Proszę o ocenę konfiguracji

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2888
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Proszę o ocenę konfiguracji

Post autor: MałGorzata »

Łopatki przy kierownicy przydają się na śliskich nawierzchniach gdy trzeba szybko zredukować bieg bez odrywania rąk od kierownicy. Przydatne w górach na ośnieżonych zakrętach.


----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

Sponsor

Re: Proszę o ocenę konfiguracji

Sponsor


Awatar użytkownika
borek
Posty: 402
Rejestracja: 07 sty 2019, 7:37
Samochód: Skoda Kodiaq L&K TSI 229 (chip)

Re: Proszę o ocenę konfiguracji

Post autor: borek »

MałGorzata pisze:Łopatki przy kierownicy przydają się na śliskich nawierzchniach gdy trzeba szybko zredukować bieg bez odrywania rąk od kierownicy. Przydatne w górach na ośnieżonych zakrętach.
I do przyczepy jak potrzebna szybka redukcja szczególnie na krętych trasach a widzisz ze auto usilnie trzyma wyższy bieg Obrazek dlatego wziąłem Obrazek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

spiver
Posty: 10
Rejestracja: 12 sty 2021, 16:34
Samochód: w trakcie zakupu

Re: Proszę o ocenę konfiguracji

Post autor: spiver »

herman00 pisze:
28 sty 2021, 8:13
Jak nie chcesz Lane assist to weź opcje za 2600 - masz monitorowanie boków przy wyjeździe i z tyłu na trasie - wystarczy. Znaki dokodujesz za 50 zł jeśli w ogóle będą Ci potrzebne, bo to tylko rozprasza. W miejsce tych kosztów grzana przednia szyba, no chyba że nie parkujesz w ogóle na zewnątrz.
właśnie nad Lane assist się zastanawiam. Tak naprawdę, to usb w lusterku byłoby przydatne, bo planuje kamerkę, ale ono wymuszę Line Assist-a + rozpoznawanie znaków :) więc koszt tego bajeru jest duży.
Na zew parkuję sporadycznie :) więc grzana szyba nie jest potrzebna. Ale zamist Lane Assita zastanawiałem się nad kamerkę 360, bo żona trochę się obawia manewrowaniem taki samochodem.

D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: Proszę o ocenę konfiguracji

Post autor: D10ni »

Moim zdaniem czujniki z przodu i z tyłu i do tego kamera cofania wystarczą. Moja żona po przesiadce z Octavki nie miała problemów.
Natomiast biorąc 4x4 automat i licząc się z jakąkolwiek jazdą po mieście, TJA + LA uważam za obowiązkowy. Chyba nie miałeś tego w konfiguracji.
Co do rozpoznawania znaków - teraz to jeszcze kuleje, ale za dwa - trzy lata tempomat adaptacyjny (znaki, zakręty) może działać znacznie sensowniej i być oczekiwanym ficzerem.
Poza tym, nie wiem na ile to jeszcze aktualne, ale jakiś czas temu brak rozpoznawania znaków i LA powodował że dostawałeś inną kamerę w szybie przedniej i nie było możliwości dokodowania czegokolwiek.
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

Awatar użytkownika
stingerA6
Posty: 2028
Rejestracja: 21 maja 2018, 21:19
Lokalizacja: Lubuskie
Samochód: Bardzo Mocarny Wagon - prawie Kodiaq

Re: Proszę o ocenę konfiguracji

Post autor: stingerA6 »

Ja zmartwię przyszłego właściciela Kodiaqa.....auto trzeba konfigurować "pod siebie", bo każdy ma inne priorytety i naprawdę ciężko doradzić (no może poza funkcjami które nie warto brać bo można dokodować za darmo).
"Forum to nie agencja towarzyska.....wszystkim nie dogodzimy"
"Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić."

spiver
Posty: 10
Rejestracja: 12 sty 2021, 16:34
Samochód: w trakcie zakupu

Re: Proszę o ocenę konfiguracji

Post autor: spiver »

