Proszę o ocenę konfiguracji

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
lycone
Posty: 124
Rejestracja: 09 lip 2019, 15:36
Samochód: Superb L&K 2.0 TDI 190KM 4x4

Re: Proszę o ocenę konfiguracji

Post autor: lycone »

baw pisze:DCC to must have żeby tym jeździć wygodnie. Bez DCC to taki trochę wóz drabiniasty. Oczywiście jest to moja opinia, wynikająca z moich doświadczeń, porównań, itp. Zresztą ta dopłata w grupie VAG za DCC nie jest aż tak duża.

Niestety nie każde zawieszenie DCC jest tak samo zestrojone, VAG trochę tym żongluje. Na przykład w takim Arteonie DCC chodzi niemalże jak pneumatyka. Natomiast w Kodiaqu chodzi lepiej niż w Tarraco.
Must have, ale napewno nie w Skodzie. Zarówno Superb jak i Kodiaq mają słabe DCC, gdzie nawet na sport jest mało sztywno i ciągle bardzo miękko. Passat i Arteon (jak zapewne każdy inny VW, ale tylko te miałem) oraz Leon użytkują się całkowicie inaczej. DCC rzeczywiście mocno zmienia tam charakterystykę samochodu. Gdyby nie to, że DCC miałem standardzie (L&K) to bym drugi raz nie dopłacał i zamiast tego wziął zawieszenie ST XA, które jest sztywne, ale jednocześnie lepiej wybiera nierówności i dziury niż DCC :D Samochód w końcu zaczyna się prowadzić jak powinien.



Sponsor

Re: Proszę o ocenę konfiguracji

Sponsor


baw
Posty: 95
Rejestracja: 10 lut 2021, 23:09
Samochód: 2.0 TDI L&K 4x4

Re: Proszę o ocenę konfiguracji

Post autor: baw »

Tylko, że Kodiaq to nie jest auto sportowe, żeby mu na siłę usztywnić zawieszenie. Na siłę usztywnili w Tarraco i efekt jest taki, że się nim jeździ mało komfortowo.

Co do Superba - mam kumpla byłego rajdowca, szefa floty sporej korporacji - sam dla siebie wziął Superba (do floty) z DCC właśnie m. in. ze względu na prowadzenie i zawieszenie ;)

Ale każdy oczywiście może mieć własne zdanie :)

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2886
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Proszę o ocenę konfiguracji

Post autor: MałGorzata »

DCC podczas jazdy po ślimakach pozwala na bezpieczne utrzymanie znacznie większej prędkości.
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

lycone
Posty: 124
Rejestracja: 09 lip 2019, 15:36
Samochód: Superb L&K 2.0 TDI 190KM 4x4

Re: Proszę o ocenę konfiguracji

Post autor: lycone »

baw pisze:Tylko, że Kodiaq to nie jest auto sportowe, żeby mu na siłę usztywnić zawieszenie. Na siłę usztywnili w Tarraco i efekt jest taki, że się nim jeździ mało komfortowo.

Co do Superba - mam kumpla byłego rajdowca, szefa floty sporej korporacji - sam dla siebie wziął Superba (do floty) z DCC właśnie m. in. ze względu na prowadzenie i zawieszenie ;)

Ale każdy oczywiście może mieć własne zdanie :)
Teraz popłynąłeś. Jeździłeś Superbem, Passatem i Arteonem? Ja jeżdżę na codzień. We wszystkich jest DCC i wiem, który jak się prowadzi. Superb zdecydowanie najbardziej pływa. Pozdrów kumpla rajdowca.
Obrazek

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2886
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Proszę o ocenę konfiguracji

Post autor: MałGorzata »

Panowie piszecie o subiektywnych odczuciach. Każdemu się prowadzi inaczej. :)
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

Awatar użytkownika
stingerA6
Posty: 2025
Rejestracja: 21 maja 2018, 21:19
Lokalizacja: Lubuskie
Samochód: Bardzo Mocarny Wagon - prawie Kodiaq

Re: Proszę o ocenę konfiguracji

Post autor: stingerA6 »

DCC w Arteonie działa bardzo dobrze (duża, odczuwalna zmiana między komfortem a sportem), ale w zestawieniu z prawdziwą pneumatyką z X5 nie da takich odczuć - totalnego odizowania od podłoża.
Wracając do Kodiaqa - jeździłem na 20 calach bez DCC i nie narzekałem.
"Forum to nie agencja towarzyska.....wszystkim nie dogodzimy"
"Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić."

baw
Posty: 95
Rejestracja: 10 lut 2021, 23:09
Samochód: 2.0 TDI L&K 4x4

Re: Proszę o ocenę konfiguracji

Post autor: baw »

lycone pisze:
07 kwie 2021, 17:37
baw pisze:Tylko, że Kodiaq to nie jest auto sportowe, żeby mu na siłę usztywnić zawieszenie. Na siłę usztywnili w Tarraco i efekt jest taki, że się nim jeździ mało komfortowo.

