7 miejsc czy 5 miejsc - czy żałujecie a może nie i dlaczego?

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
Xysiu
Posty: 29
Rejestracja: 01 wrz 2021, 19:21
Samochód: Kodiaq FL 2.0 TSI L&K

7 miejsc czy 5 miejsc - czy żałujecie a może nie i dlaczego?

Post autor: Xysiu »

Cześć wszystkim,

Noszę się z zamiarem zmiany mojej dość wysłużonej aczkolwiek całkiem jeszcze sprawnej Octavii II FL na nowego Kodiaqa FL. I mam pytanie do posiadaczy autka w wersji zarówno 5 jak i 7 miejscowej. Jeśli z perspektywy czasu żałujecie decyzji o wyborze 7 miejscowej to dlaczego i podobnie dla wersji 5 miejscowej. Sam mam rodzinę 2+2 ale mocno skłaniam się do wersji 7 miejscowej. Trochę szkoda miejsca w bagażniku (choć i tak zostaje sporo - prawda?) i systemu haczyków na szynie ale z drugiej strony czasem dodatkowe 2 miejsca mogą się chyba przydać (wycieczka z dziadkami ;-) ). Jak to wygląda w praktyce u Was? Dodatkowe pytanie dla posiadaczy wersji 7 os - czy rzeczywiście jest odczuwalnie mniej miejsca na nogi w 2 rzędzie gdy kanapę odsunie się aby dzieci (powiedzmy 130-165 cm) zasiadły w 3 rzędzie? Czy tą ilość miejsca na nogi w drugim rzędzie można uznać za mało komfortową czy po prostu jest jej mniej ale nie brakuje do komfortowej podróży?

Pozdrawiam,

Krzysiek



Sponsor

7 miejsc czy 5 miejsc - czy żałujecie a może nie i dlaczego?

Sponsor


Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2888
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: 7 miejsc czy 5 miejsc - czy żałujecie a może nie i dlaczego?

Post autor: MałGorzata »

Xysiu pisze:
02 wrz 2021, 20:23
Cześć wszystkim,

Noszę się z zamiarem zmiany mojej dość wysłużonej aczkolwiek całkiem jeszcze sprawnej Octavii II FL na nowego Kodiaqa FL. I mam pytanie do posiadaczy autka w wersji zarówno 5 jak i 7 miejscowej. Jeśli z perspektywy czasu żałujecie decyzji o wyborze 7 miejscowej to dlaczego i podobnie dla wersji 5 miejscowej. Sam mam rodzinę 2+2 ale mocno skłaniam się do wersji 7 miejscowej. Trochę szkoda miejsca w bagażniku (choć i tak zostaje sporo - prawda?) i systemu haczyków na szynie ale z drugiej strony czasem dodatkowe 2 miejsca mogą się chyba przydać (wycieczka z dziadkami ;-) ).
Otóż to! Dzieciaki lubią jeździć w bagażniku. 6 osób w tym dwie w trzecim rzędzie to komfort dla dziadków na kanapie. Znam z autopsji. Miejsca w bagażniku i tak jest dużo. Jako bonus możesz sobie dopisać płaską podłogę po złożeniu tylnej kanapy.
Xysiu pisze:
02 wrz 2021, 20:23
Jak to wygląda w praktyce u Was? Dodatkowe pytanie dla posiadaczy wersji 7 os - czy rzeczywiście jest odczuwalnie mniej miejsca na nogi w 2 rzędzie gdy kanapę odsunie się aby dzieci (powiedzmy 130-165 cm) zasiadły w 3 rzędzie? Czy tą ilość miejsca na nogi w drugim rzędzie można uznać za mało komfortową czy po prostu jest jej mniej ale nie brakuje do komfortowej podróży?
W drugim rzędzie jest tyle miejsca, że przesunięcie kanapy do przodu w takiej sytuacji jest nieodczuwalne.
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

Awatar użytkownika
stingerA6
Posty: 2028
Rejestracja: 21 maja 2018, 21:19
Lokalizacja: Lubuskie
Samochód: Bardzo Mocarny Wagon - prawie Kodiaq

Re: 7 miejsc czy 5 miejsc - czy żałujecie a może nie i dlaczego?

Post autor: stingerA6 »

Trzeci rząd daje w miarę komfort dla dzieci.
Złożony minimalnie odbiera pojemność bagażnika.
Miałem i byłem zadowolony.
"Forum to nie agencja towarzyska.....wszystkim nie dogodzimy"
"Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić."

BarTech
Posty: 76
Rejestracja: 10 maja 2021, 21:17
Samochód: Kodiaq 1.5 DSG Style 2021

Re: 7 miejsc czy 5 miejsc - czy żałujecie a może nie i dlaczego?

Post autor: BarTech »

Mam 3 dzieci w wieku 6-11 lat i od 2 miesięcy jestem szczęśliwym posiadaczem 7-miejscowego Misia. Jak już pisałem w innym wątku, to był strzał w dziesiątkę. Dzieciaki uwielbiają 3 rząd, czasem jak jadę tylko z 1-ym to wolą tam siedzieć niż na siedzeniu obok kierowcy;) Dają ogromną elastyczność, można je szybko złożyć/rozłożyć. Haczyki boczne w bagażniku też są, choć nie na szynach (po jednym z każdej strony). Bagażnik nieco mniejszy, ale za to podłoga na równi ze zderzakiem jest łatwa do ładowania, nie trzeba się też schylać;) Odsuwanie foteli zależnie od potrzeb, nie musisz dawać max do przodu, jest normalnie kilka stopni pośrednich. 7 wysokich osób raczej nie zapakujesz bez przeszkód, ktoś musi oberwać w brodę lub kolana ;) ale to nie autobus tylko rodzinny SUV.

Przy pakowaniu na wakacje całej rodziny (czyli konfiguracja 5os + duży bagaż) pod złożonymi siedzeniami 3 rzędu, a za 2 rzędem (czyli tam gdzie normalnie jest miejsce na nogi z 3 rzedu) robi się fajny schowek na drobne rzeczy, których czesto nie mialem jak i gdzie zapakować ;)

WuWu
Posty: 597
Rejestracja: 10 cze 2017, 23:18
Samochód: Kodiaq 1,4

Re: 7 miejsc czy 5 miejsc - czy żałujecie a może nie i dlaczego?

Post autor: WuWu »

Jak kupisz 5 osobowe i nagle okazuje się że będziesz miał więcej dzieci ;) to może do kodiaqa dokupić np takie coś:
https://www.carmagazine.co.uk/features/ ... at-review/
Pewnie podobnych rozwiązań jest więcej. Można też kupić 7 osobową i jej nigdy nie użyć.
Ostatnio zmieniony 10 wrz 2021, 0:22 przez WuWu, łącznie zmieniany 1 raz.

Xysiu
Posty: 29
Rejestracja: 01 wrz 2021, 19:21
Samochód: Kodiaq FL 2.0 TSI L&K

Re: 7 miejsc czy 5 miejsc - czy żałujecie a może nie i dlaczego?

Post autor: Xysiu »

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi i opinie :)

Dzisiaj miałem okazję sprawdzić empirycznie jak się siedzi z dzieciakami w wersji 7 miejscowej i.... wybór podtrzymuję - będzie 7 miejsc :) Miejsca na nogi jest wystarczająco w drugim rzędzie i z tyłu dzieciaki tez mogą się przejechać bez dyskomfortu.

Pozdrawiam,

Krzysiek

ODPOWIEDZ