Rabaty przy kupnie Kodiaqa

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
marcin wroclaw
Posty: 45
Rejestracja: 17 lut 2018, 19:19
Samochód: Superb ii fl 1,8tsi liftbag

Re: Rabaty przy kupnie Kodiaqa

Post autor: marcin wroclaw »

Prawda jest jak zwykle po środku :)

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka




Sponsor

Re: Rabaty przy kupnie Kodiaqa

Sponsor


Marcin
Posty: 150
Rejestracja: 19 maja 2017, 23:52
Lokalizacja: Kraków
Samochód: WRX STI 04'; Corolla TS 02', Scala 19'

Re: Rabaty przy kupnie Kodiaqa

Post autor: Marcin »

Malenstwo8 pisze:
07 mar 2018, 17:55
Prawo wolnego rynku. Diler w Bydgoszczy powiedział wprost, że gdyby chcieli zrobiliby w Łodzi identyczną cenę. Nie chcieli. Mieli jakiś powód. Gdyby producent narzucił jedną cenę, to ok, ale byłoby to nierynkowe zachowanie. Gdyby dilerzy ustalili jedną cenę, to byłaby już zmowa, a chyba wiesz, że jest to zabronione. Z punktu widzenia sprzedawcy byłoby dla Was lepiej. Z punktu widzenia klienta już niekoniecznie. Problem jest mi znany, bo też działam w handlu i bardzo byłoby mi na rękę „ustawienie” rynku, z drugiej strony ja też jestem klientem...
Nie nazwałbym tego nie rynkowym zachowaniem. Wprost przeciwnie. Nie od dziś wiadomo, że największą konkurencją dla Skody jest... Skoda ;) Wszystko rozbija się o rabaty, a dealerzy stają na głowach żeby sprzedać dodatkową sztukę wypuszczając je "na zero" :)

Przede wszystkim Nie byłoby płaczu na forach pt. "Dostałem tylko 6% rabatu, a Ty 9,5" itd :) Z punktu widzenia sprzedawcy nie wiele by się zmieniło, bo za pewne zmieniły by się warunki rozliczania efektów i finalnie na jedno by wyszło :) Zamiast od marży, sprzedawca byłby liczony od sztuki :)
W branży motoryzacyjnej i tak już jest dużo zmów moim zdaniem, ale nie znam szczegółów to jedynie moje domysły. :)
Planujesz zakup samochodu?
Zapraszam poza forum 606987746
https://skodakrakow.otomoto.pl/
Dużo dostępnych!
Podkreślam!Każdy z moich postów to wyłącznie moja opinia. Nie jest to oficjalne stanowisko Skody ani salonu w którym pracuję.

Malenstwo8
Posty: 2591
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Rabaty przy kupnie Kodiaqa

Post autor: Malenstwo8 »

Nie dając handlowcow możliwości regulowania ceny(rabatu) pozbawiadz go podstawowego narzędzia. Prowizja od sztuki. Ok. Tyle, że to rodzi podstawowe pytanie - jak sprzedać więcej sztuk i mięć większą prowizję?
Odpowiedź nasuwa się sama - cena i kółko się zamyka. I przeciwnym wypadkusprzedaż byłaby kwestią zupełnie niezależną od handlowca. Inaczej mówiąc produkt mysiałby się sprzedawać sam. Jest przecież konkurencja, która będzie dawała to samo i rabatowała. Chyba, że cena byłaby tak skalkulowana, że faktycznie byłoby ok, tyle, że w dzisiejszych czasach wszyscy chcą rabat. Chcą mieć poczucie, że coś ugrali i o coś powalczyli.

root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Rabaty przy kupnie Kodiaqa

Post autor: root »

A widzisz. Może wtedy w końcu handlowcy zaczęli by sprzedawać jakością swoich usług, a nie ceną :D

Btw, ceny bez rabatów nie byłyby złe, ale pod warunkiem, że we wszystkich markach byłoby tak samo. Jeżeli jedna marka daje rabaty, a inna nie, to nie jest to dobra sytuacja, zarówno dla sprzedających, jak i dla kupujących.
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

