Mam Zamiar zakupic kodiaq

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
baw
Posty: 95
Rejestracja: 10 lut 2021, 23:09
Samochód: 2.0 TDI L&K 4x4

Re: Mam Zamiar zakupic kodiaq

Post autor: baw »

Zły nie jest, na pewno jest sporo aut z gorzej zestrojonym zawieszeniem w podstawie. Natomiast DCC w Kodiaqu robi na tyle dużą różnicę, że jest wart pieniędzy, które trzeba na nie wydać.

Plus podwójne szyby. Wg mnie te dwie rzeczy wynoszą to auto na nowy poziom komfortu jazdy.



Sponsor

Re: Mam Zamiar zakupic kodiaq

Sponsor


pstad
Posty: 372
Rejestracja: 22 cze 2019, 22:32
Lokalizacja: ZS/ ZPL / ZGL
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI,DSG,4x4

Re: Mam Zamiar zakupic kodiaq

Post autor: pstad »

Intruz pisze:Ok dziś oglądałem tą droższa wersję wstępnie ja zarezerwowałem. A tak to się prezentuje
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Mialem tez wczesniejnpisac ,ale ja osobiscie tez wybralbym ten drozszy.Moim zdaniem warto doplacic po 1 DCC (fakt katalogowo w tamtm cxasie bylo chyba ok 4.5 tys PLN) ,ale ja kupilem uzywke i DCC juz mialo i jestem baaaardzo zadowolony ( nawet o tym nie myslalem wczesniej) , po 2 przebieg prawie polowe nizszy.
Pytasz na co zwrocic uwage hmm..mam z 2017 i jak do dzis raczej sam nie wiem na co zwrocilbym uwage a mam ok 60 tys km nalotu.Moze poradze (z opinii na forum) "odbijacze" w drzwiach te plastiki wysuwane czy chodza prawidlowoDo zbicia ceny mozesz nazekac na plastiki /raczki w drzwiach ze moge trzeszczec, sprawdz "jakosc " przyciskow przy DSG gdzie masz auto start stop, mode itd .U mnie jakis dziwnie lekko sie wciskaja i caly pan3l jakby nie do konca poprawnie przymocowany.Czasami wylanczam star stop a pojawia mi sie na ekranie wybor mode (mimo ze ss sie wylancza).Wiecej chyba nie pomoge bo ....wszystko dziala i problemow zadnych nie mialem Obrazek Aaaa parasolki w drzwiach powinny w MY chyba byc jeszcze obie Obrazek DCC porosty test.Jedz na kostke/wyboje i z Comfort na Sport -zobaczysz roznice Obrazek Tryb 4x4 sprawdzisz w mode off-road i na wyswietlaczu powinienes zobaczyc auto i 4 kola na pomaranczowo + wylaczone ESP.Wiecej juz mi do glowy nie przychodzi Obrazek

P.S Czy to z tylu na 3ciej strefie klimy pod zaslepka to przetwornuca 220v +2 USB?Ja tez takowa podnosOna zaslepke mam pod panelem 3ciej strefy klimy.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka



biokd
Posty: 208
Rejestracja: 11 cze 2020, 0:34
Samochód: Skoda Kodiaq L&K 2.0 TSI

Re: Mam Zamiar zakupic kodiaq

Post autor: biokd »

wiem, że o gustach non disputandum, ale ta jasna materiałowa tapicerka w połączeniu z ciemną wygląda strasznie tandetnie... :(

Intruz
Posty: 13
Rejestracja: 13 cze 2021, 9:45
Samochód: Kodiaq 2.0 tdi

Re: Mam Zamiar zakupic kodiaq

Post autor: Intruz »

biokd:
Żonie biały kolor lakieru się podoba (taka wersja z tym lakierem tylko jest blisko mnie) a z jasnej tapicerki byłem kiedyś zadowolony jak miałem rover'a to może tu też będzie ok..

Z tyłu pod zaslepka jest ładowarka 230 i 2 gniazda usb. Z przodu też 2 gniazda usb i chyba ładowarka indukcyjna (nie wiem)
W drzwiach są parasolki jeszcze w foli. Zabezpieczenie drzwi chodzi prawidłowo..
Przekonaliście mnie do DDC. Powiem że owada zauważyłem w tylnej lampie. Ale to chyba nie problem?

pstad
Posty: 372
Rejestracja: 22 cze 2019, 22:32
Lokalizacja: ZS/ ZPL / ZGL
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI,DSG,4x4

Re: Mam Zamiar zakupic kodiaq

Post autor: pstad »

Owad standartowy problem.Ja dalej mam je w lampie.Byl watek o tym
To dobrze ze masz przetwornice 230v ,czasami sie przydaje tylko jeden minus ,niestety okraglej wtyczki nie wepniesz, tylko plaska bez uziemienia.
Z tych USB z tylu tez muzyczke odpalisz.

Ja tam bym kupowal.Albo jak to kiedys w niemieckiej reklamie bylo "tolles Schnäppchen,kaufen sage ich, kaufen"
P.S Tez chcialrm bialy (takowy mam biel moon ) z jasna tapicerka (ktorej nie mam ).Jak dla mnie ladnie to wyglada.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka



D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: Mam Zamiar zakupic kodiaq

Post autor: D10ni »

Gdybyś miał dostęp do OBDEleven, warto by sczytać błędy. I zobaczyć na przykład ile razy uruchamiano Launch Control
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

baw
Posty: 95
Rejestracja: 10 lut 2021, 23:09
Samochód: 2.0 TDI L&K 4x4

Re: Mam Zamiar zakupic kodiaq

Post autor: baw »

biokd pisze:
17 cze 2021, 19:39
wiem, że o gustach non disputandum, ale ta jasna materiałowa tapicerka w połączeniu z ciemną wygląda strasznie tandetnie... :(
Jak wypuścili Kodiaqa, to wszystkie tapicerki materiałowe wyglądały strasznie. Czego nie potrafiłem zrozumieć, bo Kodiaq wychodził w tym samym czasie co poprzednia Octavka. W Octavce były ładne, schludne obicia, a w Kodiaqu materiał jak z wersalek z lat 90-tych.

Nie wiem czy później to zmienili ostatecznie.

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2886
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Mam Zamiar zakupic kodiaq

Post autor: MałGorzata »

Mam tapicerkę materiałową z 2017 roku i nie ma co narzekać na jakość. Po 120 000 km nie ma żadnych śladów użytkowania. Po wypraniu wyglądała jak nowa.
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

baw
Posty: 95
Rejestracja: 10 lut 2021, 23:09
Samochód: 2.0 TDI L&K 4x4

Re: Mam Zamiar zakupic kodiaq

Post autor: baw »

Ale tu nie chodzi o jakość, tylko o jej wygląd.

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2886
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Mam Zamiar zakupic kodiaq

Post autor: MałGorzata »

Tu trzeba się zgodzić. Jednak wygląd to rzecz względna. Wtedy w 2017 roku na skórzane fotele trzeba było czekać kilkanaście tygodni dłużej.
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

ODPOWIEDZ