Jutro idę zamawiać Kodiaqa

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
longmanpl
Posty: 232
Rejestracja: 15 cze 2021, 1:16
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0 TSI

Re: Jutro idę zamawiać Kodiaqa

Post autor: longmanpl »

tomnowy pisze:z tego co widzę terminy na wersję 2.0 TSI 4x4 są dużo krótsze niż na 1.5 TSI. Albo maja na to więcej zamówień albo akurat to klepią na lini a później inne wersje beda robic, takie dealer ma odpowiedzi na różne terminy.
Ja czekam na Sportline TSI 190KM, bez żadnego terminu już ponad 2 mce (zamówienie 06 lipca). Także trudno podzielać taki pogląd ;)

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka




Sponsor

Re: Jutro idę zamawiać Kodiaqa

Sponsor


dede
Posty: 51
Rejestracja: 29 gru 2020, 22:14
Samochód: Style 2.0 TSI 4x4 Lava Blue + trochę dodatków

Re: Jutro idę zamawiać Kodiaqa

Post autor: dede »

Jak pytałem w salonie o audi ok. 1.5-2 miesiące temu to dostałem informację, że jak się zamawia hak albo ładowarkę indukcyjną to produkcją w I połowie przyszłego roku, natomiast bez tych dodatków samochód wyprodukowałby się w bieżącym roku. Myślę, że w przypadku skody jest podobnie więc to może być kwestia dodatków. Część chipów jest taka sama w grupie VAG ale do skody pewnie trafiają na końcu. Poza tym pierwszeństwo w produkcji mają plug-iny ale to akurat kodiaqa nie dotyczy.

longmanpl
Posty: 232
Rejestracja: 15 cze 2021, 1:16
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0 TSI

Re: Jutro idę zamawiać Kodiaqa

Post autor: longmanpl »

To mnie 'pocieszyłeś'... Zamówiłem z hakiem, chociaż bez indukcji.

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka


dede
Posty: 51
Rejestracja: 29 gru 2020, 22:14
Samochód: Style 2.0 TSI 4x4 Lava Blue + trochę dodatków

Re: Jutro idę zamawiać Kodiaqa

Post autor: dede »

W obecnej sytuacji ciężko być mądrym. Mój doradca handlowy dla siebie zamawiał kodiaqa w marcu i jeszcze się nie wyprodukował podczas gdy do salonów jednocześnie zjeżdżają egzemplarze sprzed FL i po FL. Termin na zamówieniu mam na koniec października ale już się nie łudzę, że tak będzie.

Dago
Posty: 4
Rejestracja: 24 lip 2021, 11:28
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TSI

Re: Jutro idę zamawiać Kodiaqa

Post autor: Dago »

Ja zamówiłem 22.04, a odebrałem 13.09, samochod wyprodukowany był już w czerwcu, jednak brakowało podzespołów do zakończenia produkcji i prawie dwa i pół miesiąca stał na fabrycznym parkingu.

tomnowy
Posty: 558
Rejestracja: 31 sie 2021, 17:54
Samochód: Kodiaq 1.5 Style

Re: Jutro idę zamawiać Kodiaqa

Post autor: tomnowy »

w takim razie albo nie ma w tych terminach żadnej logiki albo terminy są podawane dla picu.

biokd
Posty: 208
Rejestracja: 11 cze 2020, 0:34
Samochód: Skoda Kodiaq L&K 2.0 TSI

Re: Jutro idę zamawiać Kodiaqa

Post autor: biokd »

WaC pisze:
18 wrz 2021, 0:23
27 sierpnia br. złożyłem zamówienie i wpłaciłem zaliczkę.
6 września otrzymałem SMS'a z salonu: "(...) zaplanowany do produkcji 18-23 października br. Transport do naszego magazynu trwa dodatkowo 10 dni."

SPORTLINE
2.0 TSI 4x4
140 kW (190 KM)
automatyczna, 7-biegowa DSG

(Jestem nowy, przywitania pewnie mało kto czyta, więc powtórzyłem w/w informację.)


Obrazek

Cena katalogowa modelu 174 400 zł
Cena wyposażenia dodatkowego 15 600 zł
Cena lakieru 1 300 zł
Cena przed upustem 191 300 zł
Upust -12 500 zł

178 800 zł brutto
Ten termin jest potwierdzony przez dilera? Czy orientacyjny? Ja co tydzien dostawalem informacje w formie tabelki z terminem produkcji, ale byly to terminy orientacyjne, które mogły ulec zmianie i ulegały. Nawet jak sie potwierdził to też się zmienił, nawet wypadając z kalendarza. Więc przy zamówieniu z sierpnia termin na październik jest całkowicie nierealny, chyba że diler ma jakies wtyki w Skoda Polska lub bezposrednio u producenta. Albo akurat cos wypadło z tego terminu i miales szczescie że wrzucili twoje zamówienie. Trzymam kciuki, oby tak było!:)

Awatar użytkownika
WaC
Posty: 637
Rejestracja: 17 wrz 2021, 21:41
Lokalizacja: Bemowo
Samochód: Sportline 2.0 TSI 4x4 DSG7

Re: Jutro idę zamawiać Kodiaqa

Post autor: WaC »

SMS'a wysłał mi osobiście diler, więc chyba sprawa oficjalna. Myślę, że to nie ściema, gdyż w innym przypadku sam nie wychodziłby z inicjatywą i "siedziałby cicho". Jednocześnie, stosunkowo krótki termin może wynikać z faktu, iż zamówiłem troszkę bogatszą wersję (gdzieś o tym czytałem).
Jak będę coś wiedział, to oczywiście dam znać. Dzięki za kciuki. Pozdrawiam Klubowiczów.
Moje motto: Nie bierz życia na serio i tak nie wyjdziesz z tego żywy.

Awatar użytkownika
WaC
Posty: 637
Rejestracja: 17 wrz 2021, 21:41
Lokalizacja: Bemowo
Samochód: Sportline 2.0 TSI 4x4 DSG7

Re: Jutro idę zamawiać Kodiaqa

Post autor: WaC »

W sierpniu była przerwa w produkcji w Kvasinach.
Faktem jest, że sam byłem zdziwiony, że mam szansę na listopad br., bowiem kalkulowałem sobie odbiór na przełom styczeń/luty i o takim terminie wcześniej mówił mi też diler (Połczyńska w W-wie - absolutnie to nie jest żadna kryptoreklama). Zobaczymy.
Moje motto: Nie bierz życia na serio i tak nie wyjdziesz z tego żywy.

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2886
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Jutro idę zamawiać Kodiaqa

Post autor: MałGorzata »

WaC pisze:
19 wrz 2021, 19:35
(Połczyńska w W-wie - absolutnie to nie jest żadna kryptoreklama).
Myślę, że spoko. [Zgłoszenie zamknięte].
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

ODPOWIEDZ