Proszę o ocenę konfiguracji

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
VoytaZ
Posty: 172
Rejestracja: 08 lis 2020, 12:33
Samochód: Kodiaq Sportline 1.5 TSI 150KM, 4X2 7DSG

Proszę o ocenę konfiguracji

Post autor: VoytaZ »

Dzień dobry,
Oglądając chyba wszystkie możliwe testy aut rodzinnych wybór padł na Kodiaqa.
Auto zamówione w takiej konfiguracji: C6ZHQSAK
Kupowałem podczas dni otwartych. Auto do produkcji w styczniu 2021, wiec mam jeszcze chwile czasu na ewentualne dołożenie wyposażenia.
Czy pominąłem coś ważnego, co się przydaje ?
Nie zamawiałem DCC, bo to drogie, a wolałem szklany dach ze względu na dzieciaki. Czy warto dopłacać te 4000?
Auto będzie używane głównie przez żonę do odwozu dzieci, dojazdu 20km do pracy (w jedna stronę) i wycieczki rodzinne. Silnik wybrałem taki ze względu na spalanie. Jeździłem służbową octavią z tym silnikiem i paliła pomiędzy 5 a 6 litrów na 100km.
Za taką konfiguracje z oponami zimowymi Hankook udało mi się wynegocjować 147tys. Nie chciałbym jednak wydając taka kasę potem żałować ze czegoś nie dokupiłem, a wszyscy to maja i się przydaje.

Bardzo proszę o opinie.
Z góry dziękuje i pozdrawiam.


Kodiaq Sportline Black Magic 1.5 TSI 150KM DSG7

Sponsor

Proszę o ocenę konfiguracji

Sponsor


D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: Proszę o ocenę konfiguracji

Post autor: D10ni »

Hej,
Fajny zestaw. Gdybym brał dla siebie, zwróciłbym uwagę na parę rzeczy. Piszesz o dzieciakach i żonie, więc:
- czarny kolor - wygląda nieźle, ale widać na nim każdą ryskę. I na słońcu zamienia wnętrze samochodu w piec.
- panorama jest super. Wiem, bo mam. Niemniej jednak - jeśli masz ograniczone zasoby, zamiast panoramy, kierując się wygodą i dzieciakami, zamiast panoramy wziąłbym:
- Pakiet Komfortowego Snu Premium z dźwiękochłonnymi szybami bocznymi z przodu (1800 zł)
- Boczne poduszki bezpieczeństwa dla zewnętrznych miejsc drugiego rzędu siedzeń (1300 zł) Dzieci, niezależnie od wieku i pasażerowie mogą na tym skorzystać.
- Gniazdo 230V i USB w tylnej części podłokietnika (800 zł) w tej cenie nie zrobisz porządnie 230v w samochodzie, ładowanie USB z tyłu też ważna rzecz
- System nawigacji AMUNDSEN z mapą Europy (Kolorowy ekran dotykowy 8'', obsługa głosowa, WLAN, radio internetowe ICC - Elektroniczne wzmocnienie głosu umożliwia przenoszenie głosów kierowcy i pasażera do głośników na tylnym siedzeniu SmartLink+ oferuje możliwość wyświetlania i obsługi certyfikowanych aplikacji zainstalowanych na smartfonie na ekranie urządzenia Infotainment. Zawiera Android Auto, Apple CarPlay, MirrorLink (1400zł).
Nie wiem, jakie tam jest radio, w wydruku pdf z konfiguracji nie widzę nic. W opisie Sportline jest coś o DAB+ i 8 głośnikach, ale nic o infotainmencie. Jak dla mnie VC aż prosi się o wbudowaną nawigację. Pisałem o przewadze wbudowanej navi nad Google Maps. No i pytanie, czy w podanej konfiguracji masz działające AA?
Jeśli dodasz AMundsena, to nasuwa się samo
- Funkcja rozpoznawania znaków drogowych (300 zł) Tu może pojawić się PRAWDOPODOBNIE opcja dokodowania samodzielnie Lane Assist.
- Usunąłbym dywaniki gumowe. To powinieneś wynegocjować gratis w salonie. Razem ze pojemniczkiem na śmieci do schowka w drzwiach
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Proszę o ocenę konfiguracji

Post autor: root »

SIDE ASSIST- funkcja monitorowania martwego pola z REAR TRAFFIC ALERT – dobierz koniecznie. Monitorowanie martwego pola średnio fajne, ale ostrzeżenie o pojazdach z boku podczas cofania bezcenne (nawet pomimo posiadania kamer(y)). Szczególnie w mieście.
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

