Niesmutny kolor dla Kodiaq

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
yogitubadzin
Posty: 15
Rejestracja: 15 wrz 2020, 21:23
Samochód: Kodiaq 1.5

Niesmutny kolor dla Kodiaq

Post autor: yogitubadzin »

Witam, wiem że temat o kolorach już kiedyś był ale może jest więcej Kodiaqow i który kolor potrafi zrobić efekt wow? Zamówiłem business Grey ale ostatnio widziałem na żywo i wyglądał jak aż za zwykły samochód. Może ktoś ma lava blue, Brown albo biały? A może inny? Czy jesteście zadowoleni? Auto może być na 10 do 15 lat.



Sponsor

Niesmutny kolor dla Kodiaq

Sponsor


yogitubadzin
Posty: 15
Rejestracja: 15 wrz 2020, 21:23
Samochód: Kodiaq 1.5

Re: Nie smutny kolor dla Kodiaq

Post autor: yogitubadzin »

O widoczności rys i częstotliwości mycia też możecie pisac

Malenstwo8
Posty: 2586
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Nie smutny kolor dla Kodiaq

Post autor: Malenstwo8 »

Mam białego. Po 2,5 roku nadal uważam, że ten kolor świetnie pasuje do miśka. I wbrew pozorom jest bardzo praktyczny. Nie widać rys i nawet jak się upaprze błotem, wygląda dobrze 🙂
Jak byłem rok temu w Pradze, to rozwaliła mnie kolorystyka ichnich Kodiaqów. Zacząwszy od jaskrawo zielonych, żółtych, po fioletowe 😎

klimas7
Posty: 226
Rejestracja: 11 lut 2020, 8:09
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Kodiaq TSI 2.0 190KM L&K RM20

Re: Nie smutny kolor dla Kodiaq

Post autor: klimas7 »

Po pierwsze, kolor to kwestia subiektywna, mam nadzieję, że nikt się nie oburzy o to co napiszę. :) Po drugie, Skoda nie ma szczególnie ciekawych kolorów, głowa od nadmiaru ciekawycy kolorów raczej nikogo tu nie boli. Po trzecie, moim zdaniem odbiór koloru zależy od wersji. Np. czarny Style fajnie ukryje czarne plastiki przy podwoziu, L&K ma srebrne elementy, które zmieniają odbiór samochodu, a Sportline ma czarne emblematy i napisy, co fajnie wygląda w wielu kolorach (czarny, race blue, czerwony, quartz), a niekoniecznie robi taki efekt w innych (np. biały).

Miałem podobny problem, zamówiłem Lava Blue, który super wygląda w konfiguratorze, zobaczyłem go na żywo i... dzwoniłem spanikowany zmienić kolor. Lava Blue to kolor kameleon, który potrafi wyglądać świetnie, ale czasami wygląda w mojej ocenie słabo. Zależy w dużej mierze od oświetlenia.

Kolor, który Ty wybrałeś ponoć najmniej się brudzi, także na pewno jest praktyczny, ale muszę się zgodzić, że jest strasznie nudny, gorszy jest chyba tylko darmowy niebieski (ala Skoda lata 90).

To jak żyć... tzn. wybrać? Moim zdaniem najlepiej dołączyć do tej samej grupy na FB i zajrzeć w zdjęcia (https://www.facebook.com/groups/kodiaqp ... dia/photos) znajdziesz tam setki PRAWIDZWYCH zdjęć (nie z konfiguratora, który przekłamuje), na pewno zawężysz wybór do 2-3 kolorów i potem np. zastanowisz się nad czyszczeniem.

