Style vs Sportline po raz kolejny

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
gwigwi
Posty: 23
Rejestracja: 12 lip 2021, 9:33
Samochód: c4 grand picasso 1,2 130km

Style vs Sportline po raz kolejny

Post autor: gwigwi »

Witam wszystkich,
stoję właśnie przed "wyzwaniem" zamówienia dla siebie nowego Kodiaqa. Budżet ok 190k. Silnik 2.0tsi 190. Porównujac co za tę kwotę otrzymam wychodzi, że Style "da" mi więcej. Czy jest coś szczególnie na plus dla sportline? Drugie pytanie, jak z wygodą foteli sportowych. Nigdy nie jezdziłem takimi i niestety w mojej okolicy nie ma nigdzie kodiaqa z tymi fotelami (3miasto). Czy są one wygodniejsze od tradycyjnych? Czy to, że zagłówek jest zintegrowany, a nie ruchomy nie jest niewygodne dla kierowców wysokich/niskich?

Z góry dziękuję za pomoc.



Sponsor

Style vs Sportline po raz kolejny

Sponsor


lycone
Posty: 124
Rejestracja: 09 lip 2019, 15:36
Samochód: Superb L&K 2.0 TDI 190KM 4x4

Re: Style vs Sportline po raz kolejny

Post autor: lycone »

A style vs L&K patrzyłeś?

gwigwi
Posty: 23
Rejestracja: 12 lip 2021, 9:33
Samochód: c4 grand picasso 1,2 130km

Re: Style vs Sportline po raz kolejny

Post autor: gwigwi »

NIestety L&K jest poza zasięgiem. Nie dopisałem, że 7 miejsc i to juz mi winduje na 196k

biokd
Posty: 208
Rejestracja: 11 cze 2020, 0:34
Samochód: Skoda Kodiaq L&K 2.0 TSI

Re: Style vs Sportline po raz kolejny

Post autor: biokd »

gwigwi pisze:
13 lip 2021, 18:12
NIestety L&K jest poza zasięgiem. Nie dopisałem, że 7 miejsc i to juz mi winduje na 196k
a tak z czystej ciekawości zapytam, czy 7 miejscowe opcje w autach są przez Was rzeczywiscie użytkowane? Bo przy rodzinie większej niż 2+3 to i tak chyba nic nie daje bo dluzszy wyjazd odpada, bagaze sie nie zmieszczą (zostaje box). Jezdzicie czesciej niż raz w tyg w więcej niż 5 osób tak, aby bagaży nie zabierać? Sorry, pytam bo chce poznac motywację:) bo dla mnie takie siedzenia w bagazniku są trochę bez sensu :), nie warte dopłacania, przy dużej rodzinie to lepiej vana kupić, no chyba że jeździcie w 6-7 osób częśto wokół komina.
L&K ma już praktycznie wszystko w standardzie, mi po rabacie bez webasto, haka, 7siedzen, panoramy (to z tych większych dodatków, których nie brałem, wziąłem kilka innych, z których najdroższa bo 2tys zł była wentylacja foteli) po rabacie wyszło 177 tys, teraz przy podwyżkach myślę, że da się w 190-200 zmieścic z dołożeniem kilku dodatków

gwigwi
Posty: 23
Rejestracja: 12 lip 2021, 9:33
Samochód: c4 grand picasso 1,2 130km

Re: Style vs Sportline po raz kolejny

Post autor: gwigwi »

Mam rodzine 2+3. Do tego okazjonalnie jezdzimy z dodatkową osobą wiec dodatkowe siedzenia są konieczne. Obecnie mam c4 grand picasso i dodatkowe siedzenia sie przydają. Co do kwoty to mam nieprzekraczalny budzet 191k. Cennikowy bo od tego juz obok idzie znizka.
Ps Szkoda ze kodiaq nie ma oddzielnych siedzen w 2 rzedzie.

BarTech
Posty: 76
Rejestracja: 10 maja 2021, 21:17
Samochód: Kodiaq 1.5 DSG Style 2021

Re: Style vs Sportline po raz kolejny

Post autor: BarTech »

