dorzucam sporo rzeczy, właściwie wszystko poza panoramicznym dachem i drugim rzędem siedzeń.

Stąd mam do Was co najmniej 2 pytania:
1. Czy w opcji ze skórzanymi, wentylowanymi, elektrycznymi fotelami, tylna kanapa również jest pokryta skórą? Z materiałów prasowych tak wynika, jednak dealer zwleka z odpowiedzią, podobnie jak infolinia skody, a kwestia wydaje się być prosta ;)
2. Czy opuszczanie tylnej kanapy za pomocą wajchy w bagażniku jest opcją, czy też standardem? W cenniku pozycja ta pojawia się tylko w pakiecie simply clever. Drogą dedukcji strzelam, patrząc na materiały i recenzje, że niestety jest tylko w opcji.

Będę wdzięczny za info, jeśli ktoś z Was zna odpowiedź.



Sponsor

Zamawiam Kodiaqa - kilka pytań

Sponsor


biokd
Posty: 208
Rejestracja: 11 cze 2020, 0:34
Samochód: Skoda Kodiaq L&K 2.0 TSI

Re: Zamawiam Kodiaqa - kilka pytań

Post autor: biokd »

Ja mam L&K przedliftotwy wyprodukowany w maju 2021 i co prawda "skórę" mam w standardzie, ale są nią pokryte wszystkie fotele, więc zakładam, że tak jest też w RSie, którego skonfigurowałes
Kanapa opuszczana z wajchy w bagażniku jest opcją nawet w LK, ja akurat tego nie brałem, bo bardzo rzadko składam tylne siedzenia więc "normalne" ich składanie mi wystarczy.
Ale dla wersji poliftowej jest nowy cennik, który pewnie jakos w listopadzie znowu ulegnie modyfikacjom, więc może cos pozmieniali i teraz coś co było opcją jest w standardzie.

Xysiu
Posty: 29
Rejestracja: 01 wrz 2021, 19:21
Samochód: Kodiaq FL 2.0 TSI L&K

Re: Zamawiam Kodiaqa - kilka pytań

Post autor: Xysiu »

Cześć,

Ja się podłączę pod pytanie do właścicieli L&K - chodzi mi o wyposażenie pod nawiewem klimatyzacji na tylne fotele. Czy w standardzie L&K są tam gniazda 12V, 230V i USB?
Wiem, ze są w pakiecie Simply Clever ale jak patrze w innych pakietach dla L&K to są tam też elementy, które zawiera już standard (vide Pakiet Snu Premium zawiera m.in. szyby dźwiękochłonne, które wg specyfikacji L&K są już w standardzie).

Pozdrawiam,

Krzysiek

mielmar
Posty: 35
Rejestracja: 30 sie 2021, 19:01
Samochód: Skoda KODIAQ 2.0TDI L&K LavaBlue

Re: Zamawiam Kodiaqa - kilka pytań

Post autor: mielmar »

Też niedawno wybierałem wersję L&K i miałem dylemat - ponieważ zależało mi na wbudowanych roletach w tylnych oknach i z tego co się doczytałem to :

Simply Clever = L&K + rolety + składanie siedzeń z bagażnika + USB z tyłu + sitka w bagażniku + popielniczka
Pakiet Snu = L&K + rolety + tylne zagłówki rozkładane do spania + kocyk
Pakiet Rodziny = L&K + rolety + ochrona na drzwi przy otwieraniu.

Xysiu
Posty: 29
Rejestracja: 01 wrz 2021, 19:21
Samochód: Kodiaq FL 2.0 TSI L&K

Re: Zamawiam Kodiaqa - kilka pytań

Post autor: Xysiu »

Zgadza sie, jest to trochę namieszane i dlatego pytam o to co jest w gołym standardzie L&K (konkretnie chodzi mi o gniazda po klimą z tyłu - czy są czy nie a jeśli są to jakie).

biokd
Posty: 208
Rejestracja: 11 cze 2020, 0:34
Samochód: Skoda Kodiaq L&K 2.0 TSI

Re: Zamawiam Kodiaqa - kilka pytań

Post autor: biokd »