Co do Superba - mam kumpla byłego rajdowca, szefa floty sporej korporacji - sam dla siebie wziął Superba (do floty) z DCC właśnie m. in. ze względu na prowadzenie i zawieszenie ;)

Ale każdy oczywiście może mieć własne zdanie :)
Teraz popłynąłeś. Jeździłeś Superbem, Passatem i Arteonem? Ja jeżdżę na codzień. We wszystkich jest DCC i wiem, który jak się prowadzi. Superb zdecydowanie najbardziej pływa. Pozdrów kumpla rajdowca.
Obrazek
Wait - czego nie zrozumiałeś z mojej wypowiedzi? :)

Napisałem, że zawieszenie ze Arteonie jest wyśmienite. Natomiast Ty napisałeś, że DCC w Kodiaqu nic nie daje. Jeździłeś Kodiaqiem z DCC i bez DCC? Zrobiłeś jakieś testy? Czy po prostu opiniujesz, bo Kodiaq o przekroju żagla prowadzi się gorzej od limuzyny Arteona?

DCC w Kodiaqu daje bardzo dużo, tylko żeby to stwierdzić, trzeba mieć porównanie jak jeździ bez DCC k z DCC.

Ja sobie sprawdziłem ;) Tam samo w Tarraco :) Nie sprawdzałem Tiguana.

Arteonem i Superbem też jeździłem, z różnymi silnikami ;)

PS. Pozdrowię :)

VoytaZ
Posty: 172
Rejestracja: 08 lis 2020, 12:33
Samochód: Kodiaq Sportline 1.5 TSI 150KM, 4X2 7DSG

Re: Proszę o ocenę konfiguracji

Post autor: VoytaZ »

Podsumowanie jest proste - jak masz kasę by dołożyć do DCC to weź. Jak nie weźmiesz to tez będzie dobrze bo jak dla mnie Kodiaq to bardzo komfortowy samochód i bez tego
Kodiaq Sportline Black Magic 1.5 TSI 150KM DSG7

Tree
Posty: 6
Rejestracja: 12 mar 2021, 8:44
Samochód: Peugeot 208, 1.6 HDI

Re: Proszę o ocenę konfiguracji

Post autor: Tree »

Ja generalnie czuję się uspokojony w tym temacie, DCC u mnie już się nie da domówić, bo konfiguracja jest zamknięta (choć teraz bym się zdecydował).
Widać że są różne zdania, a to znaczy że nie jest to "must have" i to mnie uspokaja. Mam nadzieję, że po prostu będzie się jeździło wygodnie. ~160k to nie jest mała kwota, i nawet bez DCC za tą cenę można oczekiwać wygodnej jazdy (znowu pojęcie względne). Ogólnie i tak myślę, że Kodiaq jako rodzinny, duży samochód z 7 miejscami jest warty tej ceny.

Tree
Posty: 6
Rejestracja: 12 mar 2021, 8:44
Samochód: Peugeot 208, 1.6 HDI

Re: Proszę o ocenę konfiguracji

Post autor: Tree »

biokd pisze:
06 kwie 2021, 16:56
Tree pisze:
06 kwie 2021, 12:21
Witajcie. Ja zamówiłem Kodiaqa Style 2.0 TSI 190KM, który ma trafić do produkcji jeszcze w kwietniu (mam nadzieję, że się nie zmieni).
Radzę dopytać u dilera o termin, bo podobno produkcja RM21 jest już zamknięta i auta już zamówione do produkcji mają byc juz FL. Ja zamawiałem w styczniu i dostalem informację że moj będze na 90% FL a że produkcja FL rusza w połowie czerwca, to raczej marne szanse że bedziesz mial w kwietniu, chyba że zamawiałeś jeszcze w 2020, albo wersje Style produkują nadal bez zmian, bo ja zamawialem LK i mial byc w kwietniu/maju więc jesli ma być FL to będzie najwczesniej w lipcu... chyba że zwolni się jakiś termin i jakims cudem wskoczy wcześniej.
Dzwoniłem dzisiaj i potwierdzałem termin. Pan sprawdził, i powiedział, że widzi dalej potwierdzony termin na 16 tydz., wiec wyglada na to, że póki co wersje Style robią normalnie.. Zamawiałem w ostatni tydzień Lutego '21.

ODPOWIEDZ