Rabaty przy kupnie Kodiaqa

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
Awatar użytkownika
TOMEQ
Posty: 491
Rejestracja: 21 cze 2019, 11:42
Samochód: ŠKODA KODIAQ Sportline 2.0 TSI

Re: Rabaty przy kupnie Kodiaqa

Post autor: TOMEQ »

Porównując wersje Sportline i L&K i podliczając to co ma L&K a czego nie ma Sporline, wychodzi kwota 26 900zł nie biorąc pod uwagę dopłaty do skórzanych foteli, bo w Sporline są fotele sportowe które także wiązałyby się z dopłatą może nie taką dużą, ale za to w Sporline jest standardzie sportowa kierownica z łopatkami czego nie ma w L&K. Od powyższej kwoty należy odjąć różnice w cenie między obiema wersjami, a ta jest różna w zależności od wersji silnikowej i w przypadku najmocniejszych 190 konnych jednostek jest to 14 000, a w przypadku słabszych wersji jest to 16 000 czyli tak naprawdę w przypadku Sportline full wypas zapłacimy od 11 do 13 tysięcy więcej, co by przemawiało za L&K ale Sportline ma ten drapiezny pazur którego nie można mieć w L&K, mianowicie czarne i karbonowe oraz sportowe dodatki zamiast elegancji i chromów ale to już kwestia gustu. W moim przypadku akurat wyszła porównywalna cena obu wersji, bo nie zależało mi na DCC ani Columbusie + Bluetooth Premium bo wolę mieć gałki niż w pełni dotykowe centrum multimedialne a te 3 rzeczy dają w sumie już różnice 10 050zł


KODIAQ Sportline RM2020 2.0TSI 190KM DSG 4x4
---------------------------------------------------------------------------
Kupię felgi BRAGA 19“ (standardowo montowane w KODIAQ-u Scout) lub wymienię za felgi TRIGLAV antracytowe 19" z KODIAQ-a Sportline

Sponsor

Re: Rabaty przy kupnie Kodiaqa

Sponsor


shdster
Posty: 9
Rejestracja: 04 paź 2019, 14:07
Samochód: Opel Vectra

Re: Rabaty przy kupnie Kodiaqa

Post autor: shdster »

[EDIT]

Stanęło na doposażonym Style'u 150 KM. Jedno pytanie - u mnie w mieście padły systemy, a fajną ofertę mi zaproponowano 200 km ode mnie - i nie wiem czy to nie zabieg marketingowy ;) -ale mam czas do podjęcia decyzji dość krótki - bo auto już na produkcję jedzie i można jeszcze powybrzydzać z wyposażeniem - i będzie bank w tym roku. A zatem - czy jak kupię w nieswoim mieście to mam z tego tytułu jakieś zabawy poza tym że muszę go tam odebrać? Serwis, gwarancja, przeglądy mogę wszystko u siebie ogarniać, gdzie mam dwa salony? Czy są jakieś wyłączenia? No i na co zwracać uwagę przy leasingu? Są jakieś ważne kwestie, czy te umowy wszędzie jeden standard i nie za bardzo można coś skorygować?

MILeq
Posty: 69
Rejestracja: 07 kwie 2019, 21:46
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0TSI DSG Style 4x4

Re: Rabaty przy kupnie Kodiaqa

Post autor: MILeq »

Shazan pisze:
08 paź 2019, 18:10
Ja wziąłem webasto Ale szyby ogrzewanej nie brałem. W superbie tylko 1x za 5 lat z niej korzystałem. A wydaje mi się że jak się włączy ogrzewanie to lód na szybie sam puści.
A co do rabatów mi udało się uzyskać 13.600 zł + dodatki za jakieś 800 zł ( stopka z nierdzewki, dodatkowe dywaniki na zimę pakiet przeglądów, gumowa mata do bagażnika i chlapacze przód i tył) przy zamówieniu na 235.700 zł . No i oczywiście czekam na rabat rocznikowy w wys. 7.600 zł Ale to dopiero jak autko będzie na placu. :)
Jak masz webasto, to lód też puści. Trochę dłużej pogrzejesz i w najgorszym razie ruszysz skrobaczką i spadnie.
Przez 5 lat jeżdżenia z webasto tylko raz musiałem skrobać, ale wtedy było jakieś oberwanie marznącego deszczu i wichura, po której auta miały skorupę lodu.

