Sportline vs L&K

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
Hygge
Posty: 75
Rejestracja: 10 cze 2021, 22:34
Samochód: Kodiaq Sportline FL 2.0 TDI 200 KM 4x4

Re: Sportline vs L&K

Post autor: Hygge »

Wczoraj przy okazji upałów podjechałem do salonu, gdzie mają testowego Kodiaqa Sportline żeby zobaczyć jak Alcantara spisuje się w takiej pogodzie i... chyba zapadła decyzja na korzyść Sportline'a właśnie ;)



Sponsor

Re: Sportline vs L&K

Sponsor


JACEK484
Posty: 63
Rejestracja: 04 cze 2020, 13:00
Samochód: SKODA KODIAQ 2.0 TSI Sportline

Re: Sportline vs L&K

Post autor: JACEK484 »

Alkantara jest przyjemnym i oddychającym materiałem.

szablesi76
Posty: 74
Rejestracja: 26 maja 2021, 20:24
Samochód: Kodiaq 2021 2.0 tdi dsg

Re: Sportline vs L&K

Post autor: szablesi76 »

Miałem alcantare że skóra w audi i z doświadczenia wiem że takie połączenie jest najlepsze. Za pełna skóra dziękuję o jasnej nie wspominam.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Hygge
Posty: 75
Rejestracja: 10 cze 2021, 22:34
Samochód: Kodiaq Sportline FL 2.0 TDI 200 KM 4x4

Re: Sportline vs L&K

Post autor: Hygge »

No i decyzja zapadła na Kodiaq'a w wersji Sportline z dodatkami podanymi w pierwszym poście. Na ten moment po częściowych negocjacjach udało się zejść do kwoty 183 000 zł, ale to jeszcze nie jest koniec wyciskania cytryny. Jak dobrze pójdzie to rozważam dorzucenie Cantona, jeśli uda się zamknąć w kwocie do 180 000 zł.

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2886
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Sportline vs L&K

Post autor: MałGorzata »

Canton - Świetna rzecz jak ktoś lubi słuchać głębokich basów :)
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

baw
Posty: 95
Rejestracja: 10 lut 2021, 23:09
Samochód: 2.0 TDI L&K 4x4

Re: Sportline vs L&K

Post autor: baw »

Canton jest lepszy od podstawki, natomiast niestety zauważalnie gorszy od HK montowanego w VW.

Christo
Posty: 15
Rejestracja: 24 cze 2021, 17:07
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TSI

Re: Sportline vs L&K

Post autor: Christo »

Gratuluję wyboru. Aby Cię w nim utwierdzić ;) powiem co mi się podoba w sportline: wszystko ciemne łącznie z podsufitką i nawet ramkami na nawiewach (niestety na kierownicy nadal wstawka "chrom" :/ ). Siedzenia alcantara to miła odmiana po ciemnej skórze w Volvo. Jedny minus tych siedzeń to to, że nie można fotela pasażera złożyć "na płasko" do przodu żeby przewieźć coś mega długiego. Canton uszu nie urywa ale jeśli gra lepiej od "podstawki" to już można rozważyć dopłatę, zwłaszcza, że chyba będziesz miał FL więc w Cantonie dostaniesz 12 głośników zamiast 10 dotychczas w tym głośnik centralny na desce (jak w Tiguanie). Jednym słowem gratuluję :)

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2886
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Sportline vs L&K

Post autor: MałGorzata »

Głośnik centralny był "od zawsze".
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

Hygge
Posty: 75
Rejestracja: 10 cze 2021, 22:34
Samochód: Kodiaq Sportline FL 2.0 TDI 200 KM 4x4

Re: Sportline vs L&K

Post autor: Hygge »

Christo pisze:
30 cze 2021, 13:48
Gratuluję wyboru. Aby Cię w nim utwierdzić ;) powiem co mi się podoba w sportline: wszystko ciemne łącznie z podsufitką i nawet ramkami na nawiewach (niestety na kierownicy nadal wstawka "chrom" :/ ). Siedzenia alcantara to miła odmiana po ciemnej skórze w Volvo. Jedny minus tych siedzeń to to, że nie można fotela pasażera złożyć "na płasko" do przodu żeby przewieźć coś mega długiego. Canton uszu nie urywa ale jeśli gra lepiej od "podstawki" to już można rozważyć dopłatę, zwłaszcza, że chyba będziesz miał FL więc w Cantonie dostaniesz 12 głośników zamiast 10 dotychczas w tym głośnik centralny na desce (jak w Tiguanie). Jednym słowem gratuluję :)
Z tego co wiem, to w przypadku zwykłego zestawu audio głośników jest 8, a w przypadku Cantona 10 + sub w bagażniku.

Co do składanego fotela pasażera - obecnie mam taką możliwość w Karoqu i sprawdza się super przy zakupach chociażby w Ikea, gdzie paczka ma >200cm, z drugiej strony Kodiaq jest ogólnie dłuższy wiec mam nadzieję, że po złożeniu kanapy da się tam upchnąć dwumetrową paczkę po skosie w bagażniku. W Karoqu też mam ciemną podsufitkę, ale z jasną materiałową tapicerką i jest super, bardzo mi na niej zależało, choć trochę się boję w całości ciemnego wnętrza - z drugiej strony jak będzie źle to po 3 latach trzeba będzie się rozstać :D

Mariolorian
Posty: 9
Rejestracja: 08 lip 2021, 12:03
Samochód: Skoda Octavia 3 1.4 TSI BlackLine

Re: Sportline vs L&K

Post autor: Mariolorian »

A jak wygląda trwałość i koszt (częstotliwość profesjonalnego czyszczenia) pielęgnacji tapicerki w tych modelach. Siedziałem w obu i bardziej podoba mi się ze Sportline ale mi znajomi odradzają, że będę co dwa miesiące czyścił i płacił po 200 zł, a porządna pielęgnacja skóry to tylko raz w roku i koszt 600 zł.

ODPOWIEDZ