AC / OC / NNW - oferty ubezpieczeń, które wybraliście

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
Awatar użytkownika
fonus
Posty: 259
Rejestracja: 10 mar 2017, 9:33
Samochód: Kodiaq 1.4 TSI ACT 150 KM 2WD DSG Brąz Magnetic

AC / OC / NNW - oferty ubezpieczeń, które wybraliście

Post autor: fonus »

Podzielcie się proszę co wybraliście i dlaczego. I ile kosztowało i z jakimi zniżkami. Szczególnie chodzi mi o cały pakiet jaki jest wymagany przy kredycie lub leasingu. Dziękuję bardzo ☺



Sponsor

AC / OC / NNW - oferty ubezpieczeń, które wybraliście

Sponsor


agnes
Posty: 266
Rejestracja: 29 sty 2017, 22:17
Samochód: Skoda Kodiaq 2,0 TDI

Re: AC / OC / NNW - oferty ubezpieczeń, które wybraliście

Post autor: agnes »

PZU, wprawdzie z powodu ochrony składki - kontynuacja, ale i tak nikt ich nie przebił.
Około 2% wartości auta w full opcji z ochroną składki/zniżki.

EDIT
Dodatkowa uwaga: Agenci, prowadzący wyłącznie ubezpieczenia PZU mają możliwość dać lepsze rabaty, niż Ci posiadający w ofercie ubezpieczenia kilku firm.
Inna istotna informacja: symulacja oferty na konkretny samochód w systemie informatycznym PZU, co do zasady, może skutkować brakiem możliwości uzyskania lepszej u innego agenta/brokera (też w PZU). Oferta jest aktywna w systemie przez 1 m-c. Co do zasady, bo oczywiście nie wszyscy przestrzegają, ale podobno są wyciągane konsekwencje (szczególnie po skardze jednego na drugiego), a identyfikacja jest możliwa, bo wszyscy operują w jednym systemie informatycznym.
Z tego powodu, w pierwszej fazie, lepiej nie pozwolić robić symulacje na nasze dane personalne.
Oczywiście, jak podkreślam - co do zasady, ponieważ są tacy, którzy się tym nie przejmują i "przebijają", ale lepiej to wiedzieć i nie symulować u "pierwszego lepszego", tylko po pewnym rozeznaniu.
Na 100% taniej jest u agentów prowadzących jedynie PZU.
Ostatnio zmieniony 07 cze 2017, 8:14 przez agnes, łącznie zmieniany 1 raz.

Everred
Posty: 435
Rejestracja: 02 maja 2017, 18:45
Samochód: Skoda Kodiaq Style 2.0 TSI

Re: AC / OC / NNW - oferty ubezpieczeń, które wybraliście

Post autor: Everred »

Ja cały czas rozważam dwie opcje leasingu i jeszcze nie podjąłem finalnej decyzji, ale w obydwu ubezpieczycielem jest PZU, kwota nie mała bo 4096 zł w jednej ofercie i w konkurencyjnym tańszy leasing ale składka 5188 zł. Czemu PZU? Bo to Polska grupa kapitałowa. Bo według wielu opinii są solidni. Bo obecnie zajmują się wykupywaniem Polskich banków z rąk jakiś zagranicznych partaczy. Bo mają bardzo duży kapitał i nawet dłuższe ewentualne problemy gospodarcze w Polsce nie spowodowałyby ich upadku. Mniejsze firmy ubezpieczeniowe przechodzą z rąk do rąk, z dnia na dzień mogą się wycofać z rynku Polskiego, zmieniają ciągle regulaminy, ceny, rosną i spadają w rankingach opinii i generalnie jak mam wybór i w podobnej cenie mogę kupić coś na czym zarobi Polska firma i zapłaci podatki lub zachodnia, która tego nie zrobi to wolę tą pierwszą opcję.

lighting
Posty: 515
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:04
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI

Re: AC / OC / NNW - oferty ubezpieczeń, które wybraliście

Post autor: lighting »

