Skoda Leasing i Volkswagen to to samo? Wasze opinie.

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
AnnaH
Posty: 3
Rejestracja: 04 lut 2021, 10:17
Samochód: Szukam nowego w Leasing

Skoda Leasing i Volkswagen to to samo? Wasze opinie.

Post autor: AnnaH »

Jeżeli dobrze się orientuję - Volkswagen Leasing to jest ta sama firma co Auto Skoda Leasing?

Ogólnie sprawa wygląda tak - chcę wziąć leasing na samochód. Po większych przemyśleniach wybór padł na Skodę Kodiaq - tak na dany moment prawie jestem zdecydowana.

Działalność prowadzę już jakiś czas, ale ogólnie będzie to mój pierwszy leasing i nie ukrywam, że nie znam się w ogóle na leasingu samochodów. Widziałam tu jakiś kilkuset wątkowy temat o chwaleniu się leasingiem jaki się wybrało, ale nie dałam rady przez niego się przedrzeć. Za duże to jest.

Proszę Was o proste odpowiedzi - czy warto wziąć ten leasing w Volkswagen \ Skoda Leasing? Czy lepiej wybrać jakiś bank? Jeden znajomy mi polecał PKO inny EFL, a jeszcze inny Santander, bo on ma tam wszystkie leasingi, a z kolei Volkswagen Skoda Leasing mi odradzał, bo mówił że pewnie będzie drogo. Dlatego wolę zasięgnąć neutralnej opinii. Czy rzeczywiście w Volkswagen Skoda Leasing będzie drożej i lepiej wybrać jakieś z banków? Tak dla blondynki ;).

Nie chciałabym dzwonić po 5 bankach potem gadać z każdym konsultantem wertować te oferty zagmatwane i tabele opłat, umowy itp. Dlatego proszę Was o opinię.
Ostatnio zmieniony 06 kwie 2021, 13:14 przez AnnaH, łącznie zmieniany 5 razy.



Sponsor

Skoda Leasing i Volkswagen to to samo? Wasze opinie.

Sponsor


Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2888
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Skoda Leasing i Volkswagen to to samo? Wasze opinie.

Post autor: MałGorzata »

Ja też się nie znam na leasingach i prawdę mówiąc nie mam zbyt czasu na porównywanie ofert. Od 2008 roku leasinguję auta w VWLeasing. Interesuje mnie tylko wysokość raty i tym się kieruję przy wybieraniu samochodu.
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

Phyphoos
Posty: 3
Rejestracja: 15 lut 2021, 22:07
Samochód: Skoda, Kodiaq, 2.0TSI

Re: Skoda Leasing i Volkswagen to to samo? Wasze opinie.

Post autor: Phyphoos »

Zdecydowanie polecam VW Leasing, najtańszy, najłatwiejszy do załatwienia i dzięki niemu można wyciągnąć większy rabat na auto. Obecnie spłacam 4 leasingi w VWL więc coś już wiem na ten temat. AnnaH pomyśl tylko najpierw czy chcesz auto zostawić sobie po 3-4 latach leasingu (koszt leasingu ~102%, wysoka rata, niski wykup, zazwyczaj jakiś wkład własny) czy oddać i wziąć następne nowe(koszt leasingu ~110%, niska rata, duży wykup)- to jest ten niby wynajem długoterminowy. Wszystko to oczywiście jest w dużym uproszczeniu i mogą wystąpić jakieś zmienne które wpłyną na Twoją decyzję.

biokd
Posty: 208
Rejestracja: 11 cze 2020, 0:34
Samochód: Skoda Kodiaq L&K 2.0 TSI

Re: Skoda Leasing i Volkswagen to to samo? Wasze opinie.

Post autor: biokd »

Ja biore leasing (tez mój pierwszy), ale że nie prowadzę działalnosci, to będzie to leasing konsumencki w VW Banku, a np VW w swojej ofercie nie ma (a przynajmniej nie miał) leasingów konsumenckich, więc pod tym względem Skoda wychodzi in plus. Co prawda wartośc auta po 4 latach takiego leasingu jest wysoka, bo przy cenie po rabacie 177tys, po 4 latach bedzie to 120tys, to dzieki temu po wplacie wlasnej mam smiesznie niską ratę brutto, a na tym mi zależało. W opisie tego leasingu na stronie Skody niby jest tylko opcja zwrotu auta po tym czasie, ale można go tez wykupic albo jednorazowo, albo wziąć to na raty. Nie wiem co wybiorę, zobaczymy w trakcie czy mi się znudzi:)

D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: Skoda Leasing i Volkswagen to to samo? Wasze opinie.

