Proszę o ocenę konfiguracji

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
Awatar użytkownika
stingerA6
Posty: 2028
Rejestracja: 21 maja 2018, 21:19
Lokalizacja: Lubuskie
Samochód: Bardzo Mocarny Wagon - prawie Kodiaq

Re: Proszę o ocenę konfiguracji

Post autor: stingerA6 »

Jestem zaskoczony komfortem na tych 20 calach. Wcześniej miałem w poprzednim Kodiaqu Triglavy i chciałem, a za razem bałem się Vegi.
Jak dla mnie jest akceptowalnie dobrze.


"Forum to nie agencja towarzyska.....wszystkim nie dogodzimy"
"Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić."

Sponsor

Re: Proszę o ocenę konfiguracji

Sponsor


Awatar użytkownika
TOMEQ
Posty: 491
Rejestracja: 21 cze 2019, 11:42
Samochód: ŠKODA KODIAQ Sportline 2.0 TSI

Re: Proszę o ocenę konfiguracji

Post autor: TOMEQ »

VoytaZ a może zdecydujesz się na zakup KODIAQa od stingerA6? ;-)
KODIAQ Sportline RM2020 2.0TSI 190KM DSG 4x4
---------------------------------------------------------------------------
Kupię felgi BRAGA 19“ (standardowo montowane w KODIAQ-u Scout) lub wymienię za felgi TRIGLAV antracytowe 19" z KODIAQ-a Sportline

biokd
Posty: 208
Rejestracja: 11 cze 2020, 0:34
Samochód: Skoda Kodiaq L&K 2.0 TSI

Re: Proszę o ocenę konfiguracji

Post autor: biokd »

Co do koloru to ja mam obecnie czarnego Passata, bo innego koloru nie brałem pod uwagę, miał być czarny i koniec i teraz wiem, że tego błędu już nie popełnię :) Tak jak inni piszą, każda ryska widoczna, każdy kurz czy pył i już uje.any. Owszem, po umyciu i nawoskowaniu prezentuje się zajebiscie, aż ciężko wzrok oderwać, ale wystarczy, że trochę popada, krople deszczu wyschną i już wnerw i powtarzanie sobie "nigdy więcej czarnego" ;) no i to, że latem to jak piekarnik, zwłaszcza, że wnętrze też mam czarne.

tomeqm
Posty: 18
Rejestracja: 17 mar 2020, 17:30
Samochód: Skoda Kodiaq Style 2.0 TSI

Re: Proszę o ocenę konfiguracji

Post autor: tomeqm »

golob pisze:
swider pisze:
09 lis 2020, 20:52
a z tym przygotowaniem to nie takie och i ach ja przed kupnem kodiaqa zadzwoniłem do firmy kt montuje haki i powiedziała że wcale taniej nie będzie z ta opcją wiec po co płacić 800 zł.
To nie chodzi o och i ach - chodzi o to że od 2021 nie będzie można już haka dołożyć - czegoś takiego dotychczas nie było, zawsze była homologacja na hak i jakoś tam można było sobie czy fabryczny elektrycznie rozkładany, czy jakiś wypinany czy jakis najprostszy stały dołożyć, dopiero teraz tak zamieszali. Trzeba będzie po kodzie VIN sprawdzać czy auto ma możliwość (homologację) na dołożenia haka czy nie, i chodzi to o formalizm a nie możliwości techniczne. Oczywiście że najlepiej zamówić hak fabrycznie. To jakaś odgórna zmiana w VAG i podobno w każdym ASO juz to wiedzą.
Czy możesz dać namiary na źródło, z którego masz taką informację?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

VoytaZ
Posty: 172
Rejestracja: 08 lis 2020, 12:33
Samochód: Kodiaq Sportline 1.5 TSI 150KM, 4X2 7DSG

Re: Proszę o ocenę konfiguracji

Post autor: VoytaZ »

TOMEQ pisze:
10 lis 2020, 0:04
VoytaZ a może zdecydujesz się na zakup KODIAQa od stingerA6? ;-)
Myślałem o tym, ale ja biorę leasing konsumencki, a w dodatku salon odkupuje ode mnie stare auto w rozliczeniu wkładu własnego.

