AC / OC / NNW - oferty ubezpieczeń, które wybraliście

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
miro.t
Posty: 180
Rejestracja: 27 gru 2016, 12:11
Samochód: Misiek 2.0TDI

Re: AC / OC / NNW - oferty ubezpieczeń, które wybraliście

Post autor: miro.t »

Mnie najniżej udało się zejść z ubezpieczeniem do 3615, przy wartości ubezpieczenia 165 tys i polisie na firmę.
Taka prośba, żeby nie wprowadzać zamieszania, może warto pisać czy ubezpieczenie jest na firmę czy osobę prywatną bo to ma znaczenie oraz wartość przyjętą do kalkulacji ubezpieczenia. Sam kiedyś dowiedziałem się dopiero przy wypłacie odszkodowania, że dostanę tylko kwotę netto, nie zwróciłem uwagi, że agent wpisał taką wartość do formularza. Nauka czasem trochę kosztuje :)



Sponsor

Re: AC / OC / NNW - oferty ubezpieczeń, które wybraliście

Sponsor


Awatar użytkownika
Jarek104
Posty: 158
Rejestracja: 22 mar 2017, 6:05
Samochód: E39 528i

Re: AC / OC / NNW - oferty ubezpieczeń, które wybraliście

Post autor: Jarek104 »

proponuję Wam zwiększyć jeszcze udziały własne w szkodach AC i okroić Assistance. A najlepiej zrobic tylko mini-casco..

Czytacie warunki tego co kosztuje u jednego 5tys a u drugiego niby to samo 3500?

Pakiet dealerski na Kodiaqa to 3,1%. od brutto.

Skorek
Posty: 400
Rejestracja: 18 sty 2017, 20:56
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TDI 4x4 AUTOMAT

Re: AC / OC / NNW - oferty ubezpieczeń, które wybraliście

Post autor: Skorek »

Z racji leasingu w VW pakiet ubezpieczenia na pierwszy rok musiałem w salonie wykupić. Ergo Hestia 3,3% wartości od brutto

Everred
Posty: 435
Rejestracja: 02 maja 2017, 18:45
Samochód: Skoda Kodiaq Style 2.0 TSI

Re: AC / OC / NNW - oferty ubezpieczeń, które wybraliście

Post autor: Everred »

Jarek104 pisze:
08 cze 2017, 6:06
proponuję Wam zwiększyć jeszcze udziały własne w szkodach AC i okroić Assistance. A najlepiej zrobic tylko mini-casco..

Czytacie warunki tego co kosztuje u jednego 5tys a u drugiego niby to samo 3500?

Pakiet dealerski na Kodiaqa to 3,1%. od brutto.
słuszna uwaga. Moim zdaniem lepiej nie wchodzić w jakiś mini-cosco a potem jak przyjdzie co do czego to lista wykluczeń ma kilka stron.

Thor
Posty: 26
Rejestracja: 21 mar 2017, 21:14
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TSI

Re: AC / OC / NNW - oferty ubezpieczeń, które wybraliście

Post autor: Thor »

Everred pisze:
Jarek104 pisze:
08 cze 2017, 6:06
proponuję Wam zwiększyć jeszcze udziały własne w szkodach AC i okroić Assistance. A najlepiej zrobic tylko mini-casco..

Czytacie warunki tego co kosztuje u jednego 5tys a u drugiego niby to samo 3500?

Pakiet dealerski na Kodiaqa to 3,1%. od brutto.
słuszna uwaga. Moim zdaniem lepiej nie wchodzić w jakiś mini-cosco a potem jak przyjdzie co do czego to lista wykluczeń ma kilka stron.
Oferta za 3700 o której pisałem (od 165000), to pełne AC, bez udziału własnego z wymienionymi wcześniej dodatkami, liczone od kwoty brutto.

lighting
Posty: 515
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:04
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI

Re: AC / OC / NNW - oferty ubezpieczeń, które wybraliście

Post autor: lighting »

Czy orientujecie się, czy Skoda oferuje dłuższy pakiet niż 1- roczny ?
Druga sprawa, czy są jakiekolwiek korzyści z brania pakietu dealerskiego, który wynosi aż 3% wartości (w moim przypadku ponad 4300 zł), skoro nie obejmuje dotychczasowych zniżek na ubezpieczenie ?
Czegoś tutaj nie rozumiem.
DO developer

root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: AC / OC / NNW - oferty ubezpieczeń, które wybraliście

Post autor: root »

lighting pisze:
22 cze 2017, 14:26
Druga sprawa, czy są jakiekolwiek korzyści z brania pakietu dealerskiego, który wynosi aż 3% wartości (w moim przypadku ponad 4300 zł), skoro nie obejmuje dotychczasowych zniżek na ubezpieczenie ?
Dla kogoś, kto nie ma zniżek na pewno ma sens.
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

Awatar użytkownika
Jarek104
Posty: 158
Rejestracja: 22 mar 2017, 6:05
Samochód: E39 528i

Re: AC / OC / NNW - oferty ubezpieczeń, które wybraliście

Post autor: Jarek104 »

a wartości % pakietu nikt na Tobie nie wymusza. Ale zazwyczaj wychodzi ona korzystniej niż z uwzględnieniem zniżek posiadanych

lighting
Posty: 515
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:04
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI

Re: AC / OC / NNW - oferty ubezpieczeń, które wybraliście

Post autor: lighting »

Jarek104 pisze:
23 cze 2017, 6:53
a wartości % pakietu nikt na Tobie nie wymusza. Ale zazwyczaj wychodzi ona korzystniej niż z uwzględnieniem zniżek posiadanych
Nie zrozumiałem Cię Jarku. Zaproponowane przez dealer'a ubezpieczenie obejmuje 3% wartości samochodu i to nie jest negocjowalne. Natomiast ten sam ubezpieczyciel (PZU, który zaproponowali w salonie) przy uwzględnieniu 60% zniżek oferuje prywatnie lepsze warunki.
DO developer

Awatar użytkownika
fonus
Posty: 259
Rejestracja: 10 mar 2017, 9:33
Samochód: Kodiaq 1.4 TSI ACT 150 KM 2WD DSG Brąz Magnetic

Re: AC / OC / NNW - oferty ubezpieczeń, które wybraliście

Post autor: fonus »

Poszedłem sobie do PZU. Zniżek na AC nie mam ale przyjęto zniżkę 40% z tytułu zniżki w OC. Na OC przyjęte 60% z historii. Wartość auta brutto 128 104 zł. Składka 4979 czyli 3,89% wartości brutto. Oferta dla leasingu gdyż zawiera obowiązkowo następujące opcje: Auto wartość 100% czyli zawsze pełna fakturowa wartość auta jest wypłacana , Suma ubezpieczenia nie ulega pomiejszeniu o każde wypłacone odszkodowanie, Wariant ustalania kosztów naprawy Serwisowy.
Obrazek

Obrazek

ODPOWIEDZ