Kodiaq a konkurencja ‒ prośba o poradę

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
jakiś_koleś
Posty: 3
Rejestracja: 11 maja 2017, 19:07
Samochód: Skoda Octavia Combi L&K 1.8TSI 4x4

Kodiaq a konkurencja ‒ prośba o poradę

Post autor: jakiś_koleś »

Witajcie,

Mam pewien dylemat z którym mam nadzieje bedziecie mi mogli pomóc. Mianowicie, jeżdżę sobie już od prawie dwóch lat O3 w Combi i jestem bardzo zadowolony. Oczywiście nie jest to samochód idealny niemniej spisuje się znakomicie. Kupując Octavkę miałem sobie jednego maluszka i moją drugą połówkę i w całkowitości takie autko nam wystarczało. Jednak los chciał inaczej i 3 miesiące temu pojawił się drugi maluszek. Dwa foteliki z tyłu i jeszcze żona między nimi to już się lewo mieści. Poza tym lubimy sobie wyjechać pod namiot, na narty lub rower więc potrzeba więcej miejsca no i ja też swój wzrost mam (196cm) więc nie chce mi się już wyciągać z auta za każdym razem. Potrzebne większe auto... Skode już znam i lubię więc Kodiaq był naturalnym następcą, jednak jak się zaczęłem zagłębiać w temat to pojawiły się też inne opcje. Mianowicie Kia Sorento, nowy Peugot 5008 no i jeszcze nie dostępny Tiguan Allspace. Jest jeszcze Ford Edge ale jakoś mi się nie podoba. Najsilniejszym konkturentem w tej chwili dla mnie jest Sorento, jak wyjdzie Tiguan to też będzie blisko. Kodiaqiem jeżdziłem, bardzo mi sie spodobał, Sorento jeszcze nie ale recenzje i opinie są bardzo schlebiające.

Za Kodiaqiem przemawia design, funkcjonalność, jest to znana mi marka, mam nadzieje że niedługo dostępny silnik 220TSI i 240BiTDI, różne bajery technologiczne i rozwiązania SimplyClever. Odrzuca mnie czas oczekiwania, paliwożerny TSI, a mam ciężką nogę, no i wyciszenie jest marne :)

Sorento też mi się podoba chociaż mniej w środku, ma jednak trochę więcej miejsca, podobno jakość wykończenia jest na bardzo wysokim poziomie. Brak jednak silników bęzynowych, takie bym wolał choć jeśli auto dobrze wyciszone to może być Diesel, nie znam tej marki, nie wiem jak się tym jeździ i eksploatuje, jaki jest serwis itd.

Mam nadzieje że jazda próbna Sorento i wasze opinie, rozwieje wiele niewiadomych.

Wiem że temat jest bardzo świerzy ale podzielcie się swoimi opiniami i doświadczeniami na temat tych modeli i pomóżcie podjąć decyzję. A może są jeszcze jakieś inne opcje o których nie pomyślałem? Mam budżet w okolicach 180kPLN, koniecznie musi mieć 4x4, AT, duży bagażniki przestrzeń w środku no i dynamiczny silnik.

Z góry dziękuję.



Sponsor

Kodiaq a konkurencja ‒ prośba o poradę

Sponsor


kamilR
Posty: 318
Rejestracja: 26 mar 2017, 16:40
Samochód: Hyundai Tucson 1.7crdi '15,Koleos 2.0dci 4x4 '17

Re: Kodiaq a konkurencja ‒ prośba o poradę

Post autor: kamilR »

Kodiaq wg. mnie:) Ma jedną ale to zajebiście fajną opcje... ISOFIX dla fotela pasażera... Idealne rozwiązanie . Przestrzeni w kodiaqu jest ogrom, a i wyciszenie raczej na dobrym poziomie... Musisz sam organoleptycznie potestować auta które bierzesz pod uwagę:)

rafalhtc
Posty: 296
Rejestracja: 08 mar 2017, 15:44
Samochód: Hyundai Tucson 2017| 1.6 GDI | Comfort + Navi

Re: Kodiaq a konkurencja ‒ prośba o poradę

Post autor: rafalhtc »

Nowy Rexton też warty uwagi. Wymiarowo ma być jeszcze większy niż Kodiaq, konstrukcja na ramię, stały napęd i wyposażenie i jakość podchodzić na pod klasę Premium.

Everred
Posty: 435
Rejestracja: 02 maja 2017, 18:45
Samochód: Skoda Kodiaq Style 2.0 TSI

Re: Kodiaq a konkurencja ‒ prośba o poradę

Post autor: Everred »

Rexton zapowiada się fajnie ale kondycja finansowa SsangYong od dawna budzi zastrzeżenia, co może przełożyć się w pewnym momencie na przykład na problemy z dostępnymi częściami.

lighting
Posty: 515
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:04
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI

Re: Kodiaq a konkurencja ‒ prośba o poradę

Post autor: lighting »

rafalhtc pisze:
12 maja 2017, 0:21
Nowy Rexton też warty uwagi. Wymiarowo ma być jeszcze większy niż Kodiaq, konstrukcja na ramię, stały napęd i wyposażenie i jakość podchodzić na pod klasę Premium.
2 dni temu parkowałem koło Rextona. Fakt, wielkie auto, natomiast nie mogłem wyzbyć się wrażenia, że stylistyką zewnętrzną mocno nawiązywał do starych aut koreańskich, co dla mnie jest dużym minusem. Podobno ma wyjść nowa wersja Rextona, zobaczymy...
DO developer

rafalhtc
Posty: 296
Rejestracja: 08 mar 2017, 15:44
Samochód: Hyundai Tucson 2017| 1.6 GDI | Comfort + Navi

Re: Kodiaq a konkurencja ‒ prośba o poradę

Post autor: rafalhtc »

Właśnie o nowym pisałem. Ma to być już zupełnie inne auto od poprzednika pod kątem stylistycznym.

rafalhtc
Posty: 296
Rejestracja: 08 mar 2017, 15:44
Samochód: Hyundai Tucson 2017| 1.6 GDI | Comfort + Navi

Re: Kodiaq a konkurencja ‒ prośba o poradę

Post autor: rafalhtc »

Everred pisze:
12 maja 2017, 5:45
Rexton zapowiada się fajnie ale kondycja finansowa SsangYong od dawna budzi zastrzeżenia, co może przełożyć się w pewnym momencie na przykład na problemy z dostępnymi częściami.
Nie do końca ;)
http://www.magazynmn.pl/index.php/nowos ... -sprzedazy

lighting
Posty: 515
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:04
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI

Re: Kodiaq a konkurencja ‒ prośba o poradę

Post autor: lighting »

rafalhtc pisze:
12 maja 2017, 8:43
Właśnie o nowym pisałem. Ma to być już zupełnie inne auto od poprzednika pod kątem stylistycznym.
Na wizualizacjach wygląda faktycznie bardziej współcześnie. Jednak zanim poznamy cenę nowej wersji i zanim trafi ona do sprzedaży, prawie wszyscy tutