Style vs Sportline po raz kolejny

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
Hygge
Posty: 75
Rejestracja: 10 cze 2021, 22:34
Samochód: Kodiaq Sportline FL 2.0 TDI 200 KM 4x4

Re: Style vs Sportline po raz kolejny

Post autor: Hygge »

gwigwi pisze:
15 lip 2021, 17:55
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Po analizie wyposażenia wychodzi na to, że więcej za to samo dostaję w Style. I tak podpowiada rozum. No a serce swoje i zamówione C7C0G1X9 :)
Konfiguracja zacna, choć osobiście nie wyobrażam sobie nie mieć adaptacyjnego tempomatu, który niestety w Sportline jest dodatkowo płatny 2000 zł. Dla mnie to pozycja obowiązkowa, podobnie jak Lane Assist.



Sponsor

Re: Style vs Sportline po raz kolejny

Sponsor


baw
Posty: 95
Rejestracja: 10 lut 2021, 23:09
Samochód: 2.0 TDI L&K 4x4

Re: Style vs Sportline po raz kolejny

Post autor: baw »

Adaptacyjny tempomat to must have, używam regularnie. Fanem lane assist nigdy nie byłem i go nie używam.

Bartecki1
Posty: 19
Rejestracja: 01 lip 2021, 20:02
Samochód: Superb 272, Kodiaq TDI 200 4x4

Re: Style vs Sportline po raz kolejny

Post autor: Bartecki1 »

gwigwi pisze:
15 lip 2021, 17:55
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Po analizie wyposażenia wychodzi na to, że więcej za to samo dostaję w Style. I tak podpowiada rozum. No a serce swoje i zamówione C7C0G1X9 :)
Ja bym dodał:
- podgrzewana przednia szyba - rewelacja w zimie, wiosną i jesienia, czyli przez większą część roku
- elektryczny bagażnik - bardzo przydaje sie na codzień
- zamiast przygotowania pod hak, wziąłbym po prostu hak. Oszczędzisz sobie później niepotrzebnego zachodu za mniej więcej te same pieniądze
- Pakiet premium care - w zależności od planowanego przebiegu.

Gratuluje wyboru sportline. Wg. mnie jedyna słuszna opcja.

dratuszny
Posty: 180
Rejestracja: 31 lip 2019, 20:21
Lokalizacja: Kontrachcice:)
Samochód: Passat B7 DSG TDI 170 KM

Re: Style vs Sportline po raz kolejny

Post autor: dratuszny »

Sportline najlepszy, nie wyobrażam sobie innego zakupu, no może brałbym pod uwagę jeszcze l&k, bez obrazy, ale Style to kojarzy mi się z "dziadkowozem" ;)

bubuś
Posty: 646
Rejestracja: 04 lut 2018, 10:28
Lokalizacja: Polska
Samochód: był Kodiaq Style 2,0 TDI 140kW, 4x4, DSG + dodatki

Re: Style vs Sportline po raz kolejny

Post autor: bubuś »

dratuszny pisze:
17 lip 2021, 8:21
Sportline najlepszy, nie wyobrażam sobie innego zakupu, no może brałbym pod uwagę jeszcze l&k, bez obrazy, ale Style to kojarzy mi się z "dziadkowozem" ;)
Ja zaś z kolei nie wyobrażam sobie kupna auta w czarnych barwach (lakieru i tapicerki). Ponadto także nie kupiłbym nigdy auta z siedzeniem ze zintegrowanym zagłówkiem (w mojej ocenie siedzenie musi mieć regulację zagłówka, z racji różnic we wzroście kierowcy - właściciela lub późniejszego nabywcy). Jeśli fotel zintegrowany, to tylko uszyty na miarę kierowcy.
Także nieliczne nie mające wpływu na jazdę dodatki w ospojlerowaniu lub jakiś znaczek na blasze (L@K lub Sportline) do mnie w ogóle nie przemawiają.
Stąd u mnie Style, z bardzo licznymi dodatkami, w kolorze który akceptuję, z podkręconą mocą.
Takie różne mamy gusty i nie ma co się napinać.

Dla przykładu dzisiaj wyprzedzam Kodiaqa, patrzę jedzie Grażynka, oczywiście z telefonem przy uchu. Po co takiemu czemuś fabryczny w Kodiaqu zestaw głośnomówiący???
Follow your dreams :D
Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów! Oczekujesz pomocy, używaj poprawnej pisowni.
Popieram akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

longmanpl
Posty: 232
Rejestracja: 15 cze 2021, 1:16
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0 TSI

Re: Style vs Sportline po raz kolejny

Post autor: longmanpl »

Każdy ma swoją definicję potrzeb, gustu i poglądów w korelacji z budżetem. Chyba że to ostatnie nie ma znaczenia ;)

Podzielam pogląd, że podgrzewana szyba się przydaje, kierwonica równierz. Mam obecnie pomimo parkowania pod dachem, ale jednak wyjazdy zimowe na narty czy polski biegun zimna uzasadniają ten wydatek. Poza tym od przyszłego roku auto będzie parkowało pod wiatą.
Do tego dołożyłem podgrzewanie tylnych siedzeń - żona lubi ciepło a często jeździ z tyłu (wówczas jeden fotelik z przodu).

