Proszę o ocenę konfiguracji

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
VoytaZ
Posty: 172
Rejestracja: 08 lis 2020, 12:33
Samochód: Kodiaq Sportline 1.5 TSI 150KM, 4X2 7DSG

Re: Proszę o ocenę konfiguracji

Post autor: VoytaZ »

Z drugiej strony nie ma nic piękniejszego niż szczęście dzieciaka siedzącego na foteliku z przodu w nowym Kodiaqu ;)


Kodiaq Sportline Black Magic 1.5 TSI 150KM DSG7

Sponsor

Re: Proszę o ocenę konfiguracji

Sponsor


D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: Proszę o ocenę konfiguracji

Post autor: D10ni »

VoytaZ pisze:
12 lut 2021, 22:01
Z drugiej strony nie ma nic piękniejszego niż szczęście dzieciaka siedzącego na foteliku z przodu w nowym Kodiaqu ;)
Muszę Cię zmartwić ;) Szczęście dzieciaków siedzących z tyłu w nowym Kodiaq z panoramą jest podobne.
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

VoytaZ
Posty: 172
Rejestracja: 08 lis 2020, 12:33
Samochód: Kodiaq Sportline 1.5 TSI 150KM, 4X2 7DSG

Re: Proszę o ocenę konfiguracji

Post autor: VoytaZ »

Mam i panoramę i isofix z przodu :) Syn woli z przodu jeździć.
Kodiaq Sportline Black Magic 1.5 TSI 150KM DSG7

Awatar użytkownika
stingerA6
Posty: 2025
Rejestracja: 21 maja 2018, 21:19
Lokalizacja: Lubuskie
Samochód: Bardzo Mocarny Wagon - prawie Kodiaq

Re: Proszę o ocenę konfiguracji

Post autor: stingerA6 »

Moje garną się do ....ostatniego rzędu :)
"Forum to nie agencja towarzyska.....wszystkim nie dogodzimy"
"Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić."

Tree
Posty: 6
Rejestracja: 12 mar 2021, 8:44
Samochód: Peugeot 208, 1.6 HDI

Re: Proszę o ocenę konfiguracji

Post autor: Tree »

Witajcie. Ja zamówiłem Kodiaqa Style 2.0 TSI 190KM, który ma trafić do produkcji jeszcze w kwietniu (mam nadzieję, że się nie zmieni). Ale jest jedna rzecz, nad którą się zastanawiam. Na ile zawieszenia adaptacyjne jest odczuwalne w użytkowaniu samochodu, w sensie czy jest potrzebne.
Moja konfiguracja nie zawiera tego elementu. Żałuję, że tego nie dołożyłem, a teraz jest już za późno na zmiany, musiałbym wycofać i zrobić od nowa. Będę miał felgi 19'', a słyszałem, że z tą wielkością już by było dużo wygodniej podróżować mając DCC. Macie jakieś doświadczenia, czy rzeczywiście bardzo czuć nierówności bez DCC? Czy różnica 19'' a 18'' jest bardzo odczuwalna?
A może ktoś ewentualnie wie, czy DCC można jakoś domontować? Czy to jest możliwe biorąc pod uwagę koszt i poziom skomplikowania (zakładam że nie wystarczy tylko zmiana amortyzatorów)? Dzięki za info.

baw
Posty: 95
Rejestracja: 10 lut 2021, 23:09
Samochód: 2.0 TDI L&K 4x4

Re: Proszę o ocenę konfiguracji

Post autor: baw »

DCC to must have żeby tym jeździć wygodnie. Bez DCC to taki trochę wóz drabiniasty. Oczywiście jest to moja opinia, wynikająca z moich doświadczeń, porównań, itp. Zresztą ta dopłata w grupie VAG za DCC nie jest aż tak duża.

Niestety nie każde zawieszenie DCC jest tak samo zestrojone, VAG trochę tym żongluje. Na przykład w takim Arteonie DCC chodzi niemalże jak pneumatyka. Natomiast w Kodiaqu chodzi lepiej niż w Tarraco.

D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: Proszę o ocenę konfiguracji

Post autor: D10ni »

Tree pisze:
06 kwie 2021, 12:21
Moja konfiguracja nie zawiera tego elementu. Żałuję, że tego nie dołożyłem, a teraz jest już za późno na zmiany, musiałbym wycofać i zrobić od nowa. Będę miał felgi 19'', a słyszałem, że z tą wielkością już by było dużo wygodniej podróżować mając DCC. Macie jakieś doświadczenia, czy rzeczywiście bardzo czuć nierówności bez DCC? Czy różnica 19'' a 18'' jest bardzo odczuwalna?
A może ktoś ewentualnie wie, czy DCC można jakoś domontować? Czy to jest możliwe biorąc pod uwagę koszt i poziom skomplikowania (zakładam że nie wystarczy tylko zmiana amortyzatorów)? Dzięki za info.
Nie zawracaj sobie głowy, bo sobie samochód obrzydzisz. A jak Ci wyjdzie, że rzeczywiście za twardo, to zamiast "domontowania" (moim zdaniem zbyt daleka ingerencja i nikt Ci tego nie zrobi), weź od kogoś z forum nie 18tki tylko 17 (mam takie na zimę, jedyny homologowany rozmiar do łańcuchów) i sprawdź czy poczujesz różnicę.
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

biokd
Posty: 208
Rejestracja: 11 cze 2020, 0:34
Samochód: Skoda Kodiaq L&K 2.0 TSI

Re: Proszę o ocenę konfiguracji

Post autor: biokd »

Tree pisze:
06 kwie 2021, 12:21
Witajcie. Ja zamówiłem Kodiaqa Style 2.0 TSI 190KM, który ma trafić do produkcji jeszcze w kwietniu (mam nadzieję, że się nie zmieni).
Radzę dopytać u dilera o termin, bo podobno produkcja RM21 jest już zamknięta i auta już zamówione do produkcji mają byc juz FL. Ja zamawiałem w styczniu i dostalem informację że moj będze na 90% FL a że produkcja FL rusza w połowie czerwca, to raczej marne szanse że bedziesz mial w kwietniu, chyba że zamawiałeś jeszcze w 2020, albo wersje Style produkują nadal bez zmian, bo ja zamawialem LK i mial byc w kwietniu/maju więc jesli ma być FL to będzie najwczesniej w lipcu... chyba że zwolni się jakiś termin i jakims cudem wskoczy wcześniej.

VoytaZ
Posty: 172
Rejestracja: 08 lis 2020, 12:33
Samochód: Kodiaq Sportline 1.5 TSI 150KM, 4X2 7DSG

Re: Proszę o ocenę konfiguracji

Post autor: VoytaZ »

Ja mam bez DCC i jeździ się wygodnie na 19”. Czuć studzienki i większe nierówności, ale ogolnie nie narzekam. Ja jednak nie kupowałem dcc, Amundsena, Cantona, haka, kamer 360, asystentów jazdy itp. I jakoś szczególnie nie żałuje. Wszystko jest fajne i na pewno się przydaje, ale bardzo łatwo wtedy wydać kilkadziesiąt tysi za same opcje...
Kodiaq Sportline Black Magic 1.5 TSI 150KM DSG7

Awatar użytkownika
herman00
Posty: 266
Rejestracja: 22 lip 2020, 9:02
Lokalizacja: Warszawa Ursynów
Samochód: Zielony Misiek Style 2,0 TSi 4x4DSG

Re: Proszę o ocenę konfiguracji

Post autor: herman00 »

Oryginalnie na 19-stkach, teraz zimowe 18-tki, bez DCC, bez różnicy.

ODPOWIEDZ