Generalnie, jak masz webasto, to ogrzewana szyba jest mało przydatna IMHO.

MILeq
Posty: 69
Rejestracja: 07 kwie 2019, 21:46
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0TSI DSG Style 4x4

Re: Rabaty przy kupnie Kodiaqa

Post autor: MILeq »

shdster pisze:
12 paź 2019, 0:46
[EDIT]

Stanęło na doposażonym Style'u 150 KM. Jedno pytanie - u mnie w mieście padły systemy, a fajną ofertę mi zaproponowano 200 km ode mnie - i nie wiem czy to nie zabieg marketingowy ;) -ale mam czas do podjęcia decyzji dość krótki - bo auto już na produkcję jedzie i można jeszcze powybrzydzać z wyposażeniem - i będzie bank w tym roku. A zatem - czy jak kupię w nieswoim mieście to mam z tego tytułu jakieś zabawy poza tym że muszę go tam odebrać? Serwis, gwarancja, przeglądy mogę wszystko u siebie ogarniać, gdzie mam dwa salony? Czy są jakieś wyłączenia? No i na co zwracać uwagę przy leasingu? Są jakieś ważne kwestie, czy te umowy wszędzie jeden standard i nie za bardzo można coś skorygować?
Kup, u którego dealera taniej. Serwisuj, w jakim ASO Ci pasuje.
Z leasingiem to raczej niewiele wskórasz - jak się nie spodoba, to bierz w innym. Najprędzej i tak pewnie VW Leasing.

JED
Posty: 1123
Rejestracja: 29 mar 2019, 9:10
Lokalizacja: 3City/Swiat
Samochód: BMW X1 + Kodiaq 2.0 TDI L&K

Re: Rabaty przy kupnie Kodiaqa

Post autor: JED »

MILeq pisze:
15 paź 2019, 21:15
Shazan pisze:
08 paź 2019, 18:10
Ja wziąłem webasto Ale szyby ogrzewanej nie brałem. W superbie tylko 1x za 5 lat z niej korzystałem. A wydaje mi się że jak się włączy ogrzewanie to lód na szybie sam puści.
A co do rabatów mi udało się uzyskać 13.600 zł + dodatki za jakieś 800 zł ( stopka z nierdzewki, dodatkowe dywaniki na zimę pakiet przeglądów, gumowa mata do bagażnika i chlapacze przód i tył) przy zamówieniu na 235.700 zł . No i oczywiście czekam na rabat rocznikowy w wys. 7.600 zł Ale to dopiero jak autko będzie na placu. :)
Jak masz webasto, to lód też puści. Trochę dłużej pogrzejesz i w najgorszym razie ruszysz skrobaczką i spadnie.
Przez 5 lat jeżdżenia z webasto tylko raz musiałem skrobać, ale wtedy było jakieś oberwanie marznącego deszczu i wichura, po której auta miały skorupę lodu.

Generalnie, jak masz webasto, to ogrzewana szyba jest mało przydatna IMHO.
No ja nie mogę przeżyć, że musiałem zrezygnować z szyby, żeby dostać auto w sensownym terminie.
A mam Webasto.
Najpiekniejszy Laurin & Klement w PL. :mrgreen:

Malenstwo8
Posty: 2586
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Rabaty przy kupnie Kodiaqa

Post autor: Malenstwo8 »

shdster pisze:
12 paź 2019, 0:46
[EDIT]

