Proszę o ocenę konfiguracji

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2886
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Proszę o ocenę konfiguracji

Post autor: MałGorzata »

Chyba trzeba sobie z tyłu zrobić naklejkę: "Używam pACC"


----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

Sponsor

Re: Proszę o ocenę konfiguracji

Sponsor


luzszymon
Posty: 10
Rejestracja: 20 maja 2021, 14:59
Samochód: to be: Kodiaq Sportline 2.0 TSI

Re: Proszę o ocenę konfiguracji

Post autor: luzszymon »

Mam wrazenie ze ten cennik to uklada szaleniec (lub geniusz). Zeby miec kamere cofania, musze wziac pakiet za 4500PLN - reszta rzeczy mnie z tego pakietu nie interesuje. Do tego roletki tylnich szyb - znowu pakiet (jeden z 2-3). Tylko pakiet safety mi pasuje, 5 tysi w bloto :(

Mój config: C7D4HYE4


Co myslicie?

balzaak
Posty: 51
Rejestracja: 19 lip 2021, 10:44
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TDI

Re: Proszę o ocenę konfiguracji

Post autor: balzaak »

luzszymon pisze:
19 sie 2021, 14:34
Mam wrazenie ze ten cennik to uklada szaleniec (lub geniusz). Zeby miec kamere cofania, musze wziac pakiet za 4500PLN - reszta rzeczy mnie z tego pakietu nie interesuje. Do tego roletki tylnich szyb - znowu pakiet (jeden z 2-3). Tylko pakiet safety mi pasuje, 5 tysi w bloto :(

Mój config: C7D4HYE4


Co myslicie?
Gdzieś czytałem, że produkcja Skody właśnie zmierza w tym kierunku żeby większość wyposażenia była w pakietach. Podejrzewam, że chodzi im o optymalizację procesu operacyjnego w fabrykach - zakładając że jedno stanowisko konstrukcyjne to jeden pakiet to lepiej żeby na tym stanowisku było auto w którym montuje się wszystko, a nie marnuje się czasu na montaż tylko jednej rzeczy. Druga i najważniejsza sprawa to oczywiście $$$ - taki ruch pod tym względem jest idealny.
Bardziej wybredny klient może się udać do konkurencji i "uszyć" samochód na miarę, ale jak porówna ceny to się pewnie okaże, że te pakiety nie są takie złe ;)

VoytaZ
Posty: 172
Rejestracja: 08 lis 2020, 12:33
Samochód: Kodiaq Sportline 1.5 TSI 150KM, 4X2 7DSG

Re: Proszę o ocenę konfiguracji

Post autor: VoytaZ »

To zobaczcie sobie na samochody japońskie / koreańskie… tam są tylko pakiety. W skodzie jeszcze jako tako są sensowne. W Sorento na przykład żeby mieć coś co chcesz musisz mieć np najwyższa wersje
Kodiaq Sportline Black Magic 1.5 TSI 150KM DSG7

baw
Posty: 95
Rejestracja: 10 lut 2021, 23:09
Samochód: 2.0 TDI L&K 4x4

Re: Proszę o ocenę konfiguracji

Post autor: baw »

W zeszłym roku Toyotę brałem.

Kolor + wersja wyposażenia +2-3 rzeczy możliwe do wyboru. Koniec. W chwili zamówienia informacja, że takie auto jest produkowane i ma być w Polsce za X tygodni i że właśnie jest rezerwowane dla mnie.

luzszymon
Posty: 10
Rejestracja: 20 maja 2021, 14:59
Samochód: to be: Kodiaq Sportline 2.0 TSI

Re: Proszę o ocenę konfiguracji

Post autor: luzszymon »

MałGorzata pisze:
18 cze 2021, 13:56
W Kodiaqu jest tylko adaptacyjny tempomat.
No i tutaj pewien nie jestem. No w opcjach sportline jest bodaj tempomat do 210, i w cenniku jest wymieniony tylko tempomat, adaptacyjny chyba to opcja

luzszymon
Posty: 10
Rejestracja: 20 maja 2021, 14:59
Samochód: to be: Kodiaq Sportline 2.0 TSI

