Proszę o ocenę konfiguracji

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2886
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Proszę o ocenę konfiguracji

Post autor: MałGorzata »

Moje "must have":

1. Podgrzewana kierownica
2. Ogrzewanie postojowe
3. Elektryczna klapa
4. Napęd 4x4


----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

Sponsor

Re: Proszę o ocenę konfiguracji

Sponsor


Rino
Posty: 6
Rejestracja: 24 paź 2020, 11:03
Samochód: Kodiaq style 1.5 tsi

Re: Proszę o ocenę konfiguracji

Post autor: Rino »

D10ni fajna opcja ta konfiguracja którą podesłałeś. Parę fajnych pomysłów i z tymi felgami szarymi faktycznie też jest ładny. Nie wiedziałem że fotel pasażera niema pamięci. KESSY FULL z alarmem nie jest to po prostu skodowski alarm? Ponieważ jakiś i tak, chyba trzeba by dokupić. Co do tej siatki oddzielającej przestrzeń bagażową to miała być ponieważ strasznie skrzypi podczas jazdy roleta bagażnika i sprzedawca mówił że te auta tak mają. W bmw x3 widziałem że jest taka siatka i przesyo całą tą konstrukcja jest cięższa i przez to nie lata i nie skrzypi. Na jeździe próbnej to mnie(skrzypienie z okolicy bagażnika) strasznie irytowało. Pakiet rodzinny jeśli się nic nie zmieniło ma też protektory na krawędzie drzwi, a to też plusik.
MałGorzata też poważnie myślałem o ogrzewaniu postojowym i to mnie chyba najbardziej dręczy bo parkuję pod chmurką. A co do ogrzewania postojowego jest w stanie spokojnie (włączone odpowiednio wcześnie) rozmrozić szyby, tak żeby tylko wycieraczkami wodę zebrać? 4x4 fajne ale jeżdżę raczej spokojnie i nie zjeżdżam z asfaltu, ani w góry na śniegi. Dopłata do tsi 4x4 zjada cały budżet na dodatki. Więc czytając opinie forumowiczów powinien mi wystarczyć napęd na przód, w szczególności że patent z dołączaniem napęd nie przemawia do mnie jak 4x4 to stały. Pomimo że kiedyś pisałaś że Kodiak się zaskakująco dobrze sprawuje w terenie to wolę dodatki poprawiające komfort i asystentów kierowcy.

Awatar użytkownika
TOMEQ
Posty: 491
Rejestracja: 21 cze 2019, 11:42
Samochód: ŠKODA KODIAQ Sportline 2.0 TSI

Re: Proszę o ocenę konfiguracji

Post autor: TOMEQ »

Rino pisze:
25 lis 2020, 22:26
KESSY FULL z alarmem nie jest to po prostu skodowski alarm? Ponieważ jakiś i tak, chyba trzeba by dokupić.
Wcześniej było coś takiego że dla pojazdów powyżej 150 000zł do ubezpieczenia AC były wymagane conajmniej 2 zabezpieczenia antykradzieżowe np. immobiliser i autoalarm. Ja osobiście nie brałem autoalarmu, bo niewiele on daje i nie zapobiegnie kradzieży, i tą kwotę przeznaczyłem na montaż lokalizatora w pojeździe i w razie kradzieży firma ochroniarska ma zlokalizować samochód, oprócz kosztów instalacji dochodzą później koszty rocznego abonamentu około 600zł i takie zabezpieczenie chyba jest sensowniejsze niż autoalarm. Ale wracając do wymaganych 2 zabezpieczeń do ubezpieczenia AC w ubiegłym roku okazało się że WARTA nie wymaga już drugiego zabezpieczenia i tylko immobiliser wystarczy, nie wiem jak to wygląda w innych ubezpieczalniach, ale może warto byłoby się zorientować bo w ten sposób możesz zaoszczędzić 1200zł np. na podgrzewana szybę, bo jest to bajka tak samo jak ogrzewanie postojowe, mam oba i z żadnego bym nie zrezygnował ;-)
KODIAQ Sportline RM2020 2.0TSI 190KM DSG 4x4
---------------------------------------------------------------------------
Kupię felgi BRAGA 19“ (standardowo montowane w KODIAQ-u Scout) lub wymienię za felgi TRIGLAV antracytowe 19" z KODIAQ-a Sportline

Awatar użytkownika
michalmiko
Posty: 942
Rejestracja: 29 sty 2018, 19:16
Lokalizacja: Podhale
Samochód: Kodiaq Style 4x4 2.0 TSI Lava Blue 244KM/431Nm

Re: Proszę o ocenę konfiguracji

Post autor: michalmiko »

Odnośnie fabrycznego alarmu warto przypomnieć że:
1. Gdy coś się dzieje z samochodem, od razu dostajemy powiadomienie w aplikacji Skoda Connect (oraz e-mail)
2. Posiada czujnik położenia - gdy ktoś próbuje ukraść koła, podnieść samochód, zaczyna sygnalizować.
3. W przypadku fabrycznego haka, monitoruje również odpięcie przyczepy.
4. Nie wspominam o ochronie wnętrza przez czujniki bo w grupie VAG standard ;)