Marcin
Posty: 150
Rejestracja: 19 maja 2017, 23:52
Lokalizacja: Kraków
Samochód: WRX STI 04'; Corolla TS 02', Scala 19'

Re: Rabaty przy kupnie Kodiaqa

Post autor: Marcin »

Dawniej też była konkurencja, tyle że nie było internetu i for. I ludzie też byli szczęśliwi z dokonanych zakupów i tego co ugrali :) Co prawda "ugrywali" mniej, ale dalej byli zadowoleni.

Uważam, że to nie cena determinuje chęć do zakupu. Ale masz rację, rabat jest jednym z narzędzi handlowca. Moim zdaniem - ostatnim :)
Tylko słaby handlowiec posiłkuje się głównie ceną w sprzedaży i uważa cenę za główne narzędzie. Jest wiele innych rzeczy którymi można nakłonić do zakupu samochodu, dlatego jedni dostają 4% inni 6% a jeszcze inni 9.5% :) Cena to nie wszystko - nie dla wszystkich. I szczerze Ci powiem, że dla mnie największą satysfakcję daje zadowolenie klienta. Cyferki na koncie, to miły dodatek, o który z kolei się staram. Sprzedaż samochodu w cenie cennikowej jest osiągalna i są klienci, którzy tak kupują samochody, ale i tak znacznie większą satysfakcję sprawia mi to, że ktoś jest zadowolony i uśmiecha się w dniu odbioru nowego samochodu.

Dla wielu osób to po prostu niezapomniane przeżycie. Bardzo miło jest oglądać jak starszy Pan odbiera nowy samochód, już jego numer "x" w karierze kierowcy i kontynuuje swoją tradycję robiąc sobie zdjęcie z tablicami przy nowym samochodzie. Jak opowiada Ci o poprzednich samochodach, dokonanych wyborach i jak pokazuje Ci zdjęcia z poprzednich odbiorów "nówki z salonu".

Fajnie jest widzieć młode małżeństwo, które kupuje swój pierwszy nowy samochód i wprost promienieje w dniu odbioru. Dogryza sobie nawzajem, żartuje i cieszy się z pewnego kroku milowego ich życia. W końcu to pierwszy nowy samochód, nie? Mama będzie dumna, że córka sobie radzi, tato popatrzy na syna jak na prawdziwego mężczyznę, który coś w życiu osiągnął i kupił czy to samochód, czy mieszkanie... itd.

Praca w sprzedaży to czysta tele-nowela. Dla nas samych wszyscy jesteśmy normalni, a w oczach innych jesteśmy różnie odbierani. Jest mnóstwo typów ludzi i z każdym spotykasz się codziennie w salonie. Każdego dnia dochodzi nowy. Ale to chyba jest to, co trzyma mnie w sprzedaży. To ile osób, ile profili postaci można poznać. To ile historii można usłyszeć od klientów. Z jednym pożartujesz, z innym przeprowadzisz stateczną i spokojną negocjację, a jeszcze inna osoba rozpłacze się podczas odbioru samochodu, wyprzytula Cię i zobaczysz w jej oczach czystą wdzięczność.

I równie fajnie jest, gdy klient wraca po kolejny samochód i jesteś w stanie porozmawiać z nim jak z dobrym znajomym, na temat poprzedniego samochodu i historii z nim związanych a i nie tylko :P
Ostatnio zmieniony 08 mar 2018, 19:47 przez Marcin, łącznie zmieniany 3 razy.
Planujesz zakup samochodu?
Zapraszam poza forum 606987746
https://skodakrakow.otomoto.pl/
Dużo dostępnych!
Podkreślam!Każdy z moich postów to wyłącznie moja opinia. Nie jest to oficjalne stanowisko Skody ani salonu w którym pracuję.

WuWu
Posty: 597
Rejestracja: 10 cze 2017, 23:18
Samochód: Kodiaq 1,4

Re: Rabaty przy kupnie Kodiaqa

Post autor: WuWu »

Cena owszem może w pierwszym kontakcie odgrywa jakąś większą rolę, ale jeśli to kolejny samochód u tego samego dilera to znaczy że ogólna współpraca zarówno handlowca jak i serwisu jest na dobrym poziomie. Wtedy w przewidywalnych widełkach ceny nie analizuje czy kolejny salon da jakiś większy upust. Ja cenię sobie lokalną dobrą współpracę ;).

Malenstwo8
Posty: 2591
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Rabaty przy kupnie Kodiaqa

Post autor: Malenstwo8 »

Macie rację. Każdy przedstawił to z innej strony i to jest fajne. Każdy z nas ma swoje racje, doświadczenia i spostrzeżenia. Prawda jest jak zawsze po środku.
Marcin - piękny emocjonalny wpis, który pokazuje, że nawet w dzisiejszych czasach jest miejsce na wrażliwość w handlu 👍

Awatar użytkownika
michalmiko
Posty: 942
Rejestracja: 29 sty 2018, 19:16
Lokalizacja: Podhale
Samochód: Kodiaq Style 4x4 2.0 TSI Lava Blue 244KM/431Nm

Re: Rabaty przy kupnie Kodiaqa

Post autor: michalmiko »

Słuchajcie, sprawa aż mną wstrząsnęła :)
Żona pojechała do Salonu Skody z wydrukowaną konfiguracją. Zapytała oczywiście jaki rabat jest osiągalny. Sprzedawca powiedział, że nie ma szans na rabat większy niż 10 tysięcy, gdyż (jak dobrze zrozumiała) większy rabat jest nielegalny :D. Ponoć jakby udzielił większego rabatu, to mogą być problemy od centrali Skody. Większe rabaty, to jedynie przy zakupie flotowym. Moja konfiguracja wyniosła katalogowo 179000 zł, co by dawało jakieś 5,6% rabatu od tego sprzedawcy. Jak powiedziała, że na forum ludzie dostają od ręki 7-9% to uznał, że ludzie piszą w internecie co chcą (jakoś tak) ;).
Czy dostaliście rabaty większe niż 6% przy zamówieniu Kodiaqa według własnej konfiguracji, nie z "placu" od dealera?

Lucky
Posty: 63
Rejestracja: 09 kwie 2017, 14:41
Samochód: Kodiaq SportLine

Re: Rabaty przy kupnie Kodiaqa

Post autor: Lucky »

Z racji na długi czas oczekiwania, na auta z placu, dostępne od ręki, dostaje się na Kodiaqa przeważnie mniejsze rabaty niż na auto do produkcji. No chyba, że dostaniesz dodatkowy rabat za rocznik 2017. Ja przy zamówieniu wersji Style za ok.140 tys. dostalem 8,5%, potem jednak zmieniłem zamówienie na SportLine mimo, że tu rabat wynosił "tylko" 7%, bo właśnie na tej wersji mi zależało. Auto wreszcie dotarło do dealera. Czekam na dokumenty i odbieram na dniach :)

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka


Vibor
Posty: 337
Rejestracja: 23 sty 2018, 15:14
Samochód: Skoda Superb kombi 1.8 TSI STYLE

Re: Rabaty przy kupnie Kodiaqa

Post autor: Vibor »

Raczej nikt nie grabi od Siebie ;) , rabat to indywidualna gratyfikacja od sprzedawcy i niektórzy nie dają go wcale bo nigdzie nie masz zapisu ,że go musisz mieć . Jak szukałem auta w innych salonach różnych producentów to np. taka DACIA nie daje go wcale bo nie musi a auta sprzedaje tyle ile ma , czas oczekiwania do 6 miesięcy, Renault nie daje lub bardzo niskie na nowe rocznikowo auta ( z wyprzedaży rocznikowej TAK) bo również uważają ,że nie muszą, w SKODZIE w każdym coś są skłonni dać tylko z terminami jak widać różnie bywa ;)

ODPOWIEDZ