Kodiaq - czy o czymś nie zapomniałem (moja konfiguracja)

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
gderebecki
Posty: 28
Rejestracja: 13 lip 2020, 14:34
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI

Kodiaq - czy o czymś nie zapomniałem (moja konfiguracja)

Post autor: gderebecki »

Cześć,

Kupuję Kodiaq. Początkowo miała być wersja Style ale sporo dodatków do niej doszło i pomyślałem, że lepiej chyba będzie zamówić wersję L&K

Tutaj moja konfiguracja https://share.getcloudapp.com/v1ueJKkO

Czy o czymś nie zapomniałem?
Bardzo chciałem mieć kierownice sportową (podoba mi się ta dziurkowana skóra) ale niestety w L&K jej nie ma.



Sponsor

Kodiaq - czy o czymś nie zapomniałem (moja konfiguracja)

Sponsor


biokd
Posty: 208
Rejestracja: 11 cze 2020, 0:34
Samochód: Skoda Kodiaq L&K 2.0 TSI

Re: Kodiaq - czy o czymś nie zapomniałem (moja konfiguracja)

Post autor: biokd »

Warto wziąć siatkę oddzielającą bagażnik od reszty, różnie może być przy hamowaniu jak bagażnik zapakowany pod sam dach
Ja jeszcze w planach mam pakiet komfortowego snu i rodzinny ale muszę porównać bo część rzeczy się pokrywa. A tak to mam podobnie przy L&K ale bez haka :)
Choć to tylko plany bo auta w najbliższym czasie jeszcze nie kupuje;)

Awatar użytkownika
Sublime
Posty: 152
Rejestracja: 12 cze 2020, 7:50
Lokalizacja: WL
Samochód: Kodi L&K 2.0TSI RM2021

Re: Kodiaq - czy o czymś nie zapomniałem (moja konfiguracja)

Post autor: Sublime »

Widze,że kroi się kolejny L&K w Kodim:)
Ja rownież niebawem chcę zamówić L&K ,podobnie jak JED w kolorze Race Blue. Do tego VC i pakiet asystentów HIGH obowiązkowo+ rolety w tylnych drzwiach. Ubolewam nad felgami, bo w RM2021 usuneli dla L&K i Sportline opcje 20' felg VEGA:/// Silnik podobnie jak u Ciebie 2,0TSI- tydzien temu od dealera AutoWimar sie dowiedzialem ze ten silnik ma byc dostepny w Kodiaqu tylko do 48tygodnia produkcji br, pozniej znika i zostaje poki co 1,5TSI..ile w tym prawdy nie wiem, inni dealerzy "strzelają karpia"na tą wieść... ale jeśli to prawda ,trzeba się śpieszyć....

Awatar użytkownika
michalmiko
Posty: 942
Rejestracja: 29 sty 2018, 19:16
Lokalizacja: Podhale
Samochód: Kodiaq Style 4x4 2.0 TSI Lava Blue 244KM/431Nm

Re: Kodiaq - czy o czymś nie zapomniałem (moja konfiguracja)

Post autor: michalmiko »

Nie widzę dodatkowego kluczyka z opcją personalizacji. Czy on jest w standardzie w L&K? Jak dla mnie to must have prawie za darmo ;)

gderebecki
Posty: 28
Rejestracja: 13 lip 2020, 14:34
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI

Re: Kodiaq - czy o czymś nie zapomniałem (moja konfiguracja)

Post autor: gderebecki »

1. Co do siatki oddzielającej bagaznik to troche sobie nie wyobrażam aż tyle pakować do samochodu bym nie widział nic w tylniej szybie. Miałem kiedyś kratkę w samochodzie (firmowy) potem zdemontowaną i nie robiło mi to jakiejś różnicy.

2. Rolety mam obecnie w superb i dzieciaki je użyły może z 2 razy przez 3 lata. Więcej jak już to się bawią nimi niż używają - dlatego postanowiliśmy tym razem ich nie brać (wystarczą przyciemniane szyby).

3. Co do kluczyka to pierwsze słyszę o personalizacji. Normalnie używamy jednego a drugi sobie leży schowany. Widziałem, że można dodatkowy kupić za chyba 200 zł. Czy to znaczy, że jak otworze swoim to fotel np ustawi się w moją pozycje, a jak żona swoim to fotel w jej pozycje?

4. Co do Silnika TSI to ja już mam Kodiakq zamówionego tylko jest to Style, ale zamówienie zostało wstrzymane bo chce zamienić na L&K. Tylko były problemy z konfiguratorem i nie dało się nic zmienić.

5. Hak to było jedno z ważniejszych wymagań bo chcemy przewozić rowery na bagażniku tylnim. Niestety mój rower elektryczny na dach nie za bardzo daje się zapiąć, poza tym wydaje mi się, że na tylnim będzie wygodniej (a przynajmniej będzie opcja do wyboru).