biokd pisze:
13 lip 2021, 19:01
gwigwi pisze:
13 lip 2021, 18:12
NIestety L&K jest poza zasięgiem. Nie dopisałem, że 7 miejsc i to juz mi winduje na 196k
a tak z czystej ciekawości zapytam, czy 7 miejscowe opcje w autach są przez Was rzeczywiscie użytkowane? Bo przy rodzinie większej niż 2+3 to i tak chyba nic nie daje bo dluzszy wyjazd odpada, bagaze sie nie zmieszczą (zostaje box). Jezdzicie czesciej niż raz w tyg w więcej niż 5 osób tak, aby bagaży nie zabierać? Sorry, pytam bo chce poznac motywację:) bo dla mnie takie siedzenia w bagazniku są trochę bez sensu :), nie warte dopłacania, przy dużej rodzinie to lepiej vana kupić, no chyba że jeździcie w 6-7 osób częśto wokół komina.
Mam rodzinę 2+3, od tygodnia jeżdżę Kodiakiem 7-os i uważam, że to był strzał w 10-ke. Całą rodziną bez bagaży jeździmy co najmniej kilka razy w tygodniu i wreszcie dzieci nie kłócą się o ciasnotę na środkowym miejscu między fotelikami, która jest w większości aut tzw. 5 osobowych. Bagażnik za trzecim rzędem jest wystarczający na wszelkie krótkie wyjazdy, zakupy itd. a składanie trzeciego rzędu i upchanie trójki w drugim rzędzie będzie konieczne tylko w drodze na wakacje itp. Tak jak auta 5-osobowe są raczej dla 4 osób plus rezerwa jednego miejsca tak dla 5 osób auta 7 osobowe są po prostu bardziej praktyczne.

biokd
Posty: 208
Rejestracja: 11 cze 2020, 0:34
Samochód: Skoda Kodiaq L&K 2.0 TSI

Re: Style vs Sportline po raz kolejny

Post autor: biokd »

A no chyba że 2+3 gdzie 2 jedzie w fotelikach to fakt, srodkowe siedzenie jest ciasne. Tylko czy ten 3 rząd siedzeń jest na tyle wygodny aby można było w nim wygdnie pojechać. Ja na szczescie mam 2+1 i przy normalnym bagazniku nie miescilem sie wczesniej w sedanie, teraz w koncu wszystko do bagaznika wchodzi:) Więc podziwiam ludzi z 3 dzieci i ogarnieciu pakowania. Szacunek! Dla mnie to totalna abstrakcja, w ogole 3 dzieci ;)
Zakupy jednak nie wyobrazam sobie jak przewiezc przy 3 rzędzie siedzen, jesli to sa duże zakupy, a nie reklamówka z żabki:)
Choć i tak uważam że upychanie siedzen w miescu, które przeznaczone jest z założenia na bagaże to nienajlepszy pomysł jesli jest to inna podroz niz przewiezienie dzieci z domu do szkoly/przedszkola

BarTech
Posty: 76
Rejestracja: 10 maja 2021, 21:17
Samochód: Kodiaq 1.5 DSG Style 2021

Re: Style vs Sportline po raz kolejny

Post autor: BarTech »

Trzeci rząd to zdecydowanie tylko dla dzieci:) mam 176cm i próbowałem tam usiąść... nie polecam;) ale dzieci to uwielbiają i nie dziwię im się - przypomina mi to wsiadanie do tyłu Fiata 126p w dzieciństwie :lol: Co do zakupów, to jeszcze jest opcja złożenia 1 siedzenia w 3 rzędzie - robi się auto 6 os. z całkiem fajnym bagażnikiem:) ale dobra, kończmy off-top względem Style vs. Sportline.

W temacie to ja mam Style plus kilka dodatków, bo tylko na tyle mi pozwalał budżet i naprawdę nic mi nie brakuje:)

Hygge
Posty: 75
Rejestracja: 10 cze 2021, 22:34
Samochód: Kodiaq Sportline FL 2.0 TDI 200 KM 4x4

Re: Style vs Sportline po raz kolejny

Post autor: Hygge »

Rozważałem na początku Style vs Sportline (na końcu rozważenia stanęły pomiędzy Sportline a L&K) i z rzeczy, które przekonały mnie to przede wszystkim - brak czarnych plastików na zewnątrz w wersji Sportline oraz progresywny układ kierowniczy w Sportline (którego nie można zamówić nawet za dopłatą w Style). Gdyby style posiadało jeszcze składane oparcie fotela pasażera z przodu to może bym przez chwile rozważył, ale tak samo jak w Sportline nie da się tego zrobić. Sportowe siedzenia są bardzo przyjemne, ale niestety nie da się w nich zamontować uchwytu na tablet/smartfon dla drugiego rzędu siedzeń, co w przypadk dzieci może być kluczową funkcjonalnością w długich trasach ;)

BarTech
Posty: 76
Rejestracja: 10 maja 2021, 21:17
Samochód: Kodiaq 1.5 DSG Style 2021

Re: Style vs Sportline po raz kolejny

Post autor: BarTech »

Hygge pisze:
14 lip 2021, 7:41
Gdyby style posiadało jeszcze składane oparcie fotela pasażera z przodu to może bym przez chwile rozważył, ale tak samo jak w Sportline nie da się tego zrobić.
Da się - ja mam składane, tylko wtedy musi być zwykła tapicerka. Jeśli ktoś chce przewozić czasem coś długiego to skóra raczej i tak odpada ;)

ODPOWIEDZ