Fotel L&K - regulacja długości i wentylacja

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
Konrad
Posty: 13
Rejestracja: 24 cze 2021, 13:29
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 190KM TSI

Fotel L&K - regulacja długości i wentylacja

Post autor: Konrad »

Cześć,

zamówiłem już Superba, ale brakuje mi w nim kilku rzeczy m.in. wentylowanych i regulowanych na długość foteli. Wybrałem wentylację.
Mogę jeszcze zmienić na Kodiaqa, ale nigdzie nie jest napisane czy Kodiaq łączy te dwie funkcje?
Podpowiedzcie proszę czy da się uzyskać obie opcje?

Pozdrawiam
Kornad



Sponsor

Fotel L&K - regulacja długości i wentylacja

Sponsor


biokd
Posty: 208
Rejestracja: 11 cze 2020, 0:34
Samochód: Skoda Kodiaq L&K 2.0 TSI

Re: Fotel L&K - regulacja długości i wentylacja

Post autor: biokd »

Ja mam wersje przedliftową L&K od prawie miesiąca. W standardzie w LK były elektrycznie regulowane fotele (kierowcy i pasażera), dobrałem tylko wentylację za 2tys. Jeśli chodzi ci o samo siedzisko wysuwane ręcznie na długość to tego nie ma, jest tylko regulowane na wysokość w 2 ustawieniach (cały fotel góra-dół) i ta część pod kolanami (góra-dół)

D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: Fotel L&K - regulacja długości i wentylacja

Post autor: D10ni »

Konrad pisze:
24 cze 2021, 13:32
Cześć,

zamówiłem już Superba, ale brakuje mi w nim kilku rzeczy m.in. wentylowanych i regulowanych na długość foteli. Wybrałem wentylację.
Mogę jeszcze zmienić na Kodiaqa, ale nigdzie nie jest napisane czy Kodiaq łączy te dwie funkcje?
Podpowiedzcie proszę czy da się uzyskać obie opcje?

Pozdrawiam
Kornad
Sprawdzałem temat przymierzając się do nowego Superba. Jeśli nie masz >185cm wzrostu, sama wentylacja wystarczy. Warto zwrócić uwagę, że Kodiaq i Superb mimo wielu wspólnych elementów,, użytkowo to dwa różne samochody. Mamy chyba na forum ze dwa wątki z porównaniem.
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

Konrad
Posty: 13
Rejestracja: 24 cze 2021, 13:29
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 190KM TSI

Re: Fotel L&K - regulacja długości i wentylacja

Post autor: Konrad »

Niestety mam 193cm wzrostu i dlatego regulacja długości fotela ma znaczenie.

baw
Posty: 95
Rejestracja: 10 lut 2021, 23:09
Samochód: 2.0 TDI L&K 4x4

Re: Fotel L&K - regulacja długości i wentylacja

Post autor: baw »

W nowym Kodiaqu, wg filmików, jest regulacja na długość.

biokd
Posty: 208
Rejestracja: 11 cze 2020, 0:34
Samochód: Skoda Kodiaq L&K 2.0 TSI

Re: Fotel L&K - regulacja długości i wentylacja

Post autor: biokd »

Wg Cennika FL :
Sportowe skórzane wentylowane fotele przednie z regulacją długości siedziska
w wersji Ambition, Style, LK - są niedostępne a w wersji Sportline in RS dopłata 5800zł

LK w FL ma już w standardziej fotele "skórzane" z wentylacją więc to wyklucza wysuwanie siedziska

baw
Posty: 95
Rejestracja: 10 lut 2021, 23:09
Samochód: 2.0 TDI L&K 4x4

Re: Fotel L&K - regulacja długości i wentylacja

Post autor: baw »

Wg mnie w L&K regulacje ma opcja: fotele ergonomiczne z funkcją masażu, pamięcią ustawień j wentylacją za 2500 zł.

biokd
Posty: 208
Rejestracja: 11 cze 2020, 0:34
Samochód: Skoda Kodiaq L&K 2.0 TSI

Re: Fotel L&K - regulacja długości i wentylacja

Post autor: biokd »

L&K po lifcie ma już w standardzie wentylację foteli (i pamięć ustawień chyba też, bo przedlift ma pamięć ustawień w standardzie przy elektrycznym fotelu), a te 2500zl to jest tak naprawdę dopłata do masażu.
Przedliftowa wersja L&K przy wentylacji foteli nie ma wysuwanego siedziska (ja nie mam), może chodzi o mechanizm do wentylacji, który wyklucza wysuwanie siedziska w tych "zwyklych" fotelach (tak jak brak schowka pod fotelem).
Chociaż może inaczej jest to rozwiązane w przypadku foteli sportowych skoro tam w RS i Sportline siedzisko można wysuwać przy wentylowanych fotelach (za dopłatą 5800zl)

ODPOWIEDZ