Sportline vs L&K

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
Hygge
Posty: 75
Rejestracja: 10 cze 2021, 22:34
Samochód: Kodiaq Sportline FL 2.0 TDI 200 KM 4x4

Sportline vs L&K

Post autor: Hygge »

Hej wszystkim,

Coraz to większymi krokami przymierzam się do zmiany Karoq'a na Kodiaq'a. Pod rozwagę brane są dwie opcje (w obu przypadkach 2.0 TDI 4x4 200KM) z następującymi dodatkami :

1) Sportline + Lane Assist + podgrzewane tylne siedzenia + ACC (Adaptacyjny tempomat) + dźwiękochłonne szyby z przodu + podgrzewana przednia szyba + okno panoramiczne + DCC + elektryczna klapa bagażnika + alarm

Cena wg. konfiguratora : 204 450

2) L&K + podgrzewana kierownica + podgrzewana przednia szyba + okno panoramiczne + alarm

Cena wg. konfiguratora : 210 500, czyli 6050 zł różnicy.

Główny powód rozterek to kwestia skórzanej tapicerki w L&K - wiem, że w standardzie są wentylowane przednie fotele, ale tylna kanapa już nie. Zdarza mi się, że jeżdżę w 4 osoby, i przy takiej pogodzie jak dziś (+33'C) boje się "odklejania się" od kanapy po jeździe autem z tyłu. Wiem, że w przypadku L&K w standardzie jest komplet asystentów (zależy mi tylko na Lane Assist), dodatkowo jest w cenie Canton (w Sportline 2000 zł dopłaty, ale jestem w stanie bez tego żyć), nawigacja Columbus (głównie działa Android Auto) i o ile przy docelowej odsprzedaży po zakończeniu leasingu L&K może być bardziej "wypasiony", o tyle boje się o jakość jasnej skóry po 3-4 latach i 120 000 km przejechanych tym autem.

Czy ktoś z was mógłby podzielić się swoimi spostrzeżeniami/uwagami pomiędzy wersjami Sportline oraz L&K? Jakieś za, jakieś przeciw?

Będę ogromnie wdzięczny bo z myślami boksuję się już ładnych kilka dni.



Sponsor

Sportline vs L&K

Sponsor


Awatar użytkownika
stingerA6
Posty: 2028
Rejestracja: 21 maja 2018, 21:19
Lokalizacja: Lubuskie
Samochód: Bardzo Mocarny Wagon - prawie Kodiaq

Re: Sportline vs L&K

Post autor: stingerA6 »

Mi Sportline pasował bardzo pod względem tapicerki i zewnętrznego Look auta.
Teraz muszę się "męczyć" w skórze.
"Forum to nie agencja towarzyska.....wszystkim nie dogodzimy"
"Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić."

Hygge
Posty: 75
Rejestracja: 10 cze 2021, 22:34
Samochód: Kodiaq Sportline FL 2.0 TDI 200 KM 4x4

Re: Sportline vs L&K

Post autor: Hygge »

stingerA6 pisze:
18 cze 2021, 22:40
Mi Sportline pasował bardzo pod w,lzgłodem tapicerki i zewnętrznego Look auta.
Teraz muszę się "męczyć" w skórze.
I jak ta "męka" w skórze przy tych temperaturach? Wentylowane fotele dają radę w tych temperaturach? No i kluczowe pytanie - jak sprawuje się jasna skóra w codziennym użytkowaniu?

Serce mówi Sportline, rozsądek mówi żeby dorzucić 6 tys i wziąć L&K.

Awatar użytkownika
stingerA6
Posty: 2028
Rejestracja: 21 maja 2018, 21:19
Lokalizacja: Lubuskie
Samochód: Bardzo Mocarny Wagon - prawie Kodiaq

Re: Sportline vs L&K

Post autor: stingerA6 »

Mam skórę wentylowaną nappa w "padlinie" X5 i daje radę. Dodatkowo jasną iprenowaną i daje radę w utrzymaniu.
"Forum to nie agencja towarzyska.....wszystkim nie dogodzimy"
"Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić."

biokd
Posty: 208
Rejestracja: 11 cze 2020, 0:34
Samochód: Skoda Kodiaq L&K 2.0 TSI

Re: Sportline vs L&K

Post autor: biokd »

