Amundsen vs Columbus MIB3 2021

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
wasyleq
Posty: 77
Rejestracja: 09 sie 2021, 19:46
Samochód: Jeszcze nie Kodiaq

Amundsen vs Columbus MIB3 2021

Post autor: wasyleq »

Szukam w necie i nie mogę znaleźć jakie są faktycznie różnice Amundsen vs Columbus MIB3 2021. Kiedyś Columbus miał gniazdo SIM, SD. Teraz nie, a obie nawigacje mają eSIM (według neta). Columbus 9.2" vs 8" w Amundsen i ma mapy 3D. Tylko tyle? Czy jest sens inwestować w takim razie w Columbusa?



Sponsor

Amundsen vs Columbus MIB3 2021

Sponsor


Bartecki1
Posty: 19
Rejestracja: 01 lip 2021, 20:02
Samochód: Superb 272, Kodiaq TDI 200 4x4

Re: Amundsen vs Columbus MIB3 2021

Post autor: Bartecki1 »

Pytanie czy jest sens "inwestować" w jakąkolwiek nawigacje samochodową, skoro w serii masz bezprzewodowy android auto/apple car play.

wasyleq
Posty: 77
Rejestracja: 09 sie 2021, 19:46
Samochód: Jeszcze nie Kodiaq

Re: Amundsen vs Columbus MIB3 2021

Post autor: wasyleq »

W zasadzie tak, dobry argument :)

szablesi76
Posty: 74
Rejestracja: 26 maja 2021, 20:24
Samochód: Kodiaq 2021 2.0 tdi dsg

Re: Amundsen vs Columbus MIB3 2021

Post autor: szablesi76 »

Nie warto. Nie mam nawigacji ponieważ nie widzę sensu. Wole telefon i jakakolwiek aplikacje na telefonie ponieważ mam oryginał z częstymi aktualizacjami i informacjami o korkach na bieżąco . Koszt znacznie mniejszy i bezproblemowe aktualizacje.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2886
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Amundsen vs Columbus MIB3 2021

Post autor: MałGorzata »

W MIB3 aktualizacje są automatyczne.
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: Amundsen vs Columbus MIB3 2021

Post autor: D10ni »

Bartecki1 pisze:
11 sie 2021, 22:22
Pytanie czy jest sens "inwestować" w jakąkolwiek nawigacje samochodową, skoro w serii masz bezprzewodowy android auto/apple car play.
Z całym szacunkiem ale dla mnie to bezsens. Wydawać prawie 200k na samochód i jeździć z telefonem na kratce czy szybie? Dwa tygodnie temu robiłem test na trasie 500km z mapami Googla, Pełną wersja Sygic i Najnowszymi mapami Skody w Amundsenie MIB2 (2.5?)
I Sygic okazał się najlepszy w kategorii nawigacja / dojazd do celu. Wbudowana mapa z traffic online druga. Googlowa prawie tak samo, z wyjątkiem tego że wpuściła mnie raz na gruntówkę. Jeśli chodzi o wygląd / funkcjonalność - wbudowana wygrywa, z wyszukiwaniem celów i POI online. Sam wygląd, ale już nie nawigacja - Mapy Google z wyświetlaniem korków, na podkładzie widoku satelity (jak na Google Earth).
Być może w MIB3 jest lepiej, bo w sumie to chyba inna nawigacja i wyświetla (a wyświetla?) kierunki i asystenta pasa ruchu na VC. Ale i tak, nadal pozostaje argument "telefonu na kratce czy szybie".
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

BarTech
Posty: 76
Rejestracja: 10 maja 2021, 21:17
Samochód: Kodiaq 1.5 DSG Style 2021

Re: Amundsen vs Columbus MIB3 2021

Post autor: BarTech »

A przepraszam po co telefon na kratce przy szybie skoro jest android auto i to bezprzewodowy? Telefon może być nawet w kieszeni... a na ekranie nawigacja z androida jaką kto lubi. Mam Amundsena, bo był w pakiecie, ale nie korzystam. Ma jeden plus - proaktywne, głosowe ostrzeganie o zbliżaniu się do niespodziewanego zatoru w czasie, gdy jechałem bez żadnej nawigacji, ale po kierunku mojej jazdy przewidział, że może tam pojadę...przydatne, choć oczywiście wtedy odpaliłem szybko Google mapa;)

VoytaZ
Posty: 172
Rejestracja: 08 lis 2020, 12:33
Samochód: Kodiaq Sportline 1.5 TSI 150KM, 4X2 7DSG

Re: Amundsen vs Columbus MIB3 2021

Post autor: VoytaZ »

Yyy jakim telefonie przy szybie?? Telefon leży w ładowarce bezprzewodowej, łączy się bezprzewodowo CarPlayem i korzystasz z map jakich chcesz. Ja ostatnio korzystam z Waze. Tez nie dopłaciłem do Amundsena. Jedyny bajer który w tym jest to to, że można mapę wyświetlić na VC.
Kodiaq Sportline Black Magic 1.5 TSI 150KM DSG7

biokd
Posty: 208
Rejestracja: 11 cze 2020, 0:34
Samochód: Skoda Kodiaq L&K 2.0 TSI

Re: Amundsen vs Columbus MIB3 2021

Post autor: biokd »

Zgadzam się, akurat w poprzednim Passacie jak i w obecnym Kodim nawigacje producenta były w standardzie, nie musiałem do nich dopłacać, ale też nie dopłacałbym do samej nawigacji, bo i tak jeździłem i jeżdzę z Google Maps (które teraz w Skodzie działają nawet bezprzewodowo, nawet trzymając tel w kieszeni). Poza tym może jestem stary i nie ogarniam, ale ta nawigacja w Kodiaqu nie jest w ogole intuicyjna i nie umiem wpisac zawsze adresu nawet wyszukując po ulicy i numerze (nie mówiąc już o szukaniu po nazwie celu, a nie dokładnym adresie), jakos nie umiem się połapać (może za słabo się staram). Jedyny plus to te komunikaty głosowe ze skodowej nawigacji o jakims zatorze na drodze i mapy 3D i możliwośc widoku map na VC przed oczami. Choć same wskazówki z google maps też sie wyświetlają na VC. Minusem jest to, że czasem nie łączy mi AndroidAuto albo zrywa połączenie, może uda się wymienić całego Columbusa w serwisie bo zglaszałem już inny problem z niereagowaniem na dotyk, wiec na razie centrala to przyjęła (bo wysłałem serwisowi nagranie) i serwis ma to sprawdzić i może mi wymienią na gwarancji na nowy.

klimas7
Posty: 226
Rejestracja: 11 lut 2020, 8:09
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Kodiaq TSI 2.0 190KM L&K RM20

Re: Amundsen vs Columbus MIB3 2021

Post autor: klimas7 »

Mam Columbusa od roku, używam tylko Google Maps i Apple Maps jak chcę przetestować coś innego (trzeba przyznać, że sporo nadrobili), na te brzydkie brązowe mapy z wbudowanej nawigacji patrzeć nie mogę. Fajne jest 9 cali, ale nie wiem czy bym za to dopłacał, ja akurat miałem to w standardzie (L&K).

Odnośnie komentarza z "samochodem za 200k" - jak czasami wcisnę przycisk "Home" i pojawią się wbudowane mapy to jeszcze nikt nic nie powiedział, jak włączam Google Maps z mapami satelitarnymi to większość osób się pyta co to, na co odpowiadam, że też to mają w swoim telefonie. :)

ODPOWIEDZ