Ja wybrałem biały, bo moim zdaniem najlepiej pasuje do L&K. Trzeba się liczyć z tym, że po trasie jest pełno zabitych owadów, także trzeba mieć środek do owadów i gąbkę w zanadrzu. Nie widać z kolei na nim tak zacieków, jak na ciemnych kolorach.

klimas7
Posty: 226
Rejestracja: 11 lut 2020, 8:09
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Kodiaq TSI 2.0 190KM L&K RM20

Re: Nie smutny kolor dla Kodiaq

Post autor: klimas7 »

Ja mam samochód dopiero 2 msc, ale tak jak Maleństwo nie zmieniłbym koloru (przenajmniej do mojej wersji), tutaj możesz zobaczyć jak mój wygląda z boku (zdjęcia z przymiarki kół):
viewtopic.php?p=34505#p34505

Szkoda tylko, że do bieli moon (candy jest delikatnie bardziej beżowa) Skoda daje tak mało brokatu (w porównaniu do innych marek), widać go dopiero w dużym słońcu.

Awatar użytkownika
herman00
Posty: 266
Rejestracja: 22 lip 2020, 9:02
Lokalizacja: Warszawa Ursynów
Samochód: Zielony Misiek Style 2,0 TSi 4x4DSG

Re: Nie smutny kolor dla Kodiaq

Post autor: herman00 »

Witaj kolego. Jak zostało ustalone że kupujemy nowy samochód, to zabrałem żonę do salonu Wimaru w Warszawie. Tam stał zielony emerald i powiedziała, że jeżeli szyby są przyciemnione to ma być taki kolor. Potem jeździliśmy na jazdach próbnych czarnym L&K i szarym Spotlinem. Czarny odpada, szary, srebrny nudny, lava niebieski ma bratanek, biały, czerwony i niebieski odpada i ma być tylko zielony. Widziałem ten zielony tylko raz w salonie i raz na Karoq-u na ulicy i nie znalazłem żadnego Kodiaq-a (ani Karoq-a) w 8 salonach które w ostatnim tygodniu odwiedziłem w rożnych miastach. Ale zaraz będzie nasz "zielony misio" i myślę, z ciemnymi dodatkami będzie ciekawie. A tak nawiasem to zajrzyj na czeską stronę Skody - pełna gama lakierów. Zamów u Plichty w Gdańsku czy Gdyni - oferuje kolor spoza palety. Sam widziałem u dealera w Koszalinie chyba rudego Kodiaq-a.

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2886
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Nie smutny kolor dla Kodiaq

Post autor: MałGorzata »

Ja zmnieniam z białego na czarne.

Teraz mam białego następny będzie czarny ale ten przed białym też był czarny.Drugi - równoległy jest czarny.
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

yogitubadzin
Posty: 15
Rejestracja: 15 wrz 2020, 21:23
Samochód: Kodiaq 1.5

Re: Nie smutny kolor dla Kodiaq

Post autor: yogitubadzin »

@klimas7, ten link coś nie działa do fejsa. I już zaczynam mieć wątpliwości bo na tapecie był lava blue który w ciemnym salonie wyglądał super

swider
Posty: 222
Rejestracja: 09 paź 2019, 15:10
Samochód: Kodiaq RS 240 KM

Re: Nie smutny kolor dla Kodiaq

Post autor: swider »

Ja ma "Steel Grey"- szary nie metalik. Praktyczność - super, a wygląd to kwestia gustu. Mialem wczesniej czarny i - pierwszy i ostatni raz ( stingerowi pasuje ja jestem totalnym przeciwnikiem,)latem duzo bardziej się nagrzewa, jest ładny kiedy mega czysty. Przy dzieciach bierz praktyczny jak single jestes to bierz to co Ci się podoba - w sumie zebys nie mial rodzinki to byś Kodiaqa nie bral ;)

Malenstwo8
Posty: 2586
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Niesmutny kolor dla Kodiaq

Post autor: Malenstwo8 »

MałGorzata pisze:
27 wrz 2020, 19:08
Ja zmnieniam z białego na czarne.

Teraz mam białego następny będzie czarny ale ten przed białym też był czarny.Drugi - równoległy jest czarny.
Processing...😂

ODPOWIEDZ