3 lata temu nie rozważałem Sportline czy generalnie zintegrowanych foteli, bo wydawało mi się, że dzieciaki będą oglądały bajki na tablecie - zrobiliśmy to raz licząc, że zajęcie głowy (i błędnika) obrazem z podczepionego tabletu wykluczy konieczność sprzątania wnętrza i czyszczenia tabletu również. Choroba lokomocyjna jednak okazała się silniejsza :/
Więc teraz kryterium foteli była wygoda, a ta wydaje mi się że jest (w Tarraco FR było wygodnie).
Tutaj plus dla Seata - za FR niedopłacamy kosmicznej kwoty do wersji Excellence a tylko 5k wg starego cennika i bez utraty na wyposażeniu jak to ma miejsce w Kodiaqu.

Hak od razu vs. przygotowanie pod hak, sumarycznie opłacalne jest branie haka od razu. Rozmawiałem o tym ze slrzedawcami w Seacie i Skodzie.
Chyba że dokładanie haka rozważamy poza gwarancją - sąsiad w Kodaiqu z 2017 dołożył za ok. 2000 zł

@bubuś jak będziesz podkręcał moc ? ;)

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka


bubuś
Posty: 646
Rejestracja: 04 lut 2018, 10:28
Lokalizacja: Polska
Samochód: był Kodiaq Style 2,0 TDI 140kW, 4x4, DSG + dodatki

Re: Style vs Sportline po raz kolejny

Post autor: bubuś »

longmanpl pisze:
17 lip 2021, 13:14
Każdy ma swoją definicję potrzeb, gustu i poglądów w korelacji z budżetem. Chyba że to ostatnie nie ma znaczenia ;)

Podzielam pogląd, że podgrzewana szyba się przydaje, kierwonica równierz. Mam obecnie pomimo parkowania pod dachem, ale jednak wyjazdy zimowe na narty czy polski biegun zimna uzasadniają ten wydatek. Poza tym od przyszłego roku auto będzie parkowało pod wiatą.
Do tego dołożyłem podgrzewanie tylnych siedzeń - żona lubi ciepło a często jeździ z tyłu (wówczas jeden fotelik z przodu).

(...).
@bubuś jak będziesz podkręcał moc ? ;)

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka
Nie będę podkręcał, bo ta czynność została już dość dawno wykonana, gdy auto było jeszcze na gwarancji (2 letniej). Został zamontowany i shamowany BOX VTecha.

Ja nie mam podgrzewanej przedniej szyby, z dwóch powodów: po pierwsze mam na szybie radiowego ViaTolla (a on wyklucza podgrzewane szyby); po drugie Kodiaq ma doskonały podgrzewacz powietrza, który już po kilkunastu sekundach podaje z nawiewu ciepłe powietrze (ja garażuję pod chmurką), które skutecznie odszrania szybę. Za to wolałem wziąć fotele (kierowcy i pasażera) z elektrycznym sterowaniem i pamięcią dla trzech kierowców/pasażerów.
Follow your dreams :D
Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów! Oczekujesz pomocy, używaj poprawnej pisowni.
Popieram akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

gwigwi
Posty: 23
Rejestracja: 12 lip 2021, 9:33
Samochód: c4 grand picasso 1,2 130km

Re: Style vs Sportline po raz kolejny

Post autor: gwigwi »

Zastanawialem sie nad szybą podgrzewaną jednak jestem na styk z budżetem i z czegos trzeba zrezygnowac.Teraz tylko mqm nadzieje, ze nie przyjdzie mi czekac 8 miesiecy na odbiór. Tak szczerze to sorento zrobilo na mnie duzo większe wrazenie. Niestety tam to minimum 7 miesiecy oczekiwania ale to i tak wersja optymistyczna a realnie 9 i wiecej.

VoytaZ
Posty: 172
Rejestracja: 08 lis 2020, 12:33
Samochód: Kodiaq Sportline 1.5 TSI 150KM, 4X2 7DSG

Re: Style vs Sportline po raz kolejny

Post autor: VoytaZ »

Ja akurat wziąłem podgrzewaną szybę mimo, iż misiu jest garażowany. Jednakże samochód jest dosyć wysoki i moja żona zostawiajac auto pod firmą miałby pewnie spory problem, aby bez ubrudzenia sobie ciuchów zdrapać lód. Wygoda przede wszystkim. Wyobraź sobie sytuacje, w której Ci się ta funkcja przyda i swoje wkurzenie na to, że mogłeś jednak to dobrać. Ja teraz żałuję np ze nie wziąłem Cantona, albo 3-strefowej klimy. Minus jest taki, ze wszystko kosztuje…
Kodiaq Sportline Black Magic 1.5 TSI 150KM DSG7

stysiek
Posty: 197
Rejestracja: 01 gru 2020, 21:48
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0 TDI

Re: Style vs Sportline po raz kolejny

Post autor: stysiek »

szyba podgrzewana jest extra. miałem kilka fordów i zawsze to było świetne rozwiązanie. w skodzie działa też całkiem nieźle. bardzo to praktyczne i pomocne

ODPOWIEDZ