Proszę o ocenę konfiguracji

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
golob
Posty: 153
Rejestracja: 19 cze 2017, 10:10
Samochód: Kodiaq Style 1.5 DSG 4x2

Re: Proszę o ocenę konfiguracji

Post autor: golob »

swider pisze:
10 lis 2020, 8:27

A skąd masz takie informacje, przed chwilą robiłem przegląd samochodu i nikt nie slyszal o zmianach w przepisach, w każdym samochodzie możesz dolozyc hak, tylko robisz przeglad i pieczątka z urzędu w dow. rej. I tyle.
To jasne, tak było zawsze (no prawie zawsze poza jakimiś specyficznymi wyjątkami) aż do teraz. To nie jest zmiana przepisów urzedowych, tylko zmiana w VAG, prawdopodobnie są inne homologacje wtedy, pewnie WLTP coś tu namieszało. I kupujesz auto bez haka to również bez homologacji na hak.
Teraz dotyczy to już niektórych modeli z RM2021, a podobno od RP2021 będzie to większość jeśli nie wszystkie. Zgadza się jest to bardzo słabe, prawdopodobnie związane z homologacjami nowymi. Z kilku ASO taka informacja, znajomy szukał Superba stockowego i tak odpowiadały ASO, do tych aut bez przygotowania nie można już zamontować haka.
tomeqm pisze:
10 lis 2020, 4:03
Czy możesz dać namiary na źródło, z którego masz taką informację?


ASO we Wrocławiu + jakieś inne też, wszyscy to samo odpowiadali jak znajomy szukał auta parę dni temu.



Sponsor

Re: Proszę o ocenę konfiguracji

Sponsor


VoytaZ
Posty: 172
Rejestracja: 08 lis 2020, 12:33
Samochód: Kodiaq Sportline 1.5 TSI 150KM, 4X2 7DSG

Re: Proszę o ocenę konfiguracji

Post autor: VoytaZ »

Proszę jeszcze napiszcie mi czy jak dołożę teraz przygotowanie pod hak za 800zl to potem jak zdecyduje się na montaż haka to będzie możliwy taki elektrycznie wysuwany i chowający się pod samochodem? Czy tylko na stałe bolec ?
Kodiaq Sportline Black Magic 1.5 TSI 150KM DSG7

Awatar użytkownika
herman00
Posty: 268
Rejestracja: 22 lip 2020, 9:02
Lokalizacja: Warszawa Ursynów
Samochód: Zielony Misiek Style 2,0 TSi 4x4DSG

Re: Proszę o ocenę konfiguracji

Post autor: herman00 »

Tyle polecił i podpowiedział mi handlowiec, jedyny prawdziwy jakiego poznałem podczas zakupu Miśka. Ostatecznie hak wypadł.
"Przeanalizowałem Pańską konfigurację auta i mam kilka sugestii co do wyboru wyposażenia.
Zauważyłem, że planuje Pan domówienie przygotowania pod hak za 800 zł.
Jeśli planuje Pan w przyszłości domówić hak fabryczny to sugeruję zamówić go od razu na etapie produkcji, ponieważ będzie to rozwiązanie korzystniejsze cenowo.
Domontowanie haka znacznie przekroczy cenę za hak fabryczny widoczną w cenniku.
Jeśli natomiast zdecyduje się Pan zamówić hak niefabryczny "półautomat" to nie potrzebuje Pan domawiać opcji przygotowania pod hak.
Taki hak można zamontować w kwocie ok. 2500 zł i posiada on wiązkę oraz gniazdo na 7 lub 13 pin.
Cena uwzględnia również montaż"

golob
Posty: 153
Rejestracja: 19 cze 2017, 10:10
Samochód: Kodiaq Style 1.5 DSG 4x2

Re: Proszę o ocenę konfiguracji

Post autor: golob »

VoytaZ pisze:
12 lis 2020, 6:24
Proszę jeszcze napiszcie mi czy jak dołożę teraz przygotowanie pod hak za 800zl to potem jak zdecyduje się na montaż haka to będzie możliwy taki elektrycznie wysuwany i chowający się pod samochodem? Czy tylko na stałe bolec ?
Tak ale będzie to drogie - jeśli w ASO, jeśli poza ASO to trochę taniej, ogólnie najoptymalniej zamówić hak i po temacie.

