Proszę o ocenę konfiguracji

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
golob
Posty: 153
Rejestracja: 19 cze 2017, 10:10
Samochód: Kodiaq Style 1.5 DSG 4x2

Re: Proszę o ocenę konfiguracji

Post autor: golob »

VoytaZ pisze:
08 lis 2020, 12:46

Czy pominąłem coś ważnego, co się przydaje ?
Weź sobie hak holowniczy, a nawet jeśli nie potrzebujesz do rowerów czy czegoś weź chociaż przygotowanie pod hak (800zł), podobno od 2021roku zmienia się coś z homologacjami i nie będzie już można domontować haka dowolnie tak jak to było dotychczas (dotyczy to również innych aut VAG), wymagane będzie właśnie posiadanie tego przygotowania pod hak.



Sponsor

Re: Proszę o ocenę konfiguracji

Sponsor


luk4q
Posty: 5
Rejestracja: 04 lis 2020, 11:56
Samochód: Astra J, 1.4 turbo

Re: Proszę o ocenę konfiguracji

Post autor: luk4q »

MichalZ pisze:
09 lis 2020, 10:07

Spalanie to odrebny temat - mocno zalezny od stylu jazdy i "miasta" ;) Moj pol na pol wokol "komina" we Wroclawiu i autostrada (do 140 km/h) pali srednio 10 l/100km ;) miasto okolo 12.5l, autostrada okolo 7,7l ;)

Czyli pali tyle co moja astra 1.4 turbo w automacie (też Wrocław i korki w samym centrum), nie jest źle.

D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: Proszę o ocenę konfiguracji

Post autor: D10ni »

MichalZ pisze:
09 lis 2020, 13:44
A Amundsen po podlaczeniu do internetu i tak uzywa Google do wyznaczania tras i korkow ;)
Nope. Nawet z połaczeniem internetowym pierw jest pobierany jest TomTomowy Traffic Report, nakładany na mapę z karty i na tej podstawie kalkulowane trzy trasy.
Z danych googlowych navi korzysta
a) jeżeli wybierzesz "nowy cel" i w ustawieniach wyszukiwania "wyszukaj cel online" - wtedy pobierana jest lokalizacja celu, ale kalkulacja i tak jak wyżej
b) jeśli wybierzesz wyszukiwanie stacji benzynowych, parkingów - pierw dostajesz dane z wbudowanej mapy, a dopiero jak klikniesz na przekreślony globus - dane pobieran są z googla z netu.
Tak w każdym razie działa Amundsen w MY19
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

biokd
Posty: 208
Rejestracja: 11 cze 2020, 0:34
Samochód: Skoda Kodiaq L&K 2.0 TSI

Re: Proszę o ocenę konfiguracji

Post autor: biokd »

ja bym wziął wersję L&K :) (sam o takiej myślę po nowym roku), wtedy odpada większość dylematów, bo prawie wszystko jest w standardzie, kolor tez:). Ja tylko dobrać chcę virtual cockpit, pakiet travel assist high, wentylacje foteli, pakiet rodzinny i grzana kierownica z łopatkami do DSG. Po obniżkach na obecna chwilę wychodzi coś kolo 175 tys, po nowym roku pewnie będzie drożej, ale już ch... tam, mam ustalone max limity ile wkladu własnego i jaka rata miesieczna i pod to staram się negocjować :)

VoytaZ
Posty: 172
Rejestracja: 08 lis 2020, 12:33
Samochód: Kodiaq Sportline 1.5 TSI 150KM, 4X2 7DSG

Re: Proszę o ocenę konfiguracji

Post autor: VoytaZ »

Ale mi namieszaliscie... dzięki ;) to przygotowanie pod hak rzeczywiście chyba dobiorę. Może się przydać - nie pomyślałem o tym bagażniku rowerowym.

Sportline czarny to must. Fotele i kolor robią robotę. Pięknie to wyglada a same fotele - bajka. Także wersja style odpada. Wiem ze w style wejdzie więcej wyposażenia, bo już taki konfigurowałem. Ale jednak Sportline wygrał ;) .

Navi jest zbędne. CarPlay mi odpowiada najbardziej.

