Proszę o ocenę konfiguracji

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
hinio
Posty: 141
Rejestracja: 14 paź 2021, 12:54
Samochód: czekam na: Skoda Kodiaq 2.0 TDI 150KM 4x4

Re: Proszę o ocenę konfiguracji

Post autor: hinio »

Też to mam, tylko że moja żona namawia mnie na Highlandera... ale poczekam jeszcze (tym bardziej że mój podobno się już produkuje)



Sponsor

Re: Proszę o ocenę konfiguracji

Sponsor


VoytaZ
Posty: 172
Rejestracja: 08 lis 2020, 12:33
Samochód: Kodiaq Sportline 1.5 TSI 150KM, 4X2 7DSG

Re: Proszę o ocenę konfiguracji

Post autor: VoytaZ »

Wydaje się ze to problem nie tylko skody, ale całej grupy VW. Najpierw dieselgate, teraz to. PR mają nienajlepszy. Toyota jeżeli nie ma tych problemów to dlatego, elektronikę do swoich modeli maja z 2016 roku 😂🤣 i jeszcze ją zużywają. Serio tak zacofanego systemu infotainment nie ma nawet Dacia. Polecam przetestować zanim się kupi. Bez porównania do Kodiaqa, a o Enyaqu nie wspominając. Szkoda wywalać tyle kasy na Highlandera i mieć taką rzepę. Chyba lepiej iść w Sorento.
Kodiaq Sportline Black Magic 1.5 TSI 150KM DSG7

tomnowy
Posty: 558
Rejestracja: 31 sie 2021, 17:54
Samochód: Kodiaq 1.5 Style

Re: Proszę o ocenę konfiguracji

Post autor: tomnowy »

kia sorento to był mój drugi wybór ale mniej mi się podoba niż kodiaq, kia ma brzydkie kartki wlotu powietrza w kabinie, jak bym widział na 100% że nie będzie jakiegoś wyposażenia w kodim albo że będzie za pół roku ale w wyższej cenie, to bym zrezygnował na rzecz sorento, a tak narazie czekam niecierpiliwe

sylwekr
Posty: 135
Rejestracja: 25 cze 2021, 22:51
Samochód: Kodiaq L&K 2.0TSI

Re: Proszę o ocenę konfiguracji

Post autor: sylwekr »

tomnowy pisze:
14 lis 2021, 11:33
kia sorento to był mój drugi wybór ale mniej mi się podoba niż kodiaq, kia ma brzydkie kartki wlotu powietrza w kabinie, jak bym widział na 100% że nie będzie jakiegoś wyposażenia w kodim albo że będzie za pół roku ale w wyższej cenie, to bym zrezygnował na rzecz sorento, a tak narazie czekam niecierpiliwe
Sorento też brałem mocno pod uwagę, ale pierwotnie przegrało. Za dużo piano black w środku, brak podgrzewanej przedniej szyby, brak reflektorów matrycowych. Poza tym jakoś dostępne kolory mi nie odpowiadały. W Kodiaq-u wybierałem z paru co mi się podobają, a w Sorento jakoś żaden mocno mi nie przypadł do gustu. W Sorento poza tym w standardzie jest 7 miejsc, co w moim przypadku wolał bym dopłacić i mieć 5 miejscowe auto... ale może trzeba się ponownie zastanowić nad tym autem. Zwłaszcza, że ma być jedno dostępne u lokalnego dilera do końca roku i ma do mnie dzwonić jak przyjedzie...

tomnowy
Posty: 558
Rejestracja: 31 sie 2021, 17:54
Samochód: Kodiaq 1.5 Style

Re: Proszę o ocenę konfiguracji

Post autor: tomnowy »

highlander to niby duże auto ale takie napompowane w środku jakoś szału nie robi za to cena powala

longmanpl
Posty: 232
Rejestracja: 15 cze 2021, 1:16
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0 TSI

Re: Proszę o ocenę konfiguracji

Post autor: longmanpl »

Osobiście do swojego Sportlinea wziąłem podstawowy pakiet asystentów - Lane Assist, Side Assist, Rear Traffic Alert. Bez kamer 360 st. czy nawet rozpoznawania znaków z Amundsenem. Ale narazie nawet nie mam terminu produkcji (zam. 6 lipca).