Nie zwróciłem na to uwagi - jak to jest z ubezpieczeniem w przypadku Kodiaq ? Nie proponowali mi nic przy składaniu zamówienia. Trzeba wybrać firmę ubezpieczeniową w dniu zakupu ? (w moim wypadku zakup na osobę fizyczną o ile to coś zmienia).
Gdy ostatnio brałem auto z salonu, sprzedawca załatwił mi ubezpieczenie w cenie, a tutaj nie było o tym mowy.
DO developer

rafalhtc
Posty: 296
Rejestracja: 08 mar 2017, 15:44
Samochód: Hyundai Tucson 2017| 1.6 GDI | Comfort + Navi

Re: AC / OC / NNW - oferty ubezpieczeń, które wybraliście

Post autor: rafalhtc »

Ubezpieczenie wykup najpóźniej przed rejestracją auta bo po tej dacie BFG nałoży karę. A lubią nakładać nawet przy jednym dniu zwłoki.
Zapytaj o pakiet dealerski bo często przez pierwsze 3lata jest bardzo dobry cenowo.

Thor
Posty: 26
Rejestracja: 21 mar 2017, 21:14
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TSI

Re: AC / OC / NNW - oferty ubezpieczeń, które wybraliście

Post autor: Thor »

rafalhtc pisze:Ubezpieczenie wykup najpóźniej przed rejestracją auta bo po tej dacie BFG nałoży karę. A lubią nakładać nawet przy jednym dniu zwłoki.
Zapytaj o pakiet dealerski bo często przez pierwsze 3lata jest bardzo dobry cenowo.
Pakiety dealerskie czasem są dobre, ale warto sprawdzić samodzielnie.
Mnie dealer zaproponował m.in. PZU (najlepsza oferta) za 5100 przy cenie auta 165000.
Mój dotychczasowy agent PZU zaproponował dla tych samych warunków plus ubezpieczenie bagażu, szyb, wyposażenia dodatkowego (typu CB) 3700.
Warto sprawdzać w różnych miejscach.

Ethel
Posty: 315
Rejestracja: 21 mar 2017, 9:42
Samochód: Kodiaq 1.4 TSI DSG Style

Re: AC / OC / NNW - oferty ubezpieczeń, które wybraliście

Post autor: Ethel »

3,1% w Hestii od dealera. Full opcja z GAP na pierwszy rok w cenie

lighting
Posty: 515
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:04
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI

Re: AC / OC / NNW - oferty ubezpieczeń, które wybraliście

Post autor: lighting »

Takie mam pytanie w temacie zabezpieczenia samochodu, które trzeba wymienić kupując ubezpieczenie: misiek ma tylko alarm (w przypadku KESSY SAFE) oraz Immobilizer ?
Czy ma też blokadę skrzyni biegów (rozumiem, że przy automacie nie ma czegoś takiego) oraz jakieś inne zabezpieczenie ?
DO developer

lighting
Posty: 515
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:04
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI

Re: AC / OC / NNW - oferty ubezpieczeń, które wybraliście

Post autor: lighting »

Thor pisze:
07 cze 2017, 9:07
Mnie dealer zaproponował m.in. PZU (najlepsza oferta) za 5100 przy cenie auta 165000.
Hmm, to strasznie dużo. Licząc np kalkulatorem mBanku, wyszło mi ok 3000 (AC/OC/NWW/Assistance max) z dodatkowym ubezpieczeniem szyb i opon na osobę fizyczną. Wartość auta 146000.
DO developer

Awatar użytkownika
fonus
Posty: 259
Rejestracja: 10 mar 2017, 9:33
Samochód: Kodiaq 1.4 TSI ACT 150 KM 2WD DSG Brąz Magnetic

Re: AC / OC / NNW - oferty ubezpieczeń, które wybraliście

Post autor: fonus »

lighting pisze:
07 cze 2017, 11:58
Takie mam pytanie w temacie zabezpieczenia samochodu, które trzeba wymienić kupując ubezpieczenie: misiek ma tylko alarm (w przypadku KESSY SAFE) oraz Immobilizer ?
Czy ma też blokadę skrzyni biegów (rozumiem, że przy automacie nie ma czegoś takiego) oraz jakieś inne zabezpieczenie ?
Alarm i immobiliser to są dwa zabezpieczenia. Chyba w większości przypadków od wartości auta > 150 000 wymagane są co najmniej 2 zabezpieczenia. Blokadę skrzyni biegów (kolejne zabezpieczenie) można sobie domówić jako akcesorium skody

Obrazek

ODPOWIEDZ