Co do koloru - teraz mam białe C4 z czarnymi felgami. Wiem coś u wiecznie uje****m aucie ;) Ale czarny Sportline wyglada tak genialnie, ze będę musiał przeżyć częste wizyty na myjni
Kodiaq Sportline Black Magic 1.5 TSI 150KM DSG7

Awatar użytkownika
stingerA6
Posty: 2028
Rejestracja: 21 maja 2018, 21:19
Lokalizacja: Lubuskie
Samochód: Bardzo Mocarny Wagon - prawie Kodiaq

Re: Proszę o ocenę konfiguracji

Post autor: stingerA6 »

VoytaZ pisze:
10 lis 2020, 6:25
TOMEQ pisze:
10 lis 2020, 0:04
VoytaZ a może zdecydujesz się na zakup KODIAQa od stingerA6? ;-)
Myślałem o tym, ale ja biorę leasing konsumencki, a w dodatku salon odkupuje ode mnie stare auto w rozliczeniu wkładu własnego.
Nie widzę problemu w ogarnięciu tematu na powyższych warunkach z moim autem😀
"Forum to nie agencja towarzyska.....wszystkim nie dogodzimy"
"Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić."

swider
Posty: 222
Rejestracja: 09 paź 2019, 15:10
Samochód: Kodiaq RS 240 KM

Re: Proszę o ocenę konfiguracji

Post autor: swider »

golob pisze:
09 lis 2020, 21:03
swider pisze:
09 lis 2020, 20:52
a z tym przygotowaniem to nie takie och i ach ja przed kupnem kodiaqa zadzwoniłem do firmy kt montuje haki i powiedziała że wcale taniej nie będzie z ta opcją wiec po co płacić 800 zł.
To nie chodzi o och i ach - chodzi o to że od 2021 nie będzie można już haka dołożyć - czegoś takiego dotychczas nie było, zawsze była homologacja na hak i jakoś tam można było sobie czy fabryczny elektrycznie rozkładany, czy jakiś wypinany czy jakis najprostszy stały dołożyć, dopiero teraz tak zamieszali. Trzeba będzie po kodzie VIN sprawdzać czy auto ma możliwość (homologację) na dołożenia haka czy nie, i chodzi to o formalizm a nie możliwości techniczne. Oczywiście że najlepiej zamówić hak fabrycznie. To jakaś odgórna zmiana w VAG i podobno w każdym ASO juz to wiedzą.
A skąd masz takie informacje, przed chwilą robiłem przegląd samochodu i nikt nie slyszal o zmianach w przepisach, w każdym samochodzie możesz dolozyc hak, tylko robisz przeglad i pieczątka z urzędu w dow. rej. I tyle.

MichalZ
Posty: 59
Rejestracja: 25 cze 2020, 8:27
Samochód: Skoda Kodiaq 1,5 TSI DSG Style

Re: Proszę o ocenę konfiguracji

Post autor: MichalZ »

A jak ja robilem jakis czas temu na SKP papier, zeby wbic fabryczny hak (SIC!) to juz wtedy diagnosta mi mowil, ze od nowego roku beda problemy z hakami i auta, ktore nie maja homologacji na hak nie beda prawnie mialy mozliwosci dolozenia haka ;)
Mowil o przykladzie chyba Mercedesa GL 63 AMG (bylem na SKP przy salonie Mercedesa, akurat mam za "plotem"), kotry mimo kosmicznych rozmiarow i mocy nie moze miec haka w zadnej konfiguracji... bo nie ma zrobionej homologacji ;)

VoytaZ
Posty: 172
Rejestracja: 08 lis 2020, 12:33
Samochód: Kodiaq Sportline 1.5 TSI 150KM, 4X2 7DSG

Re: Proszę o ocenę konfiguracji

Post autor: VoytaZ »

Przekonaliście mnie. Złożyłem zapytanie czy mi jeszcze dołożą to przygotowanie pod hak za 800zł. Lepiej mieć niż nie mieć.
Kodiaq Sportline Black Magic 1.5 TSI 150KM DSG7

VoytaZ
Posty: 172
Rejestracja: 08 lis 2020, 12:33
Samochód: Kodiaq Sportline 1.5 TSI 150KM, 4X2 7DSG

Re: Proszę o ocenę konfiguracji

Post autor: VoytaZ »

Nie widzę problemu w ogarnięciu tematu na powyższych warunkach z moim autem😀
Autko już zamówione, realizacja potwierdzona, leasing ustalony, odkup ustalony, a salon (i serwis) 15km od domu

Ale piękny ten Twój sportline.
Kodiaq Sportline Black Magic 1.5 TSI 150KM DSG7

ODPOWIEDZ