Natomiast jeśli ktoś dostanie podobnego maila, wg mnie powinien zgłaszać skargę do UOKiK czy Rzecznika Finansowego.
Pojedyncza skarga może zginąć, natomiast przy większej liczbie, mogą się zająć sprawą z urzędu z tytułu zbiorowego naruszenia praw/interesów konsumentów.
Wg mnie zagrywka dealera PIA, to krok dalej oprócz braku gwarancji ceny - ale na to mamy oddzielny wątek.

Nie wiem ilu z Was korzysta/zna z portalu LinkedIn . Jesli dobrze pamiętam, ktoś na grupie FB pisał, że znaleźli kogoś wysoko postawionego w Skodzie (producent) i wysłali wiadomość priv. Reakcja była chyba nawet lepsza niż się spodziewano. Ale tam sprawa dotyczyła problemów z uznaniem gwarancji, braku auta zastępczego na czas naprawy itp.

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka


sylwekr
Posty: 135
Rejestracja: 25 cze 2021, 22:51
Samochód: Kodiaq L&K 2.0TSI

Re: Proszę o ocenę konfiguracji

Post autor: sylwekr »

Jutro dzwonię do swojego sprzedawcy, w zależności co mi powie to zadecyduję o dalszych ruchach. 2 lata temu kupiłem żonie KIA Stonic, też były jakieś obsuwy, przesuwanie terminu o parę dni, tak przez miesiąc, ale to co teraz w Skodzie to szopki. Dla mnie to sytuacja była by jasna, dzwoni diealer mówi, auto będzie w kwietniu przyszłego roku, chyba, ze zrezygnuję z.... to będzie szybciej i bym wiedział na czym stoję. Obecnie to nie wiem czy doczekam się zamówionego samochodu, czy będzie z wyposażeniem którym zamawiałem i czy cena będzie taka jak była ustalona.... Nie zdziwię się jak tak będę czekał rok i nie doczekam się. W biznesie w którym pracuję, jak by tak byli traktowani klienci to albo już dawno wyleciał z roboty, albo bym pracował za psie pieniądze i co najwyżej to bym czekał teraz na 15 letnie auto ale jak przypłynie zza oceanu i je wyszpachlują i przywrócą pierwotne kształty. Jeśli doczekam się i kupie Kodiaqa to na pewno będzie pierwsze i ostatnie auto Skody....

dede
Posty: 51
Rejestracja: 29 gru 2020, 22:14
Samochód: Style 2.0 TSI 4x4 Lava Blue + trochę dodatków

Re: Proszę o ocenę konfiguracji

Post autor: dede »

Jutro to chyba większość oczekujących na kodiaqa będzie dzwoniła do swoich handlowców. Pismo, które otrzymał kolega nie napawa optymizmem niestety. Nowy konfigurator (uwzględniający podwyżki oraz kwestie wyposażenia) ma się pojawić w listopadzie. Z tego co widziałem w zagranicznych konfiguratorach to zniknął system canton (poza L&K). Z asystentami też jest problem.

Awatar użytkownika
WaC
Posty: 636
Rejestracja: 17 wrz 2021, 21:41
Lokalizacja: Bemowo
Samochód: Sportline 2.0 TSI 4x4 DSG7

Re: Proszę o ocenę konfiguracji

Post autor: WaC »

Zobaczymy co przyniesie jutro. Nie chce mi się wierzyć, że można zrezygnować z opcji, bez obniżenia ceny. To byłby totalny absurd. Musi być możliwość dołożenia tego wyposażenia w przyszłości bez dodatkowych kosztów.
Nie ma co gdybać, czekam do jutra.
Moje motto: Nie bierz życia na serio i tak nie wyjdziesz z tego żywy.

sylwekr
Posty: 135
Rejestracja: 25 cze 2021, 22:51
Samochód: Kodiaq L&K 2.0TSI

Re: Proszę o ocenę konfiguracji

Post autor: sylwekr »

Z Cantona bym mógł zrezygnować, ale nie w ten sposób że auto bedzie bez Cantona a mam zapłacić jak by było w niego wyposażone. Natomiast kamery 360 i asystenci muszą być, bez tego szukam innego auta, albo odkładam zakup na "kiedyś" i nie Skoda

ODPOWIEDZ