Zakup Kodiaq z 2019

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
Awatar użytkownika
herman00
Posty: 266
Rejestracja: 22 lip 2020, 9:02
Lokalizacja: Warszawa Ursynów
Samochód: Zielony Misiek Style 2,0 TSi 4x4DSG

Zakup Kodiaq z 2019

Post autor: herman00 »

Witam,
Właściwie umówiłem się z dilerem na auto z 2019. 2,0 TSi Style z interesującymi mnie dodatkami.
Kolor szary metalik.
Tapicerka Suedia, fotel kierowcy elektryczny, grzana przednia szyba, pakiet Sunset, Virtual Cocpit i jeszcze jakieś nieistotne drobiazgi.
Auto bez przebiegu, stoi jeszcze w foliach, cena do zapłacenia 145.
Tylko pakietu PremiumCare nie mogę podobno dokupić, chociaż auto nowe, bo auto z 2019 r. No więc został tylko 1 rok gwarancji i to mnie boli. W konfiguracji auta z 2020 z tym wyposażeniem wychodzi mi 173 tysie czyli mam 28 tysi taniej za auto z 2019 niż z bieżącej produkcji. Raczej na rabacik 15-16% na auto zamawiane nie ma co liczyć, największy rabat w ofercie jaki dotychczas dostałem to 9% i nie chcą schodzić, chociaż ruchu na samochody nie ma.



Sponsor

Zakup Kodiaq z 2019

Sponsor


Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2888
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Zakup Kodiaq z 2019

Post autor: MałGorzata »

Przeglądy będą Cię kosztować około 1-1,5 za sztukę to i tak mniej niż 28 tysi :)

A gwarancja... trochę słabo jak tylko jeden rok ale nie myślę by ewentualna lista napraw była większa niż 28 tysi minus koszty przeglądów.

Moim zdaniem pomocna w podjęciu dobrej decyzji będzie liczba kilometrów, którą będziesz jeździł?
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

Awatar użytkownika
herman00
Posty: 266
Rejestracja: 22 lip 2020, 9:02
Lokalizacja: Warszawa Ursynów
Samochód: Zielony Misiek Style 2,0 TSi 4x4DSG

Re: Zakup Kodiaq z 2019

Post autor: herman00 »

Jeżdżę około 20 tys rocznie, ostatnie 2 lata około 15 tys. i kupuję auto na 8-10 lat.
Obecnie użytkowanego Chevroleta Captiva kupiłem w 2007 roku za 140 tysięcy, czyli podobną kwotę.
Czy sprzedam go teraz za 18 czy 20 tysięcy to mi lotto, przeleciałem nim 230 tys kilometrów i przez ten czas tylko raz stał przymusowo w warsztacie gdy padła pompa w zbiorniku paliwa, reszta napraw zaplanowana, wyprzedzająca. No i to jest diesel i powiedziałem sobie nigdy więcej, bo diesel z suchym DPF to prosta droga uszkodzeń silnika - wymieniałem na szczęście tylko wałek rozrządu z popychaczami.
Trochę szukałem takiej oferty bo nie jest najgorsza i chyba się zdecyduję.

klimas7
Posty: 226
Rejestracja: 11 lut 2020, 8:09
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Kodiaq TSI 2.0 190KM L&K RM20

Re: Zakup Kodiaq z 2019

Post autor: klimas7 »

Ja bym porównał trochę inaczej, nie 173k nowy vs 145k 2019, tylko 158k (~9% rabatu) vs 145k. I teraz musisz sobie odpowiedzieć na pytanie czy o 13k rekompensuje Ci o rok starsze auto i krótszą gwarancję bez możliwości ew. przedłużenia. Jeżeli zostawiasz na tak długo, to może tak. :)

Jeżeli zamawiasz, a nie bierzesz z placu, to możesz wziąć pod uwagę jeszcze zmiany w MY21, czyli nowy Infotainment (bezprzewodowe Apple Car/Android Auto), karta e-sim, lepszy tempomat, czy zasilanie pod kamerkę w lusterku.

pstad
Posty: 372
Rejestracja: 22 cze 2019, 22:32
Lokalizacja: ZS/ ZPL / ZGL
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI,DSG,4x4

Re: Zakup Kodiaq z 2019

Post autor: pstad »

Opowiem Ci moja sytuacje.Troszke inna ale podobna. Kupilem auto uzyeane 2 letnie bo Misia z 2017 ale w roku 2019 (uzywany) auto stracilo gwarancje ale na dzien ,akuou mialo tylo 22 tys km.Co prawada pakiet przeglafow do dzis jeszcze dzialaja ( byly w cenie z autem).Na gwarancje bym az tak nie luczyl bo auto powinno Ci spokojnie 4-8 lat bezawaryjnej jazdy zapewbic ( oczyeiscie pilnujac przegladow olrjow itd).
Ja bym bral zawsze to prawie 30 tys taniej a uwierz ze chyba poza klockami (problem w innych watkach ) ,trzeszczacymi plastikami od kierowcy i pajakami w lampach rac,ej przez 2 lata nuc nie wyjdzie.Przeanalizuj forum i usterki wymienione na gwarancji przez innych ( albo zaloz watek i kazy wypisze comual na gwarancji robione) i wtedy podejmiesz decyzje czy 30tys pln to na "zabezpieczenie" ow usterek to duzo.
Zycze powodzenia i udanego wyboru ( bys sam do siebie nie mial.pretensji bo to najgorsze )

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka


polrob
Posty: 316
Rejestracja: 22 paź 2019, 0:25
Lokalizacja: War-Maz
Samochód: Kodiaq Style 1.5TSI manual 4x2 czarny magic RM2020

Re: Zakup Kodiaq z 2019

Post autor: polrob »

Nie możesz wykupić przedłużonej gwarancji bo auto ma pewnie uruchomioną gwarancję w 2019r. dlatego też został tylko 1 rok. Jest jeszcze możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia gwarancyjnego na takie auto u dealera Skody. I wtedy naprawisz za darmo jeśli gwarant uzna to w ramach ubezpieczania.

klimas7
Posty: 226
Rejestracja: 11 lut 2020, 8:09
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Kodiaq TSI 2.0 190KM L&K RM20

Re: Zakup Kodiaq z 2019

Post autor: klimas7 »

Jakie 30k? Jaki jest sens porównywać z ceną katalogową? Dla niektórych to może być dobra okazja, ale porównujmy obiektywne.

Awatar użytkownika
herman00
Posty: 266
Rejestracja: 22 lip 2020, 9:02
Lokalizacja: Warszawa Ursynów
Samochód: Zielony Misiek Style 2,0 TSi 4x4DSG

Re: Zakup Kodiaq z 2019

Post autor: herman00 »

Witajcie, trochę mnie natchnęliście i otworzyliście oczy.
Żona jak to Żona nie jest zadowolona z koloru, bo ma być szary a Ona woli zielony, na nowy z produkcji zielony, tak jak chce Żona, doposażony tak jak chcę ja mam ofertę dilera na 159.000 czyli 14 tysi drożej. W pakiecie doposażeniowym mam SkodaPremiumCare na 4 lata, czyli zero kosztów napraw i przeglądów łącznie z materiałami. Auto które rozważałem miało być z roku 2019 i wtedy na pewno uruchomiono gwarancję - sierpień 2019. Handlowiec przysłał mi specyfikację producenta i tam jest wpisane zamówienie z roku 2018 rok modelowy 2019, więc może być z produkcji z początku 2019, ale w końcu nie wiem. No i jestem w rozterce. Zażyczyłem sobie, żeby dali gwarancję chociaż na te 3 lata i dołożyli felgi 18 cali do zimówek, bo mam nowiutkie zimówki 235/55/18 od swojego Chevroleta. Ciekawe co oni na to.

pstad
Posty: 372
Rejestracja: 22 cze 2019, 22:32
Lokalizacja: ZS/ ZPL / ZGL
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI,DSG,4x4

Re: Zakup Kodiaq z 2019

Post autor: pstad »

Wybaczcie ponioslo mnie z tymi 30k w poscie wyzej.
Jezeli wyliczes ze 14 tys wiecej wyjdzie Ci takie jak chcesz no i oczywiscie kolor dla żony to zamawiaj nowke.Zona do konca zycia nie wybaczy Ci innego koloru a Ty bedziesz mial co chcesz.14tys pln nie jest nawet wartoscia "spadkowa" wartosci na rok.
Ja bym bral nowke taka jak sobie wymarzyles.Jak fla mnie 14 tys zaoszczedzic na tym co pisales nie jest warte auta z 2019 1 rokiem gwarancji ( satyrycznie ujmujac " suszarka ze strony zony" o innym nie ladnym kolorze nie jest tego warta )


Tak policzylem i cena Waszego " co bysmy chcieli " jak wyliczyles 14tys wyzsza od " tego co stoi " przekladajac na ok 8 lat jak piszesz to koszt 145zl na miesiac wiecej.No i ta gwarancja ( ktora w momencie kupna mozesz rozszerzyc - warte przemyslenia).
Ja bym bral "to co chce" bo nie ma nic gorszego niz pluc sobie w .... przez 8 lat ze " a moglem dolozyc"



Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka



Awatar użytkownika
herman00
Posty: 266
Rejestracja: 22 lip 2020, 9:02
Lokalizacja: Warszawa Ursynów
Samochód: Zielony Misiek Style 2,0 TSi 4x4DSG

Re: Zakup Kodiaq z 2019

Post autor: herman00 »

Witam,
To jednak szukam nowego do produkcji. Właśnie handlowiec uzmysłowił mi, że wywalili z pakietu Comfort moduł Bluetooth i trzeba dokupić. I rzeczywiście tydzień temu pakiet Comfort za 5150 zawierał Bluetooth a teraz jest PROMOCYJNIE na 125 lat za 4300zł i pakiet nie zawiera modułu i trzeba dokupić za 1250zł. Oszczędność dla Skody. Handlowiec także sugeruje, że trzeba dokupić alarm - za kolejne 1200zł.

ODPOWIEDZ