L&K wychodzi znacznie powyżej budżetu. Maks to ~150 z ubezpieczeniem. I tak już jestem 20tys powyżej pierwotnego...
Kodiaq Sportline Black Magic 1.5 TSI 150KM DSG7

swider
Posty: 222
Rejestracja: 09 paź 2019, 15:10
Samochód: Kodiaq RS 240 KM

Re: Proszę o ocenę konfiguracji

Post autor: swider »

Pomysl o tym kolorze, czarny - bardzo bardzo zła decyzja, szczególnie przy dzieciach, miałem wcześniej superba czarnego i kląłem niemal od pierwszego miesiąca wyglądał tylko ladnie po u myciu i woskowaniu, każda ryska widoczna a przy klamkach jak nie dasz folii to jak by kot łapkami z pazurami w miejscu biegał, z kolei w 100% panoramę zamieniłbym na hak bo jak weźmiesz przygotowanie pod hak to juz nie będziesz miał howanego chyba ze w aso zamówisz ale to wtedy dużo drożej niż przy konfiguracji, a z tym przygotowaniem to nie takie och i ach ja przed kupnem kodiaqa zadzwoniłem do firmy kt montuje haki i powiedziała że wcale taniej nie będzie z ta opcją wiec po co płacić 800 zł. Tez mam dzieci i tez chciały panoramę bo wiadomo gadzet fajnyale nie za taką kasę, miałem wcześniej w innym aucie i otwierałem tylko po to żeby sprawdzić czy działa. Ja wiem ze tego bym nie używał a tez pamiętaj w sloneczne upalne dni to okno dachowe grzeje jak byś non stop głowę w solarium miał wsadzone.

golob
Posty: 153
Rejestracja: 19 cze 2017, 10:10
Samochód: Kodiaq Style 1.5 DSG 4x2

Re: Proszę o ocenę konfiguracji

Post autor: golob »

swider pisze:
09 lis 2020, 20:52
a z tym przygotowaniem to nie takie och i ach ja przed kupnem kodiaqa zadzwoniłem do firmy kt montuje haki i powiedziała że wcale taniej nie będzie z ta opcją wiec po co płacić 800 zł.
To nie chodzi o och i ach - chodzi o to że od 2021 nie będzie można już haka dołożyć - czegoś takiego dotychczas nie było, zawsze była homologacja na hak i jakoś tam można było sobie czy fabryczny elektrycznie rozkładany, czy jakiś wypinany czy jakis najprostszy stały dołożyć, dopiero teraz tak zamieszali. Trzeba będzie po kodzie VIN sprawdzać czy auto ma możliwość (homologację) na dołożenia haka czy nie, i chodzi to o formalizm a nie możliwości techniczne. Oczywiście że najlepiej zamówić hak fabrycznie. To jakaś odgórna zmiana w VAG i podobno w każdym ASO juz to wiedzą.

Awatar użytkownika
stingerA6
Posty: 2028
Rejestracja: 21 maja 2018, 21:19
Lokalizacja: Lubuskie
Samochód: Bardzo Mocarny Wagon - prawie Kodiaq

Re: Proszę o ocenę konfiguracji

Post autor: stingerA6 »

Każdy ma swój gust. U mnie kolor może być dowolny........byle był czarny :D
Obrazek
"Forum to nie agencja towarzyska.....wszystkim nie dogodzimy"
"Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić."

D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: Proszę o ocenę konfiguracji

Post autor: D10ni »

swider pisze:
09 lis 2020, 20:52
Tez mam dzieci i tez chciały panoramę bo wiadomo gadzet fajnyale nie za taką kasę, miałem wcześniej w innym aucie i otwierałem tylko po to żeby sprawdzić czy działa. Ja wiem ze tego bym nie używał a tez pamiętaj w sloneczne upalne dni to okno dachowe grzeje jak byś non stop głowę w solarium miał wsadzone.
Z autopsji mogę powiedzieć że roletka robi robotę, słońce nie doskwiera. Także obawiałem się, że czarna alcantara i czarne wnętrze w SportLine będzie się grzać latem. Na szczęście to alcantara, nie skóra i nawet w krótkich spodenkach można spokojnie wsiadać do nagrzanego samochodu. Zaleta taka, że podchodząc do samochodu można otworzyć wszystko, łącznie z panoramą i autko fajnie się wietrzy. I ruszenie od razu z taką wentylacją latem przy słonecznej pogodzie to fun. Po kilkuset metrach spokojnej jazdy klima się zdąży schłodzić, zamknięcie wszystkich okien i panoramy i po chwili jest komfort.
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

VoytaZ
Posty: 172
Rejestracja: 08 lis 2020, 12:33
Samochód: Kodiaq Sportline 1.5 TSI 150KM, 4X2 7DSG

Re: Proszę o ocenę konfiguracji

Post autor: VoytaZ »

stingerA6 pisze:
09 lis 2020, 21:09
Każdy ma swój gust. U mnie kolor może być dowolny........byle był czarny :D
Obrazek
Twój Sportline to wzór jak ma wyglądać samochód. Genialnie wyglada. Chyba najładniejszy na całym forum. Niestety te vegi 3100zl... i gumy potem drogie. Poszło zapytanie do Skody czy mi czarne triglavy dadzą zamiast antracytu. Może się uda.
Kodiaq Sportline Black Magic 1.5 TSI 150KM DSG7

ODPOWIEDZ