Stanęło na doposażonym Style'u 150 KM. Jedno pytanie - u mnie w mieście padły systemy, a fajną ofertę mi zaproponowano 200 km ode mnie - i nie wiem czy to nie zabieg marketingowy ;) -ale mam czas do podjęcia decyzji dość krótki - bo auto już na produkcję jedzie i można jeszcze powybrzydzać z wyposażeniem - i będzie bank w tym roku. A zatem - czy jak kupię w nieswoim mieście to mam z tego tytułu jakieś zabawy poza tym że muszę go tam odebrać? Serwis, gwarancja, przeglądy mogę wszystko u siebie ogarniać, gdzie mam dwa salony? Czy są jakieś wyłączenia? No i na co zwracać uwagę przy leasingu? Są jakieś ważne kwestie, czy te umowy wszędzie jeden standard i nie za bardzo można coś skorygować?
Wszystko jest normalnie. Też tak zamówiłem. Serwisujesz sobie gdzie chcesz.
Leasing jest umową między Tobą a bankiem, więc jak uzgodnisz, tak będziesz płacił :)

MILeq
Posty: 69
Rejestracja: 07 kwie 2019, 21:46
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0TSI DSG Style 4x4

Re: Rabaty przy kupnie Kodiaqa

Post autor: MILeq »

JED pisze:
15 paź 2019, 22:06
MILeq pisze:
15 paź 2019, 21:15
Shazan pisze:
08 paź 2019, 18:10
Ja wziąłem webasto Ale szyby ogrzewanej nie brałem. W superbie tylko 1x za 5 lat z niej korzystałem. A wydaje mi się że jak się włączy ogrzewanie to lód na szybie sam puści.
A co do rabatów mi udało się uzyskać 13.600 zł + dodatki za jakieś 800 zł ( stopka z nierdzewki, dodatkowe dywaniki na zimę pakiet przeglądów, gumowa mata do bagażnika i chlapacze przód i tył) przy zamówieniu na 235.700 zł . No i oczywiście czekam na rabat rocznikowy w wys. 7.600 zł Ale to dopiero jak autko będzie na placu. :)
Jak masz webasto, to lód też puści. Trochę dłużej pogrzejesz i w najgorszym razie ruszysz skrobaczką i spadnie.
Przez 5 lat jeżdżenia z webasto tylko raz musiałem skrobać, ale wtedy było jakieś oberwanie marznącego deszczu i wichura, po której auta miały skorupę lodu.

Generalnie, jak masz webasto, to ogrzewana szyba jest mało przydatna IMHO.
No ja nie mogę przeżyć, że musiałem zrezygnować z szyby, żeby dostać auto w sensownym terminie.
A mam Webasto.
Nic się nie martw. Mamy webasto i szybę w niedźwiedziu. Szyba ani razu jeszcze nie uzywana, webasto załatwia sprawę.

JED
Posty: 1123
Rejestracja: 29 mar 2019, 9:10
Lokalizacja: 3City/Swiat
Samochód: BMW X1 + Kodiaq 2.0 TDI L&K

Re: Rabaty przy kupnie Kodiaqa

Post autor: JED »

W czasie jazdy też?
Najpiekniejszy Laurin & Klement w PL. :mrgreen:

shdster
Posty: 9
Rejestracja: 04 paź 2019, 14:07
Samochód: Opel Vectra

Re: Rabaty przy kupnie Kodiaqa

Post autor: shdster »

Dzięki za porady, Kodiaq zamówiony do produkcji idealnie taki jak sobie zażyczyłem. Będzie jeszcze w grudniu, cena ze 165 na 150 i może się uda coś urwać jeszcze, ale to tylko jak nie wpadnie w zwyżkę :)

Shazan
Posty: 153
Rejestracja: 20 cze 2019, 19:53
Samochód: Kodiaq RS RM2020 raceblue :)

Re: Rabaty przy kupnie Kodiaqa

Post autor: Shazan »

JED pisze:
16 paź 2019, 22:55
W czasie jazdy też?
To w czasie jazdy używa się podgrzewania szyby jeśli nawiewy działają?
Wszyscy odradzają brania tego i tego, no prawie wszyscy. Zobaczymy w praktyce. Z szyby "0" pożytku miałem. Może dlatego że na co dzień w 95% samochód stoi w cieplutkim garażu :) a webasto ma być stricte pod wyjazdy w góry dłuższe zimowe postoje po znajomych czy rodzinie.
A propos rabatów. Może ktoś się orientuje jaki jest rabat flotowy i od ilu samochodów się zaczyna, czy też może jakie są widełki. ?

ODPOWIEDZ