D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: Proszę o ocenę konfiguracji

Post autor: D10ni »

michalmiko pisze:
26 lis 2020, 21:47
Odnośnie fabrycznego alarmu warto przypomnieć że:
1. Gdy coś się dzieje z samochodem, od razu dostajemy powiadomienie w aplikacji Skoda Connect (oraz e-mail)
... pod warunkiem że SC akurat działa. Cała aplikacja wspólnie z portalem nadal moim zdaniem jest w "wieku dziecięcym".
4. Nie wspominam o ochronie wnętrza przez czujniki bo w grupie VAG standard ;)
O ile mi wiadomo, ta ochrona domyślnie nie jest włączona. Ja musiałem u mnie sam włączać z poziomu OBD11.
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

Awatar użytkownika
michalmiko
Posty: 942
Rejestracja: 29 sty 2018, 19:16
Lokalizacja: Podhale
Samochód: Kodiaq Style 4x4 2.0 TSI Lava Blue 244KM/431Nm

Re: Proszę o ocenę konfiguracji

Post autor: michalmiko »

D10ni pisze:
27 lis 2020, 15:05

... pod warunkiem że SC akurat działa. Cała aplikacja wspólnie z portalem nadal moim zdaniem jest w "wieku dziecięcym".
No tak, choć ostatnimi miesiącami działa stabilnie :)
D10ni pisze:
27 lis 2020, 15:05
O ile mi wiadomo, ta ochrona domyślnie nie jest włączona. Ja musiałem u mnie sam włączać z poziomu OBD11.
U mnie wszystko było włączone fabrycznie, można ją za to wyłączyć naciskając dwukrotnie przycisk zamykania na pilocie / klamce.

klimas7
Posty: 226
Rejestracja: 11 lut 2020, 8:09
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Kodiaq TSI 2.0 190KM L&K RM20

Re: Proszę o ocenę konfiguracji

Post autor: klimas7 »

Czyli jedno nacisnięcie klamki rygluje samochód, drugie wyłącza ochronę wnętrza?

polrob
Posty: 316
Rejestracja: 22 paź 2019, 0:25
Lokalizacja: War-Maz
Samochód: Kodiaq Style 1.5TSI manual 4x2 czarny magic RM2020

Re: Proszę o ocenę konfiguracji

Post autor: polrob »

Z tego co pamiętam alarm fabryczny działał tak że drugie klikniecie powodowało wyłączenie czujników ruchu w aucie w przypadku jakbyśmy chcieli np zostawić psa i żeby alarm nie wył. Aktywność czujników wewnętrznych byłą zawsze włączana przy uruchomieniu alarmu.
Standardem jest że przy alarmie jest ochrona wnętrza bo są czujniki w aucie.
Ogólnie tylko raz 5 lat temu miałem alarm fabryczny w Octavi bo go akurat miałą, ale nie widzę zbytnio sensu (chyba że ubezpieczalnia tego wymaga) aby go montować. Przy obecnym sposobie techniki kradzieży aut to jest on rozłączany w momencie otwarcia auta (sposób na walizę) i nie jest problemem dla złodzieja. Lepiej w mojej ocenie zamontować coś dodatkowego mechanicznego, lokalizację poprzez GPS lub można też jakiś alarm niefabryczny ale to już ingerencja w instalację mechaniczną.

spiver
Posty: 10
Rejestracja: 12 sty 2021, 16:34
Samochód: w trakcie zakupu

Re: Proszę o ocenę konfiguracji

Post autor: spiver »

Przymierzam się do złożenia zamówienia.
Co powiecie o konfiguracji: C75QMPT8? Czy z czegoś warto zrezygnować lub coś też dodać?

I mam też dwa pytania:
Dodanie "Funkcji rozpoznawania znaków drogowych" wymusza dodanie Lane Assist. Wiecie może czy to tylko ograniczanie w konfiguratorze na stronie? I czy u dealera da się je obejść
Dodanie "Dodatkowe gniazdo USB typu C w obudowie lusterka wstecznego" wymusza dodanie obu opcji powyżej :) . Czy to można obejść u dealera?

Generalnie nie jestem fanem Lane Assist. Większość tras poza wakacjami mam po drogach bez pasów ruchu.

Pozdrawiam,

Awatar użytkownika
herman00
Posty: 266
Rejestracja: 22 lip 2020, 9:02
Lokalizacja: Warszawa Ursynów
Samochód: Zielony Misiek Style 2,0 TSi 4x4DSG

Re: Proszę o ocenę konfiguracji

Post autor: herman00 »

Nie wziąłem łopatek przy kierownicy, bo to 400zł i trzeci w samochodzie system służący temu samemu celowi - masz kick down w pedale i na manetce zmiany biegów - wystarczy. Ale kiera musowo sportowa, jest fantastyczna. Jak nie chcesz Lane assist to weź opcje za 2600 - masz monitorowanie boków przy wyjeździe i z tyłu na trasie - wystarczy. Znaki dokodujesz za 50 zł jeśli w ogóle będą Ci potrzebne, bo to tylko rozprasza. W miejsce tych kosztów grzana przednia szyba, no chyba że nie parkujesz w ogóle na zewnątrz.

ODPOWIEDZ