Proszę o ocenę konfiguracji

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
Piecdziesiatka
Posty: 3
Rejestracja: 09 lut 2021, 10:35
Samochód: Kodiaq

Re: Proszę o ocenę konfiguracji

Post autor: Piecdziesiatka »

I jeszcze jedno pytanie - nie moge znalezc - czy jest gdzies jakis spis polecanych/najlepszych Salonów/ Dealerów w Polsce? czy tylko ten wątek per Województwo?



Sponsor

Re: Proszę o ocenę konfiguracji

Sponsor


root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Proszę o ocenę konfiguracji

Post autor: root »

Jeśli masz dzieci/dziecko jeszcze fotelikowe, to dodaj sobie isofix z przodu. Grosze to kosztuje, a zawsze lepiej mieć niż nie mieć.
Poza tym mnie się bardzo podoba :) Aktywnego tempomatu nie chcesz?

Po zakupie dokoduj sobie lane assist i rozpoznawanie znaków (powinno się dać, bo masz auto light assist).
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: Proszę o ocenę konfiguracji

Post autor: D10ni »

To Sportline, da się isofix do tego kubełka?
Zdecydowanie aktywny tempomat bym dołożył, bo daje ogromny komfort. Co do belek na relingi - wolałbym jakieś fajniejsze kupić sobie później, np. wingbary które będą zdecydowani cichsze. Rozumiem, że świadomie najbiedniejszy infotainment? Sprawdziłeś, czy w tym "domyślnym" (Bolero) będziesz miał Smartlink = AndroidAuto? W opisie modelu nie widzę. Dostępność map na wyświetlaczu bez podpinania telefonu bardzo sobie cenię.
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

Piecdziesiatka
Posty: 3
Rejestracja: 09 lut 2021, 10:35
Samochód: Kodiaq

Re: Proszę o ocenę konfiguracji

Post autor: Piecdziesiatka »

Dzięki za porady!! Czyli rozumiem, ze z belek zrezygnowac i pomyslec pozniej... hmm najbiedniejszy infotainment? rozumiem ze tu chodzi o dorzucenie Amundsena np? Przyznam, ze slabo sie w tym poruszam jeszcze :(

D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: Proszę o ocenę konfiguracji

Post autor: D10ni »

Piecdziesiatka pisze:
10 lut 2021, 14:13
hmm najbiedniejszy infotainment? rozumiem ze tu chodzi o dorzucenie Amundsena np?
https://www.skoda-auto.pl/swiat-skody/lacznosc tutaj zjedź do "Systemy Infotainment". Jak zrozumiałem, nadal do wyboru masz Bolero (podstawowy), Amundsen i Columbus (najdroższy). Domyślam się że w Twojej konfiguracji jest Bolero. I jak widać na wspomnianej stronie, można je uzupełnić o Smartlink itd (czyli nie ma w standardzie). Warto dopytać, żebyś nie wpadł w pułapkę braku jakiejkolwiek nawigacji.
https://wyprzedaz.skoda-auto.pl/assets/ ... kodiaq.pdf
W cenniku wyprzedażowym widzę "Bolero ze SmartLink". Z ostrożności przy zamawianiu nowego, dopytałbym czy będziesz miał SmatLink. Albo od razu rozważyć Amundsena z większym ekranem i wbudowana nawigacją.
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

Awatar użytkownika
Sublime
Posty: 152
Rejestracja: 12 cze 2020, 7:50
Lokalizacja: WL
Samochód: Kodi L&K 2.0TSI RM2021

Re: Proszę o ocenę konfiguracji

Post autor: Sublime »

Albo od razu rozważyć Amundsena z większym ekranem i wbudowana nawigacją.
O ile się nie mylę Bolero i Amundsen mają tą samą przekątną 8". Tylko Columbus ma większy 9,2". SmartLinka powinny mieć wszystkie w/w modele, jednak oczywiście warto dopytać o to przy zakupie. (Przy mojej byłej Octavii III FL Style przy radiu Bolero 8" domyślnie był SmartLink)

WuWu
Posty: 597
Rejestracja: 10 cze 2017, 23:18
Samochód: Kodiaq 1,4

Re: Proszę o ocenę konfiguracji

Post autor: WuWu »

W Bolero podłączasz telefon po USB i przez Android Auto masz mapy. Jak mapy wykorzystujesz okazjonalnie na wyjazdy to w zupełności wystarcza i są aktualne. W superbie mam navigacje i jak chce navigacje bawie się co jakiś czas z aktualizacjami i tak nie są tak aktualne jak google. No ale co kto woli.

