Kodiaq zamówiony, wtem...Superb

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
Malenstwo8
Posty: 2587
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Kodiaq zamówiony, wtem...Superb

Post autor: Malenstwo8 »

swider pisze:
05 mar 2021, 21:37
Malenstwo8 pisze:
05 mar 2021, 14:24
Superbowi daleko do Kodiaqa.
Nie zgodzę się, ja przesiadłem się z superbe do kodiaqa i kodiaq w srodku jest ciaśniutki. Kodiaq przewaza w mojej opinii pod tylko 2ma względami, wyżej się siedzi i 7 miejsc w opcji. Bagaznik w kodiaqu podają ze większy niż w superbie ale to przy podsunietych na maxa fotelach tylnych( wiec z tyłu to nawet dzieci juz się nie zmieszcza). Syn 2 latek jak siedzi za mną to "kopie" w fotel a ja mam 178 cm, w superbie to jeszcze z pol metra mial do fotela. Na trasie tez superbem lepiej się jeździło jakoś tak bardziej komfortowo i dostojnie. Ale to moje zdanie. Kodiaq jak dla mnie to mocno podnieiona octavia z wyzsza karoseria ale mniejszym bagażnikiem.
Jeżeli dwulatek kopie w Twoje oparcie, to masz przesuniętą kanapę na maxa do przodu?
Przecież w Kodiaqu jest miejsca jak w s klasie 🙂



Sponsor

Re: Kodiaq zamówiony, wtem...Superb

Sponsor


Inquis
Posty: 17
Rejestracja: 14 sty 2021, 21:42
Samochód: Golf R

Re: Kodiaq zamówiony, wtem...Superb

Post autor: Inquis »

podniesiona octavia - dobre😁

D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: Kodiaq zamówiony, wtem...Superb

Post autor: D10ni »

Inquis pisze:
05 mar 2021, 17:11
Pewnie przeważył na nie totalnie nieporeczny drążek skrzyni DSG w kodiaqu😁, albo matrycowe ledy, ew. 280KM, 400Nm i 5 do setki superba😋
Nieporęczny drążek? No chyba że wykorzystujesz ten drążek do czego innego niż służy :lol:
Gdybyś zechciał śledzić wątek, a nie odpowiadać "z kapelusza", to byś wiedział że mowa była o 200KM a nie 280KM ;-)
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

swider
Posty: 222
Rejestracja: 09 paź 2019, 15:10
Samochód: Kodiaq RS 240 KM

Re: Kodiaq zamówiony, wtem...Superb

Post autor: swider »

Malenstwo8 pisze:
06 mar 2021, 8:07
swider pisze:
05 mar 2021, 21:37
Malenstwo8 pisze:
05 mar 2021, 14:24
Superbowi daleko do Kodiaqa.
Nie zgodzę się, ja przesiadłem się z superbe do kodiaqa i kodiaq w srodku jest ciaśniutki. Kodiaq przewaza w mojej opinii pod tylko 2ma względami, wyżej się siedzi i 7 miejsc w opcji. Bagaznik w kodiaqu podają ze większy niż w superbie ale to przy podsunietych na maxa fotelach tylnych( wiec z tyłu to nawet dzieci juz się nie zmieszcza). Syn 2 latek jak siedzi za mną to "kopie" w fotel a ja mam 178 cm, w superbie to jeszcze z pol metra mial do fotela. Na trasie tez superbem lepiej się jeździło jakoś tak bardziej komfortowo i dostojnie. Ale to moje zdanie. Kodiaq jak dla mnie to mocno podnieiona octavia z wyzsza karoseria ale mniejszym bagażnikiem.
Jeżeli dwulatek kopie w Twoje oparcie, to masz przesuniętą kanapę na maxa do przodu?
Przecież w Kodiaqu jest miejsca jak w s klasie 🙂
No co Ty, normalnie, ja siedzę zgodnie ze "sztuką" nadgarstek - wieniec kierownicy, a siedzenie z tyłu na maxa odsuniete, dla porównania w takim samym ustawieniu w superbie to było wtedy tyle miejsca z tyłu jak w kodiawu kiedy na maxa siedzenie kierowcy przesunę do przodu. Co jedynie moge podejrzewać, że o ten 1- 2 cm mam mniej miejsca z na nogi z tyłu niż w "standardowym" kodiaqu bo mam siedzenia kubelkowate i może one trochę miejsca zabierają.