Awatar użytkownika
TOMEQ
Posty: 491
Rejestracja: 21 cze 2019, 11:42
Samochód: ŠKODA KODIAQ Sportline 2.0 TSI

Re: Proszę o ocenę konfiguracji

Post autor: TOMEQ »

root pisze:
08 lis 2020, 19:44
SIDE ASSIST- funkcja monitorowania martwego pola z REAR TRAFFIC ALERT – dobierz koniecznie. Monitorowanie martwego pola średnio fajne, ale ostrzeżenie o pojazdach z boku podczas cofania bezcenne (nawet pomimo posiadania kamer(y)). Szczególnie w mieście.
Potwierdzam, side assist ostatnio uratował tyłek mojego KODIAQa przy wyjeżdżaniu tyłem z prostopadłego miejsca parkingowego, kiedy to z boku z dużą prędkością nadjechał jakiś idiota, którego z racji dużej szybkosci nie było szans zobaczyć ani przez szyby ani w kamerach i zahamować na czas, a radary z side assist go wykryły i awaryjnie wyhamowały auta na szlag, jakby nie to to KODIAQ stałby już w warsztacie blacharsko-lakierniczym
KODIAQ Sportline RM2020 2.0TSI 190KM DSG 4x4
---------------------------------------------------------------------------
Kupię felgi BRAGA 19“ (standardowo montowane w KODIAQ-u Scout) lub wymienię za felgi TRIGLAV antracytowe 19" z KODIAQ-a Sportline

VoytaZ
Posty: 172
Rejestracja: 08 lis 2020, 12:33
Samochód: Kodiaq Sportline 1.5 TSI 150KM, 4X2 7DSG

Re: Proszę o ocenę konfiguracji

Post autor: VoytaZ »

Musi być czarny, bo to marzenie mojej małżonki, żeby mieć czarnego dużego suva.
Dzieciaki by się na mnie obraziły za brak szklanego dachu, bo to jeden z większych bajerow w tym aucie.
Wychodzi +5600 od D10ni, +2600 od root/tomeq. Razem 8200 i już coraz bliżej do Rav4 JBL Black.
Ale zastanowię się nad tymi dodatkami bo rzeczywiście wyjechać tyłem z parkingu takim misiem może być ciężko.
Nawigacji celowo nie brałem bo korzystam z Apple CarPlay, a w tym modelu jest bezprzewodowy + ładowarka indukcyjna. Nie widzę sensu dopłacać. W Citroenie mam niby cały czas aktualne mapy, a i tak są stare... chyba ze w Skodzie ta nawigacja jest lepsza niż ta w autach od psa. Żaden z Was nie wymienił DCC i tu się cieszę, bo każdy to zachwala, ale jak przyjdzie do wymiany amorków to boli... ten sen premium jest super, ale moje dzieciaki jezszcze długo będą jeździć w fotelikach wiec mi się prędzej leasing skończy niż tego użyjemy ;)
To gniazdo z tylu chyba rzeczywiście trzeba dodać, bo tablety w długiej trasie z dzieciakami to podstawa ;)
Kurde miało być auto do 130tys, a już wychodzi grubo ponad 150... ;)
Już na początku przyjechałem po gołego sportline z manualem, a na dzień dobry dodałem dsg i szklany dach jak się tylko przejechałem takim z rodziną..
A i tak - dywaniki są gratis.

PS. nie wiecie może czy można zamienić antracytowe triglavy na czarne? Bo wg konfiguratora nie można, a w salonie można było zamienić tylko na antracytowe 20 calowe vegi za 3100.
Kodiaq Sportline Black Magic 1.5 TSI 150KM DSG7

pstad
Posty: 372
Rejestracja: 22 cze 2019, 22:32
Lokalizacja: ZS/ ZPL / ZGL
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI,DSG,4x4

Re: Proszę o ocenę konfiguracji

Post autor: pstad »