D10ni pisze:
28 sty 2021, 12:49
Moim zdaniem czujniki z przodu i z tyłu i do tego kamera cofania wystarczą. Moja żona po przesiadce z Octavki nie miała problemów.
Natomiast biorąc 4x4 automat i licząc się z jakąkolwiek jazdą po mieście, TJA + LA uważam za obowiązkowy. Chyba nie miałeś tego w konfiguracji.
Co do rozpoznawania znaków - teraz to jeszcze kuleje, ale za dwa - trzy lata tempomat adaptacyjny (znaki, zakręty) może działać znacznie sensowniej i być oczekiwanym ficzerem.
Poza tym, nie wiem na ile to jeszcze aktualne, ale jakiś czas temu brak rozpoznawania znaków i LA powodował że dostawałeś inną kamerę w szybie przedniej i nie było możliwości dokodowania czegokolwiek.
Dzięki za opinie. LA mam w konfiguracji, TJA sobie podarowałem. Samochód będzie używany w zdecydowanej większości poza miastem.
stingerA6 pisze:
28 sty 2021, 13:02
Ja zmartwię przyszłego właściciela Kodiaqa.....auto trzeba konfigurować "pod siebie", bo każdy ma inne priorytety i naprawdę ciężko doradzić (no może poza funkcjami które nie warto brać bo można dokodować za darmo).
Masz racje, co do różnicy w priorytetach ale czasami warto poznać opinie jak się dana funkcjonalność działą. Ja nie używałem nigdy np LA i TJA :) więc bazuje tylko na opiniach innych i testach w necie :)
A i innej beczki - gdzie mogę znaleźć informację co można później dokodować?

Awatar użytkownika
stingerA6
Posty: 2028
Rejestracja: 21 maja 2018, 21:19
Lokalizacja: Lubuskie
Samochód: Bardzo Mocarny Wagon - prawie Kodiaq

Re: Proszę o ocenę konfiguracji

Post autor: stingerA6 »

Szukaj w wątku OBDEleven opcji kodowania.
"Forum to nie agencja towarzyska.....wszystkim nie dogodzimy"
"Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić."

spiver
Posty: 10
Rejestracja: 12 sty 2021, 16:34
Samochód: w trakcie zakupu

Re: Proszę o ocenę konfiguracji

Post autor: spiver »

stingerA6 pisze:
28 sty 2021, 18:53
Szukaj w wątku OBDEleven opcji kodowania.
Dzięki. Trochę tego już na forum jest :)

Awatar użytkownika
stingerA6
Posty: 2028
Rejestracja: 21 maja 2018, 21:19
Lokalizacja: Lubuskie
Samochód: Bardzo Mocarny Wagon - prawie Kodiaq

Re: Proszę o ocenę konfiguracji

Post autor: stingerA6 »

spiver pisze:
01 lut 2021, 22:21
stingerA6 pisze:
28 sty 2021, 18:53
Szukaj w wątku OBDEleven opcji kodowania.
Dzięki. Trochę tego już na forum jest :)
Np tu
viewtopic.php?p=36199#p36199
"Forum to nie agencja towarzyska.....wszystkim nie dogodzimy"
"Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić."

Piecdziesiatka
Posty: 3
Rejestracja: 09 lut 2021, 10:35
Samochód: Kodiaq

Re: Proszę o ocenę konfiguracji

Post autor: Piecdziesiatka »

Cześć,
jestem tutaj nowy i zastanawiam sie głęboko nad kupnem Kodiaq'a.
Wielka prośba do Was doświadczonych już uzytkowników co powinienem dodać/co odjąc z poniższej konfiguracji przed rozeslaniem do dealerow :)

Moja konfiguracja : C76N0JBM

Z góry wielkie dzięki.

Samochód będzie uzywany jako podstawowy dla 4 osobowej rodziny. Raczej z jazda bez szaleństw (do 20 000 rocznie).

Pozdr
50

ODPOWIEDZ