VoytaZ
Posty: 172
Rejestracja: 08 lis 2020, 12:33
Samochód: Kodiaq Sportline 1.5 TSI 150KM, 4X2 7DSG

Re: Proszę o ocenę konfiguracji

Post autor: VoytaZ »

A te całe chłodnice i homologacje?
Kodiaq Sportline Black Magic 1.5 TSI 150KM DSG7

MichalZ
Posty: 59
Rejestracja: 25 cze 2020, 8:27
Samochód: Skoda Kodiaq 1,5 TSI DSG Style

Re: Proszę o ocenę konfiguracji

Post autor: MichalZ »

Akurat w 1,5 TSI jest wlansnie roznica w chlodnicy i atrapie jesli masz hak.
Najprosciej i najlatwiej (ale nie najtaniej) jest zamowic fabryczny hak elektryczny (ale bez adaptera - kosztuje 200pln, a normalnie mozna go kupic za pare groszy + w zasadzie wszystkie nwoe przyczepy i bagazniki rowerowe maja juz 13pin, wiec istnieje szansa, ze nigdy nie uzyjesz adaptera ;) ).

golob
Posty: 153
Rejestracja: 19 cze 2017, 10:10
Samochód: Kodiaq Style 1.5 DSG 4x2

Re: Proszę o ocenę konfiguracji

Post autor: golob »

MichalZ pisze:
12 lis 2020, 9:28
Akurat w 1,5 TSI jest wlansnie roznica w chlodnicy i atrapie jesli masz hak.
Najprosciej i najlatwiej (ale nie najtaniej) jest zamowic fabryczny hak elektryczny (ale bez adaptera - kosztuje 200pln, a normalnie mozna go kupic za pare groszy + w zasadzie wszystkie nwoe przyczepy i bagazniki rowerowe maja juz 13pin, wiec istnieje szansa, ze nigdy nie uzyjesz adaptera ;) ).
Nie wiem dlaczego oni liczą 200zł za tą przejściówkę (chińska kosztuje z 15zł, trochę lepszej jakości ze 30zł) ale zarówno w Superbie jak i teraz w Kodiaqu hak brałem bez adaptera, a ten adapter w obu przypadkach był w aucie dany.

Awatar użytkownika
michalmiko
Posty: 942
Rejestracja: 29 sty 2018, 19:16
Lokalizacja: Podhale
Samochód: Kodiaq Style 4x4 2.0 TSI Lava Blue 244KM/431Nm

Re: Proszę o ocenę konfiguracji

Post autor: michalmiko »

Jak będziesz jeździł na zmianę z żoną, to koniecznie elektrycznie regulowany fotel kierowcy z funkcją pamięci i personalizacją. Do tego dodatkowy, trzeci kluczyk za jedyne 200zł!

Awatar użytkownika
borek
Posty: 402
Rejestracja: 07 sty 2019, 7:37
Samochód: Skoda Kodiaq L&K TSI 229 (chip)

Re: Proszę o ocenę konfiguracji

Post autor: borek »

michalmiko pisze:Jak będziesz jeździł na zmianę z żoną, to koniecznie elektrycznie regulowany fotel kierowcy z funkcją pamięci i personalizacją. Do tego dodatkowy, trzeci kluczyk za jedyne 200zł!
Tak, mamy to u siebie, piękna sprawa. Fotel sam się ustawia pod zakodowany kluczyk a dodatkowo pamięta ustawienia radia, klimy. Dobry bajer.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
stingerA6
Posty: 2028
Rejestracja: 21 maja 2018, 21:19
Lokalizacja: Lubuskie
Samochód: Bardzo Mocarny Wagon - prawie Kodiaq

Re: Proszę o ocenę konfiguracji

Post autor: stingerA6 »

Mało tego, można dokodować jego funkcję, komfortowego odsuwania przy wsiadaniu/wysiadaniu.
Tej funkcji nie udostępnia, nawet w opcji, producent.
"Forum to nie agencja towarzyska.....wszystkim nie dogodzimy"
"Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić."

ODPOWIEDZ