DCC fajna sprawa ,ja akurat mialem jak kupowalem.Naprawde comfort mega ,czy warte doplaty?Zalezy od portfela.Sama wymiana amorkow to nie koniecznie droga sprawa.To sa ze zmienna sztywnoscia ( dokladnie zawory elektro reguluja przeplyw w amortyzatorze) a nie pneumatyczne ( te kosztuja ok 2.5 k pln regenwrowane ) wiec drozsze niz normalne ,ale tansze niz mechy z grupy VW.Moim zdaniem fajnie ze mam.Mozesz przetestowac i sam ocenisz czy "must have"
Z dachem racja ,dzieciaki Cie znienawidza, wg mnie jedo z wielu kryterium zakuou.
Wspomniane czujniki wspomagajace wyjazd ,tez super sprawa bo auto naprawde z pozycji kierowcy dlugie do tylu.
Na navi skodoskie nie licz bo napewno bedziesz uzywal googla,a o seryjnej zapomnisz

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka


MichalZ
Posty: 59
Rejestracja: 25 cze 2020, 8:27
Samochód: Skoda Kodiaq 1,5 TSI DSG Style

Re: Proszę o ocenę konfiguracji

Post autor: MichalZ »

Czesc,
ja mialem podobny wybor - Kodiaq jak auto rodzinne i Sportline mimo ze wizualnie fajny, to wymga doplat to wyposazenia, ktore dla mnie bylo konieczne - najbardziej do 3 strefowego klimatronica, ale tez do aktywnego tempomatu i paru innych rzeczy ;)

Ja bym zmienil wersje na Style z pakietem Comfort z tapicerka Suedia i dodal rozpoznawanie znakow drogowych (pozniej dokodujesz Lane Assist i Traffic Jam Assist). Jest od razy z 3 strefowa klima, aktywnym tempomatem, radiem Amundsen. Minusy - brak fajnych foteli i lakierowanych zderzakow ( ktore w czarnym lakierze i tak sie "zgubia" moim zdaniem).
Koniecznie dodaj Hak, lub chociaz fabryczne przygotowanie pod Hak ;) juz wiecej nie zrobie tego bledu i hak zamawiam w kazdym kolejnym aucie (oczywiscie zaczynajac od Kodiaqa), ze wzgledu na wozenie rowerow ;) Misiek zwyczjanie jest za wysoki, zeby mu jeszcze rowery na dach wrzucac ;)

Tu masz proponowana konfiguracje: C6ZKPPUK
Ma to wszystko co wybrales, plus te rzeczy o ktorych napisalem ;)

Edit:
Spalanie to odrebny temat - mocno zalezny od stylu jazdy i "miasta" ;) Moj pol na pol wokol "komina" we Wroclawiu i autostrada (do 140 km/h) pali srednio 10 l/100km ;) miasto okolo 12.5l, autostrada okolo 7,7l ;)

pstad
Posty: 372
Rejestracja: 22 cze 2019, 22:32
Lokalizacja: ZS/ ZPL / ZGL
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI,DSG,4x4

Re: Proszę o ocenę konfiguracji

Post autor: pstad »

Racja hak dobra rzecz a Misio daje rade ObrazekObrazek

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka


D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: Proszę o ocenę konfiguracji

Post autor: D10ni »

VoytaZ pisze:
08 lis 2020, 23:31
Wychodzi +5600 od D10ni, +2600 od root/tomeq. Razem 8200 i już coraz bliżej do Rav4 JBL Black.
Ale zastanowię się nad tymi dodatkami bo rzeczywiście wyjechać tyłem z parkingu takim misiem może być ciężko.
Nawigacji celowo nie brałem bo korzystam z Apple CarPlay, a w tym modelu jest bezprzewodowy + ładowarka indukcyjna. Nie widzę sensu dopłacać. W Citroenie mam niby cały czas aktualne mapy, a i tak są stare... chyba ze w Skodzie ta nawigacja jest lepsza niż ta w autach od psa.
Porównaj sobie bagażniki Kodiaq i Rav4, zobaczysz różnicę ;-)
CO do nawigacji - w cenniku wypatrzyłem że w standardzie masz Bolero ze Smartlinkiem. Co rzeczywiście w zupełności wystaczy do CarPlay czy AA, szczególnie bezprzewodowego. Z drugiej strony stracisz sporo z użyteczności VC. No i bez navi nie zamówisz rozpoznawania znaków.
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

MichalZ
Posty: 59
Rejestracja: 25 cze 2020, 8:27
Samochód: Skoda Kodiaq 1,5 TSI DSG Style

Re: Proszę o ocenę konfiguracji

Post autor: MichalZ »

A Amundsen po podlaczeniu do internetu i tak uzywa Google do wyznaczania tras i korkow ;)

ODPOWIEDZ