Podpisanie umowy Leasingowej z VWFS

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
baw
Posty: 95
Rejestracja: 10 lut 2021, 23:09
Samochód: 2.0 TDI L&K 4x4

Re: Podpisanie umowy Leasingowej z VWFS

Post autor: baw »

No to pewnie puścili umowę kwotowo z isofixem, bo zapomnieli, że masz zapłacić fakturą, a bank się zorientował, że się nie spina wniosek z umową i teraz rzeźbią.



Sponsor

Re: Podpisanie umowy Leasingowej z VWFS

Sponsor


biokd
Posty: 208
Rejestracja: 11 cze 2020, 0:34
Samochód: Skoda Kodiaq L&K 2.0 TSI

Re: Podpisanie umowy Leasingowej z VWFS

Post autor: biokd »

Udało się jednak "podpiąć" ten isofix pod umowę główną więc auto odebrałem przed Bożym Ciałem:)

A wracając do pytania poniżej, to gdyby nie problem z umową wynikającą z dołożenia isofixu i problemem z ofertą, która była już nieaktualna, to poszłoby w 1 dzień. Jak już się problem umowy rozwiązał to ok 14:00 ją podpisaliśmy, a ok 15:00 gość od dealera jechał do urzędu po rejestracje, co załatwił od ręki i o 16:00 odbierałem auto. Normalnie gdy auto przyjechało w czwartek do dilera, to dałoby się to załatwić w piątek następnego dnia, a tak to trwało do środy, ale juz w środę wszystko się załatwiło w ciągu jednego popołudnia.
tombecks pisze:
21 maja 2021, 14:26
Ile czasu czekaliscie na zarejestrowanie samochodu przez VWFS? Chodzi o leasing konsumencki.

longmanpl
Posty: 232
Rejestracja: 15 cze 2021, 1:16
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0 TSI

Re: Podpisanie umowy Leasingowej z VWFS

Post autor: longmanpl »

Nie chcę rozpoczynać nowego wątku, ale czytam dokument OWUL (ogolne warunki umowy leasingowej) i mam wrażenie że umowa jest bardzo jednostronna na korzyść VW FS. Do tego stopnia się zabezpieczają, że pomimo braku wystawionej faktury, Korzystający zobowiązany jest do regulowania kolejnej raty w terminie.

Dużo wątpliwości mam odnośnie odszkodowania kiedy ubezpieczyciel odmówi wypłaty.
Nie ma zapisu co w sytuacji zdarzeń losowych, np gradobicie, spadnie drzewo i auto ulega zniszeczniu. Albo działanie osob 3cich, np. podpalenie.
Wg magicznego wzoru i definicji jego składowych, można wręcz stanąć przed koniecznością zapłaty wszystkich rat, ustalonych do końca trwania umowy.

W ubezpieczeniu, VW FS jest uposażony (co jest zrozumiałe), ale przerzuca na Korzystającego ryzyko odmowy wypłaty odszkodowania i jednocześnie nie jest zobowiązany do dochodzenia roszczen.

Ogólnie - Rata jest oparta o WIBOR i jeśli stopa wzrośnie wg określonych kryteriów, wówczas, bank może podnieść wysokość raty. Ale nie ma jednocześnie mowy o obniżeniu raty, w sytuacji kiedy WIBOR spadnie.

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka


biokd
Posty: 208
Rejestracja: 11 cze 2020, 0:34
Samochód: Skoda Kodiaq L&K 2.0 TSI

Re: Podpisanie umowy Leasingowej z VWFS

Post autor: biokd »

Myślę, ze przy spadku WIBORu rata też się obniży, bo chyba to ich obowiązuje (?) Tak jest ze stopami procentowymi ustalanymi przez RPP, gdzie takie byly spadki ostatnio, że w każdej umowie, którą miałem (również w VW Banku, ale kredyt) spadły mi raty. Nie wiem do końca jak się ma do tego WIBOR konkretnie, ale nigdy przy żadnej umowie innej niż o kredyt hipoteczny nie miałem zmian raty przy zmianach WIBORu (w hipotecznym mam akurat EURIBOR 3M i tu co kwartał mi się rata zmienia - na przestrzeni ostatniego roku z kwartału na kwartał rata obniżała się).
Tez czytając OWUL miałem wrażenie, że jest to jednostronne na korzyść VW FS:/
Faktury mozna podglądać na swoim profilu w VW FS i tam one zawsze powinny być w terminie, jeśli wybrałeś dostarczenie e-mailem lub pocztą zwykłą, to moga być opóźnienia, więc faktura chyba zawsze jest wystawiona (bardziej chodzi o formę jej dostarczenia).

Co do zdarzeń losowych - ciekaw jestem jak to wygląda w rzeczywistości np ostatnie gradobicia w kraju, czy ktoś miał tak przez to uszkodzony samochód, i jak to wygląda w kwestii odszkodowania i samego leasingu...

klimas7
Posty: 226
Rejestracja: 11 lut 2020, 8:09
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Kodiaq TSI 2.0 190KM L&K RM20

Re: Podpisanie umowy Leasingowej z VWFS

Post autor: klimas7 »

Co do zdarzeń losowych - nie po to jest AC?

longmanpl
Posty: 232
Rejestracja: 15 cze 2021, 1:16
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0 TSI

Re: Podpisanie umowy Leasingowej z VWFS

Post autor: longmanpl »

klimas7 pisze:
30 cze 2021, 17:56
Co do zdarzeń losowych - nie po to jest AC?
Owszem, ale tu mowa o sytuacji kiedy ubezpieczyciel odmawia wypłaty ubezpieczenia.
Kilka lat temu, znajomej ukradziono A3 spod bloku, ubezpieczyciel (Wa.ta), nie chciał wypłacić odszkodowania z tytułu AC - prawnicze wybiegi - albo je zaniżał.

Jest jeszcze GAP.

ODPOWIEDZ