Style vs Sportline po raz kolejny

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
Mariolorian
Posty: 9
Rejestracja: 08 lip 2021, 12:03
Samochód: Skoda Octavia 3 1.4 TSI BlackLine

Re: Style vs Sportline po raz kolejny

Post autor: Mariolorian »

Podepnę się pod temat ponieważ też rozważam zakup, ale raczej pomiędzy Sportline a L&K.
Mnie całkowicie wystarczy silnik podstawowy 1.5 TSI. 99% to jazda po mieście i okolicach do 50 km oraz 2-3 wyjazdy w roku na drugi koniec kraju.
Niby Sportline tańszy, ale jak doliczam rzeczy, które chciałbym mieć to cena L&K kończy się na 197k a Sportline aby dorównać wyposażeniem wychodzi 210. Mogę obniżyć cenę i mieć za 196k Sportline z manualem.
Pytanie tylko czy progresywny układ kierowniczy oraz wg. danych bardziej ekonomiczna jazda i lepsze osiągi z manualem są warte utraty komfortu DSG. Nigdy nie jeździłem żadnym automatem a obecną skrzynię manualną w O3 1.4 TSI 150 km bardzo lubię, nawet po mieście.
Może się okazać również, że nie opłaca się brać z manualem tych wszystkich elektronicznych asystentów kierowcy - wystarczy Pakiet Safety + ACC + kamera 360 i wtedy dla Sportline z manualem robi się cena 191 a jeszcze przy zamianie Columbus na Amundsen (jeśli warto i ten mniejszy ekran jest wystarczający dla Google maps) to można zejść do 188k bez rabatu. Głowa boli :)



Sponsor

Re: Style vs Sportline po raz kolejny

Sponsor


baw
Posty: 95
Rejestracja: 10 lut 2021, 23:09
Samochód: 2.0 TDI L&K 4x4

Re: Style vs Sportline po raz kolejny

Post autor: baw »

Jeździłem Sportlinem, a wziąłem L&K. Ten układ aż tyle nie daje, żeby zrezygnować z DSG. Automat to po prostu wygoda.

D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: Style vs Sportline po raz kolejny

Post autor: D10ni »

Dla mnie - po ponad dwóch latach używania, Kodiaq to jest wygoda jazdy zarówno w mieście (TJA), jak i w trasie - ACC. Bez DSG to jest namiastka. Z DSG robi się prawdziwie komfortowa jazda. W trasie - w jeden dzień 1000km bez zmęczenia, bo asystenty robią swoje. W mieście także, Kodiaq z TJA pozwala w korku spokojnie dzwonić, rozmawiać, pić kawę. No chyba że jeździsz w Warszawie i musisz pilnować aby Ci nikt nie wjechał ;-) Inna sprawa, że jak chcę pocisnąć, to DSG nie przeszkadza. Tryb sport, DSG na S i nawet jeśli nie masz manetek przy kierownicy, to samą dźwignią możesz ręcznie zmieniać biegi i wyciskać więcej niż normalnie.
Progresywny układ kierowniczy - nie wypowiem się, nie mam. Co do ekonomiki - oczywiście jak będziesz delikatnie wachlował wajchą i nie cisnął, będzie taniej. W moich autach z manualem był on głównie wykorzystywany aby utrzymać odpowiednio wysokie obroty co skutkowało odpowiednim zużyciem :-)

BTW, ja Spotline brałem bo mi się po prostu podobał. Brak chromów, odpowiedni kolor, znaczki zmienione na czarne i nadal się cieszę jak widzę moje jeździdło. A i fotele przy moich 175cm robią doskonałą robotę. Kształt + alcantara = doskonałe trzymanie i czucie samochodu.
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

Mariolorian
Posty: 9
Rejestracja: 08 lip 2021, 12:03
Samochód: Skoda Octavia 3 1.4 TSI BlackLine

Re: Style vs Sportline po raz kolejny

Post autor: Mariolorian »

Najgorsze, a może najlepsze, że żona woli A4 Avant. Na ten model mogę dostać 23% rabatu https://www.audi.pl/AQEBZ55K
Wiem, że to nie SUV, ale gdybyście mieli wybrać auto na kolejne 10 lat to co byście wybrali jako auto dla 3 osób? Przy założeniu, że 99% to miasto i do 10 razy w roku autostrada po Polsce?

biokd
Posty: 208
Rejestracja: 11 cze 2020, 0:34
Samochód: Skoda Kodiaq L&K 2.0 TSI

Re: Style vs Sportline po raz kolejny

Post autor: biokd »

Audi A4 ale Allroad:) choć auto ciasne i pod tym względem jest daleko za Kodiaqiem, ale jesli miejsce w srodku i bagaznik nie są bardzo istotne, brałbym Audi
Gratuluje rabatu bo w Audi z zalozenia ich nie dają bo produkt Audi Perfect Lease jest ich zdaniem juz bardzo zrabatowany

baw
Posty: 95
Rejestracja: 10 lut 2021, 23:09
Samochód: 2.0 TDI L&K 4x4

Re: Style vs Sportline po raz kolejny

Post autor: baw »

A4 to zupełnie inne auto. Ja bym jej nie wziął, bo od paru lat uwielbiam pozycję za kierownicą w SUVie, inny komfort wsiadania i wysiadania, inną pozycję przy wkładaniu dziecka do fotelika.

Ale to ja, każdy ma inne potrzeby.

Mariolorian
Posty: 9
Rejestracja: 08 lip 2021, 12:03
Samochód: Skoda Octavia 3 1.4 TSI BlackLine

Re: Style vs Sportline po raz kolejny

Post autor: Mariolorian »

Ja też wolę Kodiaqa, bo znaczek na masce mam w głębokim poważaniu. Czeka mnie przeprawa :)

longmanpl
Posty: 232
Rejestracja: 15 cze 2021, 1:16
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0 TSI

Re: Style vs Sportline po raz kolejny

Post autor: longmanpl »

Jak to powiedział jeden z handlowców, Sportline to takie troche lepiej wyposażony Ambition ;) Dopłacamy za 'świecidełka' .
Mi LK w konfiguratorze wychodził nieco taniej niż analgocznie Sportline, ale siedziałem w fotelach Sportline i bardziej mnie przekonały niż LK ze skórą z plastikowej krowy ;) . Poza tym obecnie mam progresywny układ kierowniczy i sobie chwalę, ma nadzieję że w Kodiaqu również będę zadowolony.

Z kolei w Style zamieniłbym standardowe fotele na inne, bo standardowa tapicerka przynajmniej przed FL, to jakaś aberracja do jakości - sprawiała bardzo sztuczne wrażenia w dotyku.

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2886
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Style vs Sportline po raz kolejny

Post autor: MałGorzata »

Tapicerka w moim Style wytrzymała 120 tysi bez żadnych strat. Wygląda jak nowa po 4 latach.
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

mpirek
Posty: 193
Rejestracja: 29 cze 2021, 17:57
Samochód: Kodiaq L&K 2.0TSI (RM2022)

Re: Style vs Sportline po raz kolejny

Post autor: mpirek »

U mnie skóra z krowy w Tiguanie już 5 lat bez problemów i bez specjalnych zabiegów. Teraz L&K z full fotelami, na pewno wentylacja spoko natomiast nie wiem jak będzie działał masaż :)

ODPOWIEDZ