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2888
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Kodiaq zamówiony, wtem...Superb

Post autor: MałGorzata »

Malenstwo8 pisze:
06 mar 2021, 8:07
Jeżeli dwulatek kopie w Twoje oparcie, to masz przesuniętą kanapę na maxa do przodu?
Przecież w Kodiaqu jest miejsca jak w s klasie 🙂
Uwielbiam jeździć z tyłu gdy nie prowadzę.
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

swiss-mike
Posty: 5
Rejestracja: 17 lut 2021, 15:38
Samochód: Octavia RS230

Re: Kodiaq zamówiony, wtem...Superb

Post autor: swiss-mike »

D10ni pisze:
05 mar 2021, 8:56


Skoro prawie w ostatniej chwili, to co przeważyło na stronę Superba?
1) Ilosc miejsca z tylu - jak w kodiaqu przymierzalem foteliki (rear facing), to przy moim ustawieniu fotela (195 cm), operaly sie o tyl siedzenia (w zasadzie nie moglem sobie odsunac tak jak bym do konca chicial).
2) Bagaznik - zrobilem probe z moim zwyczajowym majdanem na dlugie trasy (3 x duza walizka+lodowka turystyczna+wozek dzieciecy) i jednak w superbie zostalo wiecej miesjca na pozostale bibeloty (bardziej kwestia ustawnosci, niz pojemnosci w litrach).
Tak czy inaczej kodiq bedzie silnym kandydatem za 4 lata na pewno 😉
Pzdr,
M

D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: Kodiaq zamówiony, wtem...Superb

Post autor: D10ni »

Dzięki bardzo, ciekawe obserwacje. Fajnie że udało Ci się idealnie dobrać samochód do specyficznych potrzeb.
BTW, Superb ma przesuwane fotele tylnej kanapy?
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

klimas7
Posty: 226
Rejestracja: 11 lut 2020, 8:09
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Kodiaq TSI 2.0 190KM L&K RM20

Re: Kodiaq zamówiony, wtem...Superb

Post autor: klimas7 »

Potwierdzam, jak 3-latek siedzi obrócony do przodu (mam fotelik obrotowy) to jeszcze ujdzie, chociaż skóra jest obkopana (musimy zdejmować mu buty, szczególnie zimą...), jak siedzi obrócony do tyłu, to muszę przesunąć fotel kierowcy do przodu (bo nie obrócę fotelika) i nie mam pełnego komfortu. Oczywiście drugi rząd odsunięty na maxa do tyłu.

Możliwe, że to zależy od fotelika i w innych nie jest tak źle.

Dla jasności: Kodiaq to super auto, w Sportline i L&K jest całkiem ładne, ale moim zdaniem nie ma dużo miejsca w 2-gim rzędzie.

VoytaZ
Posty: 172
Rejestracja: 08 lis 2020, 12:33
Samochód: Kodiaq Sportline 1.5 TSI 150KM, 4X2 7DSG

Re: Kodiaq zamówiony, wtem...Superb

Post autor: VoytaZ »

klimas7 pisze:
07 mar 2021, 11:31
Dla jasności: Kodiaq to super auto (...) ale moim zdaniem nie ma dużo miejsca w 2-gim rzędzie.
Yyyy.... to chyba mi podrzucili jakieś inne auto jak spałem.
Znalazłbym jakieś wady, na pierwszy strzał spalanie, na drugi DSG z czasem reakcji leniwca, ale miejsce z tyłu i przede wszystkim wygoda zapinania dzieciaków w fotelikach to była jedna z głównych zalet, jak wybierałem naszego rodzinnego Miśka.
Kodiaq Sportline Black Magic 1.5 TSI 150KM DSG7

klimas7
Posty: 226
Rejestracja: 11 lut 2020, 8:09
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Kodiaq TSI 2.0 190KM L&K RM20

Re: Kodiaq zamówiony, wtem...Superb

Post autor: klimas7 »

Ale nie twierdzę, że to jego jedyna wada, po prostu trzymałem się tematu przewodniego. :)

ODPOWIEDZ