AC / OC / NNW - oferty ubezpieczeń, które wybraliście

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
Awatar użytkownika
fonus
Posty: 259
Rejestracja: 10 mar 2017, 9:33
Samochód: Kodiaq 1.4 TSI ACT 150 KM 2WD DSG Brąz Magnetic

Re: AC / OC / NNW - oferty ubezpieczeń, które wybraliście

Post autor: fonus »

Czyli rozumiem że możesz sobie wybrać sumę ubezpieczenia od wartości auta netto, netto + 50% vat lub brutto i to Ty decydujesz jak chcesz. Leasingodawca nie ma nic do tego, to czy jesteś vatowcem też nie ma w tym momencie znaczenia oraz to jak będziesz korzystał z auta (50% czy 100% odliczenia vat) też w momencie zawierania polisy nie ma znaczenia. Jeśli więc zdecyduję się zawrzeć polisę na sumę ubezpieczenia od wartości brutto auta to w przypadku kradzieży dostanę odszkodowanie z AC wliczane na podstawie szacowanej wartości auta z dnia zdarzenia a GAP pokryje różnice między tą wartością a sumą ubezpieczenia z polisy AC czyli wartością początkową auta brutto.



Sponsor

Re: AC / OC / NNW - oferty ubezpieczeń, które wybraliście

Sponsor


Wito1985
Posty: 165
Rejestracja: 07 kwie 2017, 22:45
Samochód: Czekam

Re: AC / OC / NNW - oferty ubezpieczeń, które wybraliście

Post autor: Wito1985 »

Tak dokładnie..moim zdaniem nie warto brać ubezpieczenia w kwocie netto bo co z tego, że przy szkodzie odliczysz sobie VAT jak i tak będziesz musiał go zapłacić..mój przedstawiciel leasingu namawiał mnie do wzięcia w netto bo przecież Gap dopłaci do brutto ale wystarczy przeczytać warunki Gap, że jeżeli polisa ac jest w netto to gap dopłaca do netto..

Ethel
Posty: 315
Rejestracja: 21 mar 2017, 9:42
Samochód: Kodiaq 1.4 TSI DSG Style

Re: AC / OC / NNW - oferty ubezpieczeń, które wybraliście

Post autor: Ethel »

Cześć,

mam do wyboru 3 pakiety dealerskie: PZU, Hestia (po 3%) i Allianz za 3.1% (lepsze warunki holowania).
Zawsze miałem PZU i byłem bardzo zadowolony. O Hestii też słyszałem dobre rzeczy. Allianza nie znam od strony solidności ale lepsze warunki holowania i dłuższy okres samochodu zastępczego przy AC są kuszące.

Co polecacie?

Everred
Posty: 435
Rejestracja: 02 maja 2017, 18:45
Samochód: Skoda Kodiaq Style 2.0 TSI

Re: AC / OC / NNW - oferty ubezpieczeń, które wybraliście

Post autor: Everred »

Ja miałem OC w Allianz dawniej co roku (dopóki nagle cena nie poszła o 400% w górę bez przyczyny) ale też miałem z nimi styczność od strony wypłacania, szkoda na moim aucie była z wypłacana z polisy gościa też z Allianz i cała procedura trwała chyba z 4 czy 5 dni roboczych więc jak dla mnie raczej pozytywnie.

Dla Kodiaqa wybrałem PZU, powód - wspieram Polskie firmy jeśli są porównywalnie dobre.

WuWu
Posty: 597
Rejestracja: 10 cze 2017, 23:18
Samochód: Kodiaq 1,4

Re: AC / OC / NNW - oferty ubezpieczeń, które wybraliście

Post autor: WuWu »

W Allianz od ponad 10 lat. Przeniosłem się z PZU do Allianz jak zrobili mnie w bambuko w czasie rozliczania szkody z winy innego także ubezpieczonego w PZU. W Allianz do tej pory wszystko ok. Ceny nie najniższe ale wszelkie rozliczenia bezproblemowe zarówno z pojazdami jak i z nieruchomościami. Allianz pozytywnie.

Ethel
Posty: 315
Rejestracja: 21 mar 2017, 9:42
Samochód: Kodiaq 1.4 TSI DSG Style

Re: AC / OC / NNW - oferty ubezpieczeń, które wybraliście

Post autor: Ethel »

Dzięki za pomoc. Okazało się jednak, że mam do wyboru Hestie albo Hestie 😊 pani się rozpedzila z ilością ofert 🤣

Everred
Posty: 435
Rejestracja: 02 maja 2017, 18:45
Samochód: Skoda Kodiaq Style 2.0 TSI

Re: AC / OC / NNW - oferty ubezpieczeń, które wybraliście

Post autor: Everred »

Ethel pisze:
25 sie 2017, 18:53
Dzięki za pomoc. Okazało się jednak, że mam do wyboru Hestie albo Hestie 😊 pani się rozpedzila z ilością ofert 🤣
Parafrazując Henry'ego Ford'a: Możesz ubezpieczyć auto w dowolnej firmie o ile będzie to Hestia

Rafał
Posty: 523
Rejestracja: 17 lut 2017, 10:53
Lokalizacja: Solec Kujawski, kuj-pom
Samochód: 2.0 tsi lava blue

Re: AC / OC / NNW - oferty ubezpieczeń, które wybraliście

Post autor: Rafał »

i to jest mit.
ford model T był sprzedawany jako czarny tylko przez kilka lat (i to nie od początku). normalnie do wyboru było kilka kolorów.
taka nie ciekawostka tylko fakt

WuWu
Posty: 597
Rejestracja: 10 cze 2017, 23:18
Samochód: Kodiaq 1,4

Re: AC / OC / NNW - oferty ubezpieczeń, które wybraliście

Post autor: WuWu »

Rafał pisze:
25 sie 2017, 22:00
i to jest mit.
ford model T był sprzedawany jako czarny tylko przez kilka lat (i to nie od początku). normalnie do wyboru było kilka kolorów.
taka nie ciekawostka tylko fakt
Ciekawe czy był do wyboru srebrny ;)

Aspik
Posty: 11
Rejestracja: 21 wrz 2017, 23:21
Samochód: Kodiaq, Style 2.0 TSI

Re: AC / OC / NNW - oferty ubezpieczeń, które wybraliście

Post autor: Aspik »

Skoda oferuje 3.1% , w link 4 wynegocjowałem 4300 przy wartości brutto 170k. Leasingodawca swoje ubezpieczenie w warcie zaoferował za 4600, ale tylko dlatego ze przesłałem kontrofertę a w umowie jest zapis o zgodzie na obce ubezpiecźenie 300pln . Wiec cwanie 4300+300=4600 :) nie mniej taniej niż w salonie . Plus odrazu tańszy leasing

ODPOWIEDZ