Awatar użytkownika
TOMEQ
Posty: 491
Rejestracja: 21 cze 2019, 11:42
Samochód: ŠKODA KODIAQ Sportline 2.0 TSI

Re: Kodiaq - czy o czymś nie zapomniałem (moja konfiguracja)

Post autor: TOMEQ »

gderebecki pisze:
24 lip 2020, 1:23
3. Co do kluczyka to pierwsze słyszę o personalizacji. Normalnie używamy jednego a drugi sobie leży schowany. Widziałem, że można dodatkowy kupić za chyba 200 zł. Czy to znaczy, że jak otworze swoim to fotel np ustawi się w moją pozycje, a jak żona swoim to fotel w jej pozycje?
Dokładnie tak, oprócz ustawień fotela do kluczyka są również przypisane ustawienia VC, radia, klimatyzacji itp. więc naprawdę warto, osobiście korzystam na zmianę z żoną z samochodu i personalizacja jest bezcenna i dziwi mnie że cenią sobie za nią tylko 200zl
KODIAQ Sportline RM2020 2.0TSI 190KM DSG 4x4
---------------------------------------------------------------------------
Kupię felgi BRAGA 19“ (standardowo montowane w KODIAQ-u Scout) lub wymienię za felgi TRIGLAV antracytowe 19" z KODIAQ-a Sportline

Awatar użytkownika
Sublime
Posty: 152
Rejestracja: 12 cze 2020, 7:50
Lokalizacja: WL
Samochód: Kodi L&K 2.0TSI RM2021

Re: Kodiaq - czy o czymś nie zapomniałem (moja konfiguracja)

Post autor: Sublime »

TOMEQ pisze:
24 lip 2020, 5:07
gderebecki pisze:
24 lip 2020, 1:23
3. Co do kluczyka to pierwsze słyszę o personalizacji. Normalnie używamy jednego a drugi sobie leży schowany. Widziałem, że można dodatkowy kupić za chyba 200 zł. Czy to znaczy, że jak otworze swoim to fotel np ustawi się w moją pozycje, a jak żona swoim to fotel w jej pozycje?
Dokładnie tak, oprócz ustawień fotela do kluczyka są również przypisane ustawienia VC, radia, klimatyzacji itp. więc naprawdę warto, osobiście korzystam na zmianę z żoną z samochodu i personalizacja jest bezcenna i dziwi mnie że cenią sobie za nią tylko 200zl
Czy te dwa kluczyki , które otrzymujemy w standardzie również mają taką możliwość, a rozmawiamy też o dodatkowym trzecim kluczyku, który jest analogicznie identyczny jak dwa standardowe?
Czyli otwierasz Kodiego,to wita Cię np napis na VC "Cześć Zdzichu" + fotele i lusterka pod preferencje Zdzicha itp ?

Awatar użytkownika
stingerA6
Posty: 2025
Rejestracja: 21 maja 2018, 21:19
Lokalizacja: Lubuskie
Samochód: Bardzo Mocarny Wagon - prawie Kodiaq

Re: Kodiaq - czy o czymś nie zapomniałem (moja konfiguracja)

Post autor: stingerA6 »

W RM 2021 jako dodatek jest trzeci klucz za 200 zł. Konfigurator nic przy tym nie wspomina o personalizacji, więc wydaję się, że jest ona teoretycznie już przy dwóch standardowych kluczach - temat do potwierdzenia u sprzedawcy
"Forum to nie agencja towarzyska.....wszystkim nie dogodzimy"
"Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić."

D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: Kodiaq - czy o czymś nie zapomniałem (moja konfiguracja)

Post autor: D10ni »

gderebecki pisze:
24 lip 2020, 1:23
2. Rolety mam obecnie w superb i dzieciaki je użyły może z 2 razy przez 3 lata. Więcej jak już to się bawią nimi niż używają - dlatego postanowiliśmy tym razem ich nie brać (wystarczą przyciemniane szyby).
Skoro dzieci, to może warto pomyśleć o dodatkowych poduszkach bocznych z tyłu (nie zauważyłem w specyfikacji).
gderebecki pisze:
24 lip 2020, 1:23
Czy te dwa kluczyki , które otrzymujemy w standardzie również mają taką możliwość, a rozmawiamy też o dodatkowym trzecim kluczyku, który jest analogicznie identyczny jak dwa standardowe?
Czyli otwierasz Kodiego,to wita Cię np napis na VC "Cześć Zdzichu" + fotele i lusterka pod preferencje Zdzicha itp ?
Bez "cześć" :-) I kręcąc rolką na kierownicy możesz zmienić kierowcę. Co jest przydatne jak np zamieniasz się w trasie z żoną i nie checie kombinować z chowaniem kluczyka do etui. Personalizacja ustawień i elektryczny fotel z pamięcią był jednym z kryteriów przy wyborze samochodu, bo mimo że mamy dwa samochody w domu, żona lubi pojeździć miśkiem.
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

Awatar użytkownika
michalmiko
Posty: 942
Rejestracja: 29 sty 2018, 19:16
Lokalizacja: Podhale
Samochód: Kodiaq Style 4x4 2.0 TSI Lava Blue 244KM/431Nm

Re: Kodiaq - czy o czymś nie zapomniałem (moja konfiguracja)

Post autor: michalmiko »

W RM2018 mam dokupiony trzeci kluczyk z opcją personalizacji. Do danego profilu przypisujesz swój kluczyk i w zależności którym kluczykiem otworzysz, po otwarciu drzwi ustawia się dany profil, czyli jak już wcześniej Koledzy wspomnieli: ustawienia fotela, lusterek, klimy, radia, oświetlenia ambiente, asystentów i całej reszty :)
Profile można również przełączać w multimediach w zakładce CAR.
Za 200zł w razie czego, to na pewno w ASO nie dokupisz kluczyka. Uważam, że na prawdę warto ;)

O tak, poduszki w tylnych siedzeniach też mam. Warto rozważyć tę opcję, bo nigdy nic nie wiadomo

ODPOWIEDZ