Ja mam gniazdo 230 jako dodatkowe wyposazenie w LK, i tam oprocz tego gniazda 230 (plaskie) jest na pewno USB-C i chyba tez gniazdo 12V.
Co do pakietów do najbardziej oplaca sie wziac Pakiet Rodzinny, bo jest w nim ochrona na drzwi wysuwana (nie wiem czy nadal tak samo to wyglada dla wersji poliftowych), ale w innych pakietach czesc rzeczy już jest w standardziej bo np pakiet snu ma chyba szyby sunset, ktore juz sa w standardzie i chyba szyby dzwiękoszczelne. Pakiet Sen i Rodzinny pokrywają się oprócz koca, grubszego podnóżka i tych rozkladanych zagłówków, czyli de facto te zagłówki to jedyna rzecz, którą można rozważyć, ale placic tylko za to kilka tysiecy to przesada (jakis koc mozna z domu wrzucic do auta).
Ja do wersji LK (przed FL) dobralem pakiet rodzinny, gniazdo 230V, keirownice grzana z łopatkami, wentylowane fotele, isofix z przodu, premium care, kessy full z alarmem, virtual cockpit i siatke oddzielającą przestrzeń bagażową od pasażerskiej. Ale tera z FL już chyba się to wszystko i tak pozmienialo i te pakiety sa chyba tez inne (bo już chyba virtual cockpit jest w standardzie?)

Awatar użytkownika
stingerA6
Posty: 2025
Rejestracja: 21 maja 2018, 21:19
Lokalizacja: Lubuskie
Samochód: Bardzo Mocarny Wagon - prawie Kodiaq

Re: Zamawiam Kodiaqa - kilka pytań

Post autor: stingerA6 »

Chyba na dziś podstawowe pytanie to kiedy dostawa auta. Bo jeśli będzie trzeba czekać rok. Być może niektóre wersje np RS lub L&K produkowane są bez restrykcji.
"Forum to nie agencja towarzyska.....wszystkim nie dogodzimy"
"Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić."

me_cenas
Posty: 13
Rejestracja: 08 wrz 2021, 15:35
Samochód: Skoda Octavia 1.8 TSI

Re: Zamawiam Kodiaqa - kilka pytań

Post autor: me_cenas »

Byłoby super, gdyby ta produkcja szła sprawnie. Dostałem od dealera smsa, że zamówione teraz, powinny być już w styczniu/lutym. Ile w tym prawdy, się okaże.

Natomiast odnośnie pakietów, których elementy się pokrywają, to cena powinna się korygować w konfiguratorze. Tutaj ciekawostka, że na cześć rzeczy to działa (np. mając Amundsena z pakietu comfort, po dodaniu Columbusa, jego cena spada), ale już po dodaniu pakietu comfort i simply clever, cena nie zmienia się, mimo że gniazdko 230v się dubluje. Na infolinii, kiedy zgłosiłem problem, usłyszałem że trzeba to dograć przy zamówieniu z dealerem, bo na pewno nie zapłacę za coś 2x.

jaro3
Posty: 7
Rejestracja: 15 wrz 2021, 8:55
Samochód: Kodiaq LK, produkcja początek 2023

Re: Zamawiam Kodiaqa - kilka pytań

Post autor: jaro3 »

Podłączam się pod temat, dla wielu opcji jak: door-protection, składanie kanapy z bagażnika czy zasłonki co innego jest w pofaceliftingowym cenniku a co innego w konfiguratorze. Zamawiając L&K nie wiadomo co tak na prawdę się dostanie :(
Może komuś udało się uzyskać wiarygodne informacje na temat tych dodatków/pakietów dla L&K ?

Bartecki1
Posty: 19
Rejestracja: 01 lip 2021, 20:02
Samochód: Superb 272, Kodiaq TDI 200 4x4

Re: Zamawiam Kodiaqa - kilka pytań

Post autor: Bartecki1 »

Odnośnie pakietu skórzanych i wentylowanych siedzeń: w polifcie Sportline skórzane wentylowane przód, skórzane tył.

ODPOWIEDZ