Ja mam LK od 2 tygodni z wentylowaną "skórą" i to w dodatku czarną. Szczerze to myślałem, że ta wentylacja nieco lepiej/wyraźniej działa, nie mam porównania jak to działa w innych autach, bo nigdy wcześniej nie miałem wentylacji. BTW w Skodzie wentylowane są tylko przednie fotele.
Ale mogę powiedzieć tyle, przy obecnych upałach, jeśli wyjeżdżam autem z chłodnego garazu to ta wentylacja daje radę, czuć lekką świeżość, tak, ze nie kleisz się do siedzeń. Natomiast jak wsiadłem to nagrzanego auta, a nie stał cały dzień na słońcu, to zanim jakiś efekt był wyczuwalny (i bardziej pod tyłkiem niz na plecach) to trochę czasu minęło.
Dziś odebrałem auto z detailingu, gdzie miałem też skórę impregnowaną i jest ona nieco bardziej miękka. Więc przy jasnej skórze na pewno impregnacja i częste dbanie o nią.
Co do asystentów, to teraz w wersji FL ma już byc pACC, choć ja to mam już w wersji przedlift i jak pisałem w innym wątku to jest wkurzające i niebezpieczne zwłaszcza na autostradach, zwykłe ACC wystarczy:) A i nie wiem czy to kwestia konkretnego radia Bolero vs. Amundsen vs. Columbus ale mi ten Columbus się co jakiś czas w trasie wiesza w senscie nie reaguje na dotyk, i "porada IT helpdesk: wyłącz-włącz" nie działa, trzeba poczekac kilka godzin, może to kwestia upałów, ale nie tak to powinno wyglądać w nowym aucie i to w dodatku teoretycznie topowej wersji, więc to mam do sprawdzenia w serwisie.

Awatar użytkownika
stingerA6
Posty: 2028
Rejestracja: 21 maja 2018, 21:19
Lokalizacja: Lubuskie
Samochód: Bardzo Mocarny Wagon - prawie Kodiaq

Re: Sportline vs L&K

Post autor: stingerA6 »

Ja ustawiam sobie harmonogram przewietrzania auta i jest dużo lepiej gdy wsiadam. Nie pamiętam czy Skoda to miała.
"Forum to nie agencja towarzyska.....wszystkim nie dogodzimy"
"Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić."

biokd
Posty: 208
Rejestracja: 11 cze 2020, 0:34
Samochód: Skoda Kodiaq L&K 2.0 TSI

Re: Sportline vs L&K

Post autor: biokd »

stingerA6 pisze:
18 cze 2021, 23:38
Ja ustawiam sobie harmonogram przewietrzania auta i jest dużo lepiej gdy wsiadam. Nie pamiętam czy Skoda to miała.
Skoda to jednak nie BMW i nappa to nie ten skaj skodowy ;) a kojarzę ze w X3, która miałem na jeden weekend można było ogrzewanie tak ustawić, w tym egzemplarzu (swoją drogą z pakietem M i czerń - wyglądała oblednie i tak jak znudził mi się czarny kolor to taki Shadow jak w BMW bym bral bez zastanowienia:) ) akurat wentylacji nie było.

klimas7
Posty: 226
Rejestracja: 11 lut 2020, 8:09
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Kodiaq TSI 2.0 190KM L&K RM20

Re: Sportline vs L&K

Post autor: klimas7 »

Mam L&K bez wentylowanych foteli (w RM20 trzeba było dopłacić 2k) i nie kleimy się do siedzeń, więc z wentylacją powinno być tylko lepiej.

L&K vs Sportline - mi zależało na skórzanych fotelach (czyszczenie przy dzieciach i psie) i wyposażeniu, które wychodziło taniej w wyższej wersji (L&K). Sportline wygląda super w Race Blue i czarnym (ale tutaj trzeba mało jeździć i dużo czyścić), L&K najbardziej przypadł mi do gustu w białym kolorze, ale ubolewam, że wymiana emblematu Skody na czarny w L&K nie ma sensu przez srebrne dodatki (w Sportline to moim zdaniem must-have). Spodobał mi się też piano black w środku L&K.

Obie wersje są fajne (moim zdaniem tylko te 2 wersje wyglądają dobrze), wybór uzależnij przede wszystkim od foteli i dodatków.

VoytaZ
Posty: 172
Rejestracja: 08 lis 2020, 12:33
Samochód: Kodiaq Sportline 1.5 TSI 150KM, 4X2 7DSG

Re: Sportline vs L&K

Post autor: VoytaZ »

Fotele się różnią nie tylko materiałem. W Sportline są a’la kubełki i fajnie się w nich siedzi. Dosyć dobrze trzymają, a sam materiał jest przyjemny. Mi się osobiście nie podobało w L&K za dużo wstawek chromowanych. Wolę te czarne dodatki w sportline. Co do białej skóry to bym się nie zdecydował. Chyba, że jesteś fanatykiem pielęgnacji wnętrza i będziesz gonił ze szmatką i różnymi środkami do tapicerek, pilnował żeby nikt do auta nie wchodził w jeansach itp.
Kodiaq Sportline Black Magic 1.5 TSI 150KM DSG7

JACEK484
Posty: 63
Rejestracja: 04 cze 2020, 13:00
Samochód: SKODA KODIAQ 2.0 TSI Sportline

Re: Sportline vs L&K

Post autor: JACEK484 »

Co do siedzeń w Sportline to jest alkantara, i same siedzenia są bardzo wygodne.
Mój wybór padł na wersję Sportline tylko dlatego że ze skóry w L&K się wyleczyłem, latem przy wsiadaniu parzy w ...
Zimą zimna i nieprzyjemna.

ODPOWIEDZ