Jutro idę zamawiać Kodiaqa

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
MaRith
Posty: 77
Rejestracja: 31 sty 2022, 20:09
Samochód: KODIAQ IN THE FUTURE

Re: Jutro idę zamawiać Kodiaqa

Post autor: MaRith »

Też bym poprosił bo jestem dosłownie w sytuacji "Jutro idę zamawiać Kodiaqa"



Sponsor

Re: Jutro idę zamawiać Kodiaqa

Sponsor


Bigicz87
Posty: 2
Rejestracja: 06 mar 2022, 23:47
Samochód: Brak

Re: Jutro idę zamawiać Kodiaqa

Post autor: Bigicz87 »

Cześć, w weekend byłem w salonie, wybrałem swój model sportline benzyna 2.0, trochę dodatków wyskoczyło 189500zł. Już miałem zamawiać, ale podczas rozmowy o rabacie padła propozycja 1% no może 2%. Dlatego też zastanawiam się czy gdzieś indziej znajdę taniej?

Hygge
Posty: 75
Rejestracja: 10 cze 2021, 22:34
Samochód: Kodiaq Sportline FL 2.0 TDI 200 KM 4x4

Re: Jutro idę zamawiać Kodiaqa

Post autor: Hygge »

Warto rozesłać zapytanie po salonach w Polsce, można zrobić to @ i tak naprawdę nie kosztuje to nic, a może gdzieś uda się dostać lepszy rabat, choć w dzisiejszej sytuacji z rabatami ogólnie jest ciężko.

tomnowy
Posty: 559
Rejestracja: 31 sie 2021, 17:54
Samochód: Kodiaq 1.5 Style

Re: Jutro idę zamawiać Kodiaqa

Post autor: tomnowy »

co do rabatow to moj handlowiec powiedzial ze na chwile obecna ich nie ma poniewaz czas oczekiwania na nowego kodiaqa to juz prawie napewno 12 m-cy, i w tym czasie patrzac co sie dzieje na rynku z dostepnoscia czesci, ceny auta wzrosna. Salon obecnie oferuje ceny po katalogu, bo przy ewentualnym, malym wzroscie ceny maja mozliwosc jej zrabatowania do ceny z zamowienia lub nizszej, a przy wiekszym wzroscie albo cena z zamowienia bedzie sie zgadazc albo moze byc podwyzka od obecnego cennika. mam nadzieje ze napisalem to w miare zrozumiale.

chris24
Posty: 378
Rejestracja: 22 gru 2021, 18:07
Samochód: Skoda Kodiaq L&K 2.0 TSI 4x4

Re: Jutro idę zamawiać Kodiaqa

Post autor: chris24 »

tomnowy pisze:
07 mar 2022, 16:49
co do rabatow to moj handlowiec powiedzial ze na chwile obecna ich nie ma poniewaz czas oczekiwania na nowego kodiaqa to juz prawie napewno 12 m-cy, i w tym czasie patrzac co sie dzieje na rynku z dostepnoscia czesci, ceny auta wzrosna. Salon obecnie oferuje ceny po katalogu, bo przy ewentualnym, malym wzroscie ceny maja mozliwosc jej zrabatowania do ceny z zamowienia lub nizszej, a przy wiekszym wzroscie albo cena z zamowienia bedzie sie zgadazc albo moze byc podwyzka od obecnego cennika. mam nadzieje ze napisalem to w miare zrozumiale.
Dokłasnie takie teksty słyszałem od niektórych dealerów już w grudniu. Reasumując jak ten nie daje rabatu to trzeba iść do drugiego.

snowb
Posty: 28
Rejestracja: 07 gru 2021, 12:22
Samochód: Kodiaq RS '22 soon.TM

Re: Jutro idę zamawiać Kodiaqa

Post autor: snowb »

Nie wiem jak jest teraz ale trzeba poszukać. Jak poszedłem w grudniu z ulicy to Pan powiedział że może dać 0%. Potem poszedłem gdzieś indziej to się zreflektował, że 4% wielkie halo, a ostatecznie zamówiłem w innym salonie z rabatem prawie 7%, ale to już była większa rzeźba żeby to załatwić. I pomyśleć, że jak w 2017 kupowałem Paska to na dzień dobry dawali 13%, a spokojnie można było więcej zorganizować :( Pomijając, że ceny były zupełnie inne.

hinio
Posty: 141
Rejestracja: 14 paź 2021, 12:54
Samochód: czekam na: Skoda Kodiaq 2.0 TDI 150KM 4x4

Re: Jutro idę zamawiać Kodiaqa

Post autor: hinio »

snowb.
Miałem podobnie jak zamawiałem swojego. Ale trzeba pamiętać o jednym. Jeden da Ci 2% rabatu ale napisze że auto katalogowo kosztuje 180k,
drugi da Ci 4%, ale napisze że auto katalogowo kosztuje 190k ;-)
Grunt to porównać tę samą konfigurację, a nie procenty ;-)

snowb
Posty: 28
Rejestracja: 07 gru 2021, 12:22
Samochód: Kodiaq RS '22 soon.TM

Re: Jutro idę zamawiać Kodiaqa

Post autor: snowb »

hinio pisze:
09 mar 2022, 12:01
snowb.
Miałem podobnie jak zamawiałem swojego. Ale trzeba pamiętać o jednym. Jeden da Ci 2% rabatu ale napisze że auto katalogowo kosztuje 180k,
drugi da Ci 4%, ale napisze że auto katalogowo kosztuje 190k ;-)
Grunt to porównać tę samą konfigurację, a nie procenty ;-)
To akurat nie jest prawda bo cennik jest oficialny w danym czasie. Nigdy nie spotkałem się z tym, żeby u dwóch dealerów ta sama konfiguracja była w innej cenie.

tomnowy
Posty: 559
Rejestracja: 31 sie 2021, 17:54
Samochód: Kodiaq 1.5 Style

Re: Jutro idę zamawiać Kodiaqa

Post autor: tomnowy »

najlepiej zrobic samemu konfiguracje i wyslac ją do kilku dealerow

Malenstwo8
Posty: 2589
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Jutro idę zamawiać Kodiaqa

Post autor: Malenstwo8 »

Mam zaprzyjaźnionego handlowca. Wziąłem od niego dwie Skody. Wczoraj zadzwoniłem z ciekawości i zapytałem jak wygląda sprawa rabatów i dostępności. Powiedział krótko - termin 8-12 miesięcy, rabat 0%. Może dać w cenie pakiet przeglądów. Zawsze dostawałem od niego najlepszą cenę, a pytałem w wielu salonach, także wierzę mu.

ODPOWIEDZ