Belki ciche to np Wingbary z Thule

VoytaZ
Posty: 172
Rejestracja: 08 lis 2020, 12:33
Samochód: Kodiaq Sportline 1.5 TSI 150KM, 4X2 7DSG

Re: Proszę o ocenę konfiguracji

Post autor: VoytaZ »

Bolero ma bezprzewodowy CarPlay lub przewodowy Android auto. CarPlay Działa bez problemu. Sam nie brałem Amundsena, bo i tak korzysta się z map Google. Jednakże dodając Amundsena i Virtual Cockpit masz mapy między zegarami i to na pewno jest bajer
Kodiaq Sportline Black Magic 1.5 TSI 150KM DSG7

baw
Posty: 95
Rejestracja: 10 lut 2021, 23:09
Samochód: 2.0 TDI L&K 4x4

Re: Proszę o ocenę konfiguracji

Post autor: baw »

Cześć wszystkim! :)
Piecdziesiatka pisze:
10 lut 2021, 11:50
I jeszcze jedno pytanie - nie moge znalezc - czy jest gdzies jakis spis polecanych/najlepszych Salonów/ Dealerów w Polsce? czy tylko ten wątek per Województwo?
Podejrzewam, że to pytanie może dotyczyć kwestii ceny. Po kilku dniach rekonesansu, maili i rozmów z salonami w całej Polsce, najlepsze warunki zaproponował mi salon w Warszawie na Połczyńskiej. Jeśli ktoś będzie również zainteresowany mogę podać namiary na handlowca, ponieważ z obsługi na tym etapie jestem bardzo zadowolony.

Słałem również zapytania do salonów rekomendowanych w dziale z podziałem na województwa, ale oferty były mimo wszystko trochę gorsze.

Patrząc na wpisy na forum, odnoszę wrażenie, że aktualnie moment na zamówienie jest taki sobie, ponieważ nigdzie nie udało się dobić do 10% rabatu. Może to wynikało z mojej konfiguracji.
root pisze:
10 lut 2021, 12:54
Jeśli masz dzieci/dziecko jeszcze fotelikowe, to dodaj sobie isofix z przodu. Grosze to kosztuje, a zawsze lepiej mieć niż nie mieć.
Specjaliści od analiz wypadków nie byliby zadowoleni ;) Według badań dziecko w foteliku powinno się wozić jednak na tylnej kanapie :)

root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Proszę o ocenę konfiguracji

Post autor: root »

baw pisze:
10 lut 2021, 23:25
root pisze:
10 lut 2021, 12:54
Jeśli masz dzieci/dziecko jeszcze fotelikowe, to dodaj sobie isofix z przodu. Grosze to kosztuje, a zawsze lepiej mieć niż nie mieć.
Specjaliści od analiz wypadków nie byliby zadowoleni ;) Według badań dziecko w foteliku powinno się wozić jednak na tylnej kanapie :)
Zgadzam się. Ale lepiej mieć niż nie mieć. Np. pojedziesz z dzieckiem do ikei i towar nie zmieści się w bagażniku. Rozkładasz tylne siedzenia, a dziecko na tę jedną podróż wsadzasz do przodu.
Ja też czasem wożę sam fotelik z przodu, jak znienacka potrzebuję z tyłu rozłożyć siedzenia, a jadę sam (lepiej wpiąć w isofix niż miałby się walać w bagażniku).
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

ODPOWIEDZ