Re: Proszę o ocenę konfiguracji

Post autor: luzszymon »

balzaak pisze:
19 sie 2021, 20:12
luzszymon pisze:
19 sie 2021, 14:34
Mam wrazenie ze ten cennik to uklada szaleniec (lub geniusz). Zeby miec kamere cofania, musze wziac pakiet za 4500PLN - reszta rzeczy mnie z tego pakietu nie interesuje. Do tego roletki tylnich szyb - znowu pakiet (jeden z 2-3). Tylko pakiet safety mi pasuje, 5 tysi w bloto :(

Mój config: C7D4HYE4


Co myslicie?
Gdzieś czytałem, że produkcja Skody właśnie zmierza w tym kierunku żeby większość wyposażenia była w pakietach. Podejrzewam, że chodzi im o optymalizację procesu operacyjnego w fabrykach - zakładając że jedno stanowisko konstrukcyjne to jeden pakiet to lepiej żeby na tym stanowisku było auto w którym montuje się wszystko, a nie marnuje się czasu na montaż tylko jednej rzeczy. Druga i najważniejsza sprawa to oczywiście $$$ - taki ruch pod tym względem jest idealny.
Bardziej wybredny klient może się udać do konkurencji i "uszyć" samochód na miarę, ale jak porówna ceny to się pewnie okaże, że te pakiety nie są takie złe ;)
Z jednej strony tak, ale z drugiej - zestaw dla palacych jak nikt nie pali i jakieś inne graty które by zwyczajnie mogli odpuścić. Np siatkę do bagażnika.

Rozumiem, że jak tego pakietu z kamerą nie kupię
to jej już nie zamontouje. Roletki w drzwi widziałem na forum ktoś już domontował sam :)

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2886
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Proszę o ocenę konfiguracji

Post autor: MałGorzata »

luzszymon pisze:
19 sie 2021, 21:14
MałGorzata pisze:
18 cze 2021, 13:56
W Kodiaqu jest tylko adaptacyjny tempomat.
No i tutaj pewien nie jestem. No w opcjach sportline jest bodaj tempomat do 210, i w cenniku jest wymieniony tylko tempomat, adaptacyjny chyba to opcja
Zarówno tempomat 160 jak i 210 jest adaptacyjny i niestety 'adaptacji' nie da się wyłączyć.
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

biokd
Posty: 208
Rejestracja: 11 cze 2020, 0:34
Samochód: Skoda Kodiaq L&K 2.0 TSI

Re: Proszę o ocenę konfiguracji

Post autor: biokd »

MałGorzata pisze:
19 sie 2021, 21:29

Zarówno tempomat 160 jak i 210 jest adaptacyjny i niestety 'adaptacji' nie da się wyłączyć.
Nie wiem czy niestety...Akurat "adaptacja" jest super rozwiązaniem, lepszym i bezpieczniejszym moim zdaniem niż zwykły tempomat, który nie dostosowuje prędkości do poprzedzającego auta. Ale za to "predykcję" można wyłączyć i to juz jest jak najbardziej OK:)

szymon
Posty: 13
Rejestracja: 15 lip 2021, 13:00
Samochód: Skoda Kodiaq L&K 2.0TDI

Re: Proszę o ocenę konfiguracji

Post autor: szymon »

luzszymon pisze:
19 sie 2021, 14:34
Mam wrazenie ze ten cennik to uklada szaleniec (lub geniusz). Zeby miec kamere cofania, musze wziac pakiet za 4500PLN - reszta rzeczy mnie z tego pakietu nie interesuje. Do tego roletki tylnich szyb - znowu pakiet (jeden z 2-3). Tylko pakiet safety mi pasuje, 5 tysi w bloto :(

Mój config: C7D4HYE4


Co myslicie?
Ja bym dorzucił cantona, podgrzewanie siedzeń i kamerę 360. Ja też cenie sobie asystentów, czujniki i rozpoznawanie znaków drogowych, ale to już co kto lubi.
Przy takiej konfiguracji nie warto przeskoczyć na L&K?

ODPOWIEDZ