Proszę o ocenę konfiguracji

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
Awatar użytkownika
stingerA6
Posty: 2028
Rejestracja: 21 maja 2018, 21:19
Lokalizacja: Lubuskie
Samochód: Bardzo Mocarny Wagon - prawie Kodiaq

Re: Proszę o ocenę konfiguracji

Post autor: stingerA6 »

Wygląda ok.
Ja bym dorzucił virtual cocpit, ale to sprawa gustu.


"Forum to nie agencja towarzyska.....wszystkim nie dogodzimy"
"Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić."

Sponsor

Re: Proszę o ocenę konfiguracji

Sponsor


Awatar użytkownika
Sublime
Posty: 152
Rejestracja: 12 cze 2020, 7:50
Lokalizacja: WL
Samochód: Kodi L&K 2.0TSI RM2021

Re: Proszę o ocenę konfiguracji

Post autor: Sublime »

Rino pisze:
25 lis 2020, 9:23
Dzień dobry podepnę się do tematu w czwartek idę zamówić miśka z konfiguracji C6Y3NN7F. Jeżdżę mało do 15 tys. Km rocznie miasto Wrocław i drogi między miastowe, autostrada tylko na wakacje. W aucie główni pasażerowie to 2 dzieci 6lat i 1 rok. Proszę o ocenę co z Waszego doświadczenia się nie przydaje ponieważ ta konfiguracja lekko przekracza budżet (nawet po rabacie). A propo rabatu to dostałem ok 10 tys..
    Elektrycznie ogrzewana przednia szyba 1200 zł - jeśli parkujesz pod chmurką wydaje się być ok, jak parkujesz w garażu (czy to w domu czy w pracy) zbędna rzecz moim zdaniem. A jadąc na zakupy szyba nie zdąży Ci zamarznąć. Nie te czasy, nie te zimy.
      Elektrycznie sterowany fotel kierowcy (z funkcją pamięci) i pasażera 4200 zł - jeśli to nie standardowe wyposażenie (jak w L&K) tylko dodatkowe jak w Style to nie wiem czy to potrzebne patrząc na budżet...

        A dywaniki gumowe i osłonę tylnego tunelu dostaniesz kolego za free -tylko pomarudź trochę o takie dodatki.

        VoytaZ
        Posty: 172
        Rejestracja: 08 lis 2020, 12:33
        Samochód: Kodiaq Sportline 1.5 TSI 150KM, 4X2 7DSG

        Re: Proszę o ocenę konfiguracji

        Post autor: VoytaZ »

        Super konfiguracja, taka mocno rodzinna :) dodaj jeszcze szklany dach to dzieciaki będą Cię kochać 2x bardziej ;)
        Kodiaq Sportline Black Magic 1.5 TSI 150KM DSG7

        Awatar użytkownika
        herman00
        Posty: 267
        Rejestracja: 22 lip 2020, 9:02
        Lokalizacja: Warszawa Ursynów
        Samochód: Zielony Misiek Style 2,0 TSi 4x4DSG

        Re: Proszę o ocenę konfiguracji

        Post autor: herman00 »

        Ja powiem szczerze, że nie rozumiem po co ten szklany dach. Miałem w aucie przez 14 lat i nigdy dzieci nie poprosiły o otworzenie a ja sam otworzyłem może 10 może 15 razy. W Polsce to chyba otworzyłem tylko raz, żeby sprawdzić, no i otwierałem do czyszczenia. Te kilka razy otwierałem na wakacjach w krajach południa, ale nigdy na prośbę dzieci 10-cio czy nastoletnich. Widoki za oknem tak, były istotne i wchłaniane przez dzieciaki, ale nie widoki chmur, czy prażącego słońca za oknem dachowym.

        Rino
        Posty: 6
        Rejestracja: 24 paź 2020, 11:03
        Samochód: Kodiaq style 1.5 tsi

        Re: Proszę o ocenę konfiguracji

        Post autor: Rino »

        Dziękuję za szybkie zainteresowanie tematem. Parkuję pod chmurką więc szyba podgrzewana się przyda bo nawet dziś rano musiałem skrobać. Testowałem w salonie fotele i regulacja ręczna nie odpowiada dokładnie moim wymiarom ciała. Myślę faktycznie o odjęciu regulacji pasażera ale to wyjdzie w praniu. Niestety ale żona jest przeciwniczka szklanego dachu.

        Awatar użytkownika
        Sublime
        Posty: 152
        Rejestracja: 12 cze 2020, 7:50
        Lokalizacja: WL
        Samochód: Kodi L&K 2.0TSI RM2021

        Re: Proszę o ocenę konfiguracji

        Post autor: Sublime »

        Szklany dach faktycznie zbędny bajer, dodatkowe ponad 100kg do targania i tafla szkła do polerowania. Trochę popada to już plamy albo zacieki po myjni, które widać, bo przecież po coś się kupuje ten dach, aby przez niego patrzeć ;) Nie mówiąc o ewentualnych kosztach w razie uszkodzenia (jakiś kamień itp)-chociaż nie słyszałem o takich przypadkach.
        Ale co kto woli, tylu przeciwników, co zwolenników. Jeden będzie się nim bawił codziennie, drugi w ogóle. Podobnie jak z trzecim rzędem siedzeń.
        Jeśli bierzesz konfigurację pod siebie a nie auto z placu to możesz zoptymalizować i koszty i wyposażenie pod swoje wymagania :)

