Amundsen vs Columbus MIB3 2021

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
jakubLD
Posty: 6
Rejestracja: 08 sie 2021, 10:59
Samochód: skoda kodiaq 2.0 TDI 190PS

Re: Amundsen vs Columbus MIB3 2021

Post autor: jakubLD »

To ja mam inne pytanie, czy na tych systemach da sie uruchomić Youtube? jak jadę w trasie to uczę się angielskiego i teraz mam razio z androidem więc wszystkie aplikacje działąją. Jak to jest z amundsenie i columbusie?



Sponsor

Re: Amundsen vs Columbus MIB3 2021

Sponsor


biokd
Posty: 208
Rejestracja: 11 cze 2020, 0:34
Samochód: Skoda Kodiaq L&K 2.0 TSI

Re: Amundsen vs Columbus MIB3 2021

Post autor: biokd »

jakubLD pisze:
16 sie 2021, 23:22
To ja mam inne pytanie, czy na tych systemach da sie uruchomić Youtube? jak jadę w trasie to uczę się angielskiego i teraz mam razio z androidem więc wszystkie aplikacje działąją. Jak to jest z amundsenie i columbusie?
Spróbuj to, u mnie akurat nie zadziałało, może coś robię źle, ale ta aplikacja mi akurat nie działa, może to wynika z Columbusa, która akurat mam jakis niedopracowany chyba
Widze ze nie da się wkleić posta z fb. To w grupie Kodiaq Klub Polska wyszukaj posta gościa Serhat Torun, pisał o tym jak yt wrzucić.


tomnowy
Posty: 559
Rejestracja: 31 sie 2021, 17:54
Samochód: Kodiaq 1.5 Style

Re: Amundsen vs Columbus MIB3 2021

Post autor: tomnowy »

Ja będę miał Amundsen tylko dlatego że z konfiguracji wyszło że musi być. I tak będą google albo janosik jako nawigacja.

Maciej88
Posty: 6
Rejestracja: 25 lis 2021, 23:50
Samochód: Kodiaq

Re: Amundsen vs Columbus MIB3 2021

Post autor: Maciej88 »

Nawigacja columbus to dno włączyłem z ciekawości to do domu chciałem mnie gruntowa prowadzić i do tego ślepą to jeszcze pokazuje że przez środek mojej działki przebiega droga :D

Awatar użytkownika
WaC
Posty: 640
Rejestracja: 17 wrz 2021, 21:41
Lokalizacja: Bemowo
Samochód: Sportline 2.0 TSI 4x4 DSG7

Re: Amundsen vs Columbus MIB3 2021

Post autor: WaC »

To czemu nie aktualizujesz działki...
Taki, głupi żart. Pozdrawiam.
Moje motto: Nie bierz życia na serio i tak nie wyjdziesz z tego żywy.

sylwekr
Posty: 135
Rejestracja: 25 cze 2021, 22:51
Samochód: Kodiaq L&K 2.0TSI

Re: Amundsen vs Columbus MIB3 2021

Post autor: sylwekr »

Maciej88 pisze:
06 gru 2021, 20:31
Nawigacja columbus to dno włączyłem z ciekawości to do domu chciałem mnie gruntowa prowadzić i do tego ślepą to jeszcze pokazuje że przez środek mojej działki przebiega droga :D
Nie czepiaj się Columbus-a, to Ty nawaliłeś. Nie zdążyłeś wybudować drogi w terminie :D Lepiej bierz się za robotę, bo jak zaczną ci przez działke samochody jeździć jak po autostradzie to wtedy będzie większy problem. Przed wybudowaniem trzeba będzie ją zamknąć i objazd organizować. A to dopiero koszty... zamawiaj koparkę, walec, asfalt i co tam jeszcze potrzeba zanim nie ma dużego ruchu.

TymekF
Posty: 84
Rejestracja: 25 paź 2023, 13:18
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: Kodiaq 2.0 TDI DSG 200KM 4x4

Re: Amundsen vs Columbus MIB3 2021

Post autor: TymekF »

Z tego co rozumiem, to obecnie jedyna różnica to wielkość ekranu i brak fizycznych pokręteł w columbusie + mniejsza ilość "przycisków" (tylko po lewej stronie ekranu) no i ta mapa 3d.
Jedyna rzecz na plus którą dostrzegam w columbusie to możliwość podzielenia ekranu (np połowa ekranu to mapa a druga połowa to kafelek z info o radiu czy telefonie).
Pytanie czy apple carplay albo android auto da się też tak ustawić na połowę ekranu?

Ktoś z columbusem może się wypowiedzieć?

Edit.:
I tak jeśli chodzi o nawigacje to używam map google i apple carplay, więc dopłacanie 3850zł do columbusa raczej mija się z celem w moim przypadku :)

Cahir
Posty: 107
Rejestracja: 19 kwie 2023, 13:42
Samochód: Skoda Kodiaq Style 1,5 TSI

Re: Amundsen vs Columbus MIB3 2021

Post autor: Cahir »

TymekF pisze:
06 lis 2023, 12:29
I tak jeśli chodzi o nawigacje to używam map google i apple carplay, więc dopłacanie 3850zł do columbusa raczej mija się z celem w moim przypadku :)
Mój dealer powiedział podobne słowa. Woli używać map google, bo lepiej podają natężenie ruchu i korki - co bardzo ułatwia jazdę. Poza tym w-g mnie są dokładnejsze

TymekF
Posty: 84
Rejestracja: 25 paź 2023, 13:18
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: Kodiaq 2.0 TDI DSG 200KM 4x4

Re: Amundsen vs Columbus MIB3 2021

Post autor: TymekF »

Cahir pisze:
07 lis 2023, 5:50
Mój dealer powiedział podobne słowa. Woli używać map google, bo lepiej podają natężenie ruchu i korki - co bardzo ułatwia jazdę. Poza tym w-g mnie są dokładnejsze
No mapy google używają praktycznie każdego telefonu do zbadania natężenia ruchu. Koszysta z nich o wiele więcej użytkowników niż nawigacji VW.
Więc odp co do dokładności, etc jest prosta. W dodatku w apple carplay też można sobie ustawić mapę i np kafelek z muzyką.
Więc chyba sam sobie odpowiedziałem na pytanie. :D

Awatar użytkownika
dreamy
Posty: 66
Rejestracja: 16 paź 2023, 21:57
Samochód: Błękitna strzała 2.0TSI Style

Re: Amundsen vs Columbus MIB3 2021

Post autor: dreamy »

Z mojej perspektywy nawigacja to wymóg do kamery cofania
Chyba nie da się android CarPlay puscic na virtual cockpit (całość mapy a nie tylko wskazówkę )

ODPOWIEDZ