Post autor: D10ni »

AnnaH pisze:
17 lut 2021, 19:29
Jeżeli dobrze się orientuję - Volkswagen Leasing to jest ta sama firma co Auto Skoda Leasing?
O ile mi wiadomo to dwa osobne podmioty za którymi stoi ten sam Volkswagen Financial Services Polska Sp. z o.o. Oferty mogą się minimalnie różnić, ale to praktycznie ta sama konstrukcja ofert.
Proszę Was o proste odpowiedzi - czy warto wziąć ten leasing w Volkswagen \ Skoda Leasing? Czy lepiej wybrać jakiś bank? Jeden znajomy mi polecał PKO inny EFL, a jeszcze inny Santander, bo on ma tam wszystkie leasingi, a z kolei Volkswagen Skoda Leasing mi odradzał, bo mówił że pewnie będzie drogo. Dlatego wolę zasięgnąć neutralnej opinii. Czy rzeczywiście w Volkswagen Skoda Leasing będzie drożej i lepiej wybrać jakieś z banków? Tak dla blondynki ;).
W bardzo dużym przybliżeniu: Salony które mają "swoje banki" (Toyota, VW, Skoda) inaczej kalkulują leasing bo podchodzą do dealu całościowo. I tylko te marki mogą sobie pozwolić na leasing 102-103% I moim zdaniem branie z takiego salony auta w leasing "obcy" jest nieopłacalne. I oczywiście mówię o ofercie "standardowej", tej zazwyczaj reklamowanej jako 102%. Dwa lata temu robiłem dużą analizę na SUX 4x4 w okolicach 170k. I wychodziło mi, że Skoda, VW, Toyota całościowo nie wychodziła powyżej 103%. Inne zawsze pomiędzy 105 a 108%.
Nie chciałabym dzwonić po 5 bankach potem gadać z każdym konsultantem wertować te oferty zagmatwane i tabele opłat, umowy itp. Dlatego proszę Was o opinię.
"Diabeł tkwi w szczegółach". Oferty różnią się między sobą, na przykład obowiązkowym ubezpieczeniem, ubezpieczeniem od utraty wartości, kosztami ukrytymi, np za dostarczenie mandatu :-) No i wiele zależy od tego czy chcesz mieć "wynajem długoterminowy", czy tanie auto. Ten drugi przypadek to właśnie standardowa oferta VW i Skody. O ile mi wiadomo, u nich nadal można wykupić po leasingu samochód "na PESEL". Po trzyletnim tanim leasingu samochód nie pojawia się w środkach trwałych firmy. Po pół roku od wykupu zgodnie z przepisami możesz "prywatnie" sprzedać samochód za pełną kwotę brutto.
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

AnnaH
Posty: 3
Rejestracja: 04 lut 2021, 10:17
Samochód: Szukam nowego w Leasing

Re: Skoda Leasing i Volkswagen to to samo? Wasze opinie.

Post autor: AnnaH »

Zdecydowanie interesuje mnie tani zakup Skody z wykupem. Nie chcę najmu długoterminowego. Ogólnie czytałam w necie niezbyt dobre opinie o Volkswagen Leasing, ale wasze argumenty są bardzo przekonujące. Tym bardziej, że są to opinie poparte własnymi doświadczeniami.

Volkswagen Bank to chyba jest jeszcze inny podmiot, ale ogólnie wszystkie należą do grupy finansowej Volkswagena https://www.vwfs.pl/ Tylko mają podział na marki. Jak ktoś kupuje skodę to ma dedykowaną stronę i ofertę leasingu Skoda Auto. Poszukałam trochę w necie takie dość średnie te opinie o Skoda Leasing ta opinia jest jeszcze względnie dobra, ale na forach o leasingu to gdzie nigdzie mocno jadą po nich, chociaż głównie jest mowa o Volkswagen Leasing, a nie o Skoda Leasing, no ale to pewnie niedaleko spada jabłko od jabłoni. Głównie narzekają na opłaty, kontakt, warunki w umowach, kwestie ubezpieczenia i podejście do klienta. Za to z drugiej strony na stronach i forach dotyczących samochodów Skoda, czy Volkswagen można spotkać opinie, że super oferty i że najtaniej, że dobre rabaty i że warto. Także są dość zróżnicowane te opinie, więc sobie na to nawias biorę, bo też ludzie czasem przesadzają.


do moderatora: nie potrafiłam tego odnaleźć. Nie wiem jak to było, bo było to już ponad miesiąc temu i nie zwracałam uwagi na daty. Jeśli chodziło o ten link o Volkswagen Skoda Leasing to szukałam tam tej daty i jedyna jaką znalazłam, to jest tam 2021-04-04 zatem nie może to być data publikacji, jak już to może być jakaś data aktualizacji może, albo cholera wie co, ale nie publikacji, bo to jeszcze inna niż ta, którą podałeś. Tak jak napisałeś na czerwono to bym musiała mieć wehikuł czasu, bo mój post jest z lutego, a jestem na 90%, że to było to.

ODPOWIEDZ