Lockdown w Czechach a produkcja Kodiaqa

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
Awatar użytkownika
Sublime
Posty: 152
Rejestracja: 12 cze 2020, 7:50
Lokalizacja: WL
Samochód: Kodi L&K 2.0TSI RM2021

Lockdown w Czechach a produkcja Kodiaqa

Post autor: Sublime »

Czołem,
zwracając uwagę na obecną sytuację w kraju i na świecie z wiadomym syfem covidowym, a co za tym idzie kolejnymi "pauzami gospodarczymi" wiecie coś z nieco bardziej sprawdzonych źródeł nt produkcji aut Skody ? Czy fabryki póki co pracują normalnie? Jak z terminami produkcji? Na forum FB Kodiaqa trochę osób pisało, że poprzesuwali im terminy produkcji.
Boję, się, że niebawem znów zobaczymy wiadomość podobną do tej:
https://www.skoda-auto.pl/news/skoda-ak ... a-tygodnie

Pytanie jak to będzie się miało do produkcji aut z silnikiem 2.0TSI, który rzekomo miał być produkowany wyłącznie do 50 tygodnia 2020, czy takie przesuniecie powoduje wypadniecie auta z produkcji czy w drodze wyjątku spowodowanego pandemią auta będą produkowane powyżej 50 tygodnia a nawet w nowym roku...



Sponsor

Lockdown w Czechach a produkcja Kodiaqa

Sponsor


grzes74
Posty: 3
Rejestracja: 08 wrz 2020, 22:12
Samochód: Kodiaq 1.5 M6 ambition + coś tam coś tam :)

Re: Lockdown w Czechach a produkcja Kodiaqa

Post autor: grzes74 »

Cześć,

Z tego co wiem - generalnego zamknięcia nie ma, ale podobnie jak u nas sporo ludzi ląduje na kwarantannach czy L4, rozwala to całe harmonogramy produkcji. Poślizgi będą. Wiem co to znaczy - sam czekałem ponad 7 miesięcy (pierwotnie miało być 6 tygodni :)).. ale w końcu dojechał i jest

Awatar użytkownika
TOMEQ
Posty: 491
Rejestracja: 21 cze 2019, 11:42
Samochód: ŠKODA KODIAQ Sportline 2.0 TSI

Re: Lockdown w Czechach a produkcja Kodiaqa

Post autor: TOMEQ »

Sublime pisze:
19 paź 2020, 14:45
Czołem,
zwracając uwagę na obecną sytuację w kraju i na świecie z wiadomym syfem covidowym, a co za tym idzie kolejnymi "pauzami gospodarczymi" wiecie coś z nieco bardziej sprawdzonych źródeł nt produkcji aut Skody ? Czy fabryki póki co pracują normalnie? Jak z terminami produkcji? Na forum FB Kodiaqa trochę osób pisało, że poprzesuwali im terminy produkcji.
Boję, się, że niebawem znów zobaczymy wiadomość podobną do tej:
https://www.skoda-auto.pl/news/skoda-ak ... a-tygodnie

Pytanie jak to będzie się miało do produkcji aut z silnikiem 2.0TSI, który rzekomo miał być produkowany wyłącznie do 50 tygodnia 2020, czy takie przesuniecie powoduje wypadniecie auta z produkcji czy w drodze wyjątku spowodowanego pandemią auta będą produkowane powyżej 50 tygodnia a nawet w nowym roku...
Z tego co się domyślam to auta z silnikami 2.0TSI miały być produkowane tylko do 50 tygodnia żeby mogły zostać sprzedane przed 1 stycznia 2021 kiedy to zaczyna obowiązywać norma euro6 już bez taryfy ulgowej której prawdopodobnie silnik 2.0TSI nie spełnia. Ostatnio czytałem artykuł z którego wynika że dotychczas obowiązywała norma euro6temp a od 1 stycznia zaczyna obowiązywać już pełna norma euro6 i samochody które jej nie spełniają, nie mogą zostać sprzedane i "powinny trafić na złom" jak było to napisane w tym artykule.

Zastanawiam się czy tylko w KODIAQu będzie ten silnik niedostępny czy w innych modelach Skody i całego koncernu VW też? Bo trochę było by to niezrozumiałe dlaczego tylko w KODIAQu, no chyba że jego gabaryty sprawiają większe zużycie i większą emisję spalin co sprawia że nie mieści się w normie euro6.
KODIAQ Sportline RM2020 2.0TSI 190KM DSG 4x4
---------------------------------------------------------------------------
Kupię felgi BRAGA 19“ (standardowo montowane w KODIAQ-u Scout) lub wymienię za felgi TRIGLAV antracytowe 19" z KODIAQ-a Sportline

polrob
Posty: 316
Rejestracja: 22 paź 2019, 0:25
Lokalizacja: War-Maz
Samochód: Kodiaq Style 1.5TSI manual 4x2 czarny magic RM2020

Re: Lockdown w Czechach a produkcja Kodiaqa

Post autor: polrob »

W Tiguanie też chwilowo wypadł z cennika. Natomiast w Superbie też mają być podobno chwilowe przestoje z tą jednostką. Inna sprawa że np. w takim Aertonie to jeśli nie będzie 2.0TSI w ofercie to wyboru silników w benzynie praktycznie nie ma.

VoytaZ
Posty: 172
Rejestracja: 08 lis 2020, 12:33
Samochód: Kodiaq Sportline 1.5 TSI 150KM, 4X2 7DSG

Re: Lockdown w Czechach a produkcja Kodiaqa

Post autor: VoytaZ »

Ktoś coś więcej wie w temacie? Mam potwierdzoną datę produkcji na 1 tydzień 2021 i już się zaczynam bać, ze będę musiał czekać kilka miesięcy, a swój samochód w rozliczenie mam oddać do końca grudnia, żeby rocznik nie przeskoczył....
Kodiaq Sportline Black Magic 1.5 TSI 150KM DSG7

ODPOWIEDZ