Proszę o ocenę konfiguracji

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
luzszymon
Posty: 10
Rejestracja: 20 maja 2021, 14:59
Samochód: to be: Kodiaq Sportline 2.0 TSI

Re: Proszę o ocenę konfiguracji

Post autor: luzszymon »

szymon pisze:
20 sie 2021, 10:58
luzszymon pisze:
19 sie 2021, 14:34
Mam wrazenie ze ten cennik to uklada szaleniec (lub geniusz). Zeby miec kamere cofania, musze wziac pakiet za 4500PLN - reszta rzeczy mnie z tego pakietu nie interesuje. Do tego roletki tylnich szyb - znowu pakiet (jeden z 2-3). Tylko pakiet safety mi pasuje, 5 tysi w bloto :(

Mój config: C7D4HYE4


Co myslicie?
Ja bym dorzucił cantona, podgrzewanie siedzeń i kamerę 360. Ja też cenie sobie asystentów, czujniki i rozpoznawanie znaków drogowych, ale to już co kto lubi.
Przy takiej konfiguracji nie warto przeskoczyć na L&K?
Podgrzewanie siedzeń mam w leonie - całkowicie nie używam. Kamera 360 też nie dla mnie, ja parkuje na lusterka + czujniki, asysent pasa to dla mnie zbędne i mam.wylaczone (mam.aktualnie, znaki też bym wyłączył )
Co do L&K to myślałem o tym ale jednak wychodzi sporo drożej, no i dla mnie skórzane siedzenia to jest wręcz dyskwalifikujaca opcja.



Sponsor

Re: Proszę o ocenę konfiguracji

Sponsor


luzszymon
Posty: 10
Rejestracja: 20 maja 2021, 14:59
Samochód: to be: Kodiaq Sportline 2.0 TSI

Re: Proszę o ocenę konfiguracji

Post autor: luzszymon »

A trochę się śmiejąc (A trochę nie) można ich namówić żeby zabrali mi fotele z.L$K i dali materiałowe. Nawet bez pieniedzy :D?

biokd
Posty: 208
Rejestracja: 11 cze 2020, 0:34
Samochód: Skoda Kodiaq L&K 2.0 TSI

Re: Proszę o ocenę konfiguracji

Post autor: biokd »

A dlaczego dyskwalifikująca opcja? Ja mam te sztuczne skórzane fotele i na razie nie narzekam, choć przyjemniejsza jest alcantara, to jednak póki co na plus, bo latem wentylacja dziala tak sobie ale dziala, nie kleiłem się i nie siedziałęm jak na piecu, zobaczymy zimą, bo dla mnie akurat podgrzewane siedzenia, ale siedzisko i oparcie to must have, teraz nawet dobralem grzaną kierę bo tego mi w poprzednim aucie brakowało :)

Bartecki1
Posty: 19
Rejestracja: 01 lip 2021, 20:02
Samochód: Superb 272, Kodiaq TDI 200 4x4

Re: Proszę o ocenę konfiguracji

Post autor: Bartecki1 »

biokd pisze:
24 sie 2021, 23:38
A dlaczego dyskwalifikująca opcja? Ja mam te sztuczne skórzane fotele i na razie nie narzekam, choć przyjemniejsza jest alcantara, to jednak póki co na plus, bo latem wentylacja dziala tak sobie ale dziala, nie kleiłem się i nie siedziałęm jak na piecu, zobaczymy zimą, bo dla mnie akurat podgrzewane siedzenia, ale siedzisko i oparcie to must have, teraz nawet dobralem grzaną kierę bo tego mi w poprzednim aucie brakowało :)
Tu potwierdzę. Też mam w Kodiaqu wentylowaną "skórę" i jednak daje rade w upały ta wentylacja. Dupy nie urywa co prawda ale ogólnie jest większy komfort siedzenia dodatkowo dzięki regulacji siedziska niż w drugim aucie w rodzinie - Superbie Sportilne z alcantarą.

Awatar użytkownika
Czarny
Posty: 54
Rejestracja: 23 paź 2021, 21:25
Lokalizacja: Śląsk
Samochód: Mercedes Benz GLC 200d

Re: Proszę o ocenę konfiguracji

Post autor: Czarny »

MałGorzata pisze:
21 cze 2021, 16:07
Chyba trzeba sobie z tyłu zrobić naklejkę: "Używam pACC"
Jak kiedyś naklejka w Fiat 125p ,,Hamulce Tarczowe" :lol:

A moja konfiguracja jest taka C7FYNX4H
Zamówione 4.10.2021. Termin na 30.06.2022. Podobno może być wcześniej :lol:
Ponadto moja konfiguracja wynika z tego iż na codzień poruszać się będą tylko dwie osoby, a sporadyczne pasażerowie z tyłu.

D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: Proszę o ocenę konfiguracji

Post autor: D10ni »

RDKS - system kontroli ciśnienia w ogumieniu - moim zdaniem warto. Czy dobrze zidentyfikowałem, że masz czarną skórę i jasną podsufitkę?
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

balzaak
Posty: 51
Rejestracja: 19 lip 2021, 10:44
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TDI

Re: Proszę o ocenę konfiguracji

Post autor: balzaak »

D10ni pisze:
13 lis 2021, 17:55
RDKS - system kontroli ciśnienia w ogumieniu - moim zdaniem warto. Czy dobrze zidentyfikowałem, że masz czarną skórę i jasną podsufitkę?
Ja też mam zamówioną czarną skórę i jasna podsufitkę. Problem w tym, że chciałem czarną, ale żeby mieć czarną to trzeba szyberdach zamówić, który moim zdaniem jest zbędnym bajerem. Nie wiem skąd im się wziął ten motyw... Teraz mam Octavię III i szyberdachu nie mam, a czarna podsufitka jest.

Co do RDKS to wg mnie pasywny czujnik w który samochód jest wyposażony standardowo zupełnie wystarczy. Mój handlowiec stwierdził to samo i nie drążyłem tematu. Jak się złapie kapcia to nie trzeba czujników żeby wiedzieć, a jak tylko powietrze schodzi to bierny czujnik ogarnia temat - wiem z doświadczenia.

Hellborn
Posty: 45
Rejestracja: 04 mar 2021, 21:19
Samochód: Kodiak 2,0TSI 4x4

Re: Proszę o ocenę konfiguracji

Post autor: Hellborn »

Ostatnio w serwisie KIA - powiedizeli mi ze nie stosuje sie juz czujnikow przyklejanych do felgi - natomiast wszystkie dane plyna z czujników ABS - dlatego tez po wykryciu zmniejszonego cisnienia (pewnie predkosci obrotowe sie nie zgadzaja) i dopompowaniu - system wymaga ok 100km zeby sie doregulować.

tomnowy
Posty: 559
Rejestracja: 31 sie 2021, 17:54
Samochód: Kodiaq 1.5 Style

Re: Proszę o ocenę konfiguracji

Post autor: tomnowy »

potwierdzam system że system w oparciu o ABS działa całkiem spoko, mam w focusie z 2015 i wykrywa niskie ciśnienie w oponie mimo że na oko nie widać różnicy, czujniki w oponach są chyba tylko bardziej czułe na mniejsze różnice ciśnienia, ale system oparty o ABS jest w zupełności wystarczający do normalnej eksploaracji

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2888
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Proszę o ocenę konfiguracji

Post autor: MałGorzata »

Wykrywana jest już różnica na poziomie 0,1 bar. Przynajniej tak było w moim przypadku.
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

ODPOWIEDZ