        D10ni
        Posty: 1088
        Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
        Lokalizacja: Wielkopolska
        Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

        Re: Proszę o ocenę konfiguracji

        Post autor: D10ni »

        Rino pisze:
        25 lis 2020, 9:23
        Dzień dobry podepnę się do tematu w czwartek idę zamówić miśka z konfiguracji C6Y3NN7F. Jeżdżę mało do 15 tys. Km rocznie miasto Wrocław i drogi między miastowe, autostrada tylko na wakacje. W aucie główni pasażerowie to 2 dzieci 6lat i 1 rok. Proszę o ocenę co z Waszego doświadczenia się nie przydaje ponieważ ta konfiguracja lekko przekracza budżet (nawet po rabacie). A propo rabatu to dostałem ok 10 tys..
        Cześć, fajna konfiguracja. Widzę że zależy Ci na wyglądzie. Lakier świetny. Pytanie czy srebrne triglavy (-700zł) ni ebędą wyglądać równie dobrze? To nie sportline, masz sporo innych srebrnych dodatków. Czy potrzebujesz KESSY FULL z alarmem(-1200zł)? W zestawie masz już Kessy FULL. Fotel pasażera elektryczny nie ma pamięci. Czy nie warto z niego zrezygnować? Moim zdaniem fotel pasażera rzadziej się przestawia, pytanie czy warto wydawać 2100zł?
        Dywaników gumowych bym nie zamawiał, bo to powinieneś spokojnie wynegocjować "na koniec" przy odbiorze albo tuz przed. CO do tego pakietu rodzinnego z elektrycznym blokowaniem tylnych drzwi - przy dzieciakach w tym wieku ja bym z tego zrezygnował i zablokował otwieranie od wewnątrz na stałe. Popielniczkę kupisz za grosze na Allegro. Siatka oddzielająca - Akurat miałem dzieciaki w Twoim wieku i przez dwa lata użyłem raz. Jak pakujesz po sufit, zawsze znajdzie sie coś lekkiego i dużego, które zablokuje całość i nie pozwoli że przy hamowaniu zwali się pasażerom na głowę. Sensowne chyba jedyni ejeśli regularnie wozisz z tyłu jakiegoś zwierzaka.
        Popatrz na konfigurację C70TCP3F i powiedz co CI w niej brakuje - próbowałem odzwierciedlić Twoją i dodałem co nieco (zagłówki do spania). Jest niecałe 7tys tańsza. Dodałbym za to Virtual Cockpit i BTPus jeśli któreś z Was ma smartfona z ładowaniem indukcyjnym.
        Zadowolny z GunMetal Sportline :D

        polrob
        Posty: 316
        Rejestracja: 22 paź 2019, 0:25
        Lokalizacja: War-Maz
        Samochód: Kodiaq Style 1.5TSI manual 4x2 czarny magic RM2020

        Re: Proszę o ocenę konfiguracji

        Post autor: polrob »

        Rino pisze:
        25 lis 2020, 9:23
        Dzień dobry podepnę się do tematu w czwartek idę zamówić miśka z konfiguracji C6Y3NN7F. Jeżdżę mało do 15 tys. Km rocznie miasto Wrocław i drogi między miastowe, autostrada tylko na wakacje. W aucie główni pasażerowie to 2 dzieci 6lat i 1 rok. Proszę o ocenę co z Waszego doświadczenia się nie przydaje ponieważ ta konfiguracja lekko przekracza budżet (nawet po rabacie). A propo rabatu to dostałem ok 10 tys..
        Tak jak koledzy piszą przemyśl kilka opcji czy naprawdę są Ci potrzebne. Jeśli chodzi o rabat to jestem przekonany że możesz jeszcze coś wytargać tylko zapytaj o cene w innym salonie.

        VoytaZ
        Posty: 172
        Rejestracja: 08 lis 2020, 12:33
        Samochód: Kodiaq Sportline 1.5 TSI 150KM, 4X2 7DSG

        Re: Proszę o ocenę konfiguracji

        Post autor: VoytaZ »

        Zmodyfikowałem trochę moją konfiguracje dzięki Waszym sugestiom. Oto finalna konfiguracja, którą podałem dzisiaj dealerowi C70TQTYV. Już znacznie wyszedłem poza budżet i teraz się zastanawiam czy nie usunąć tego okna dachowego...
        Kodiaq Sportline Black Magic 1.5 TSI 150KM DSG7

        zdan
        Posty: 9
        Rejestracja: 28 paź 2020, 20:56
        Lokalizacja: Kraków
        Samochód: Kodiaq 2.0 TSI 140 kW 4x4 Style

        Re: Proszę o ocenę konfiguracji

        Post autor: zdan »

        Ja bym na pewno nie dopłacił za okno dachowe. Zastanowiłbym się też nad felgami 18" zamiast 19". Zimowe mam na tych pierwszych, letnie na tych drugich i w lecie czuję się każdą dziurę na naszych drogach. DAB+ też uważam za zbędne - i tak zwykle mam podpięte Android Auto + jakiś audiobook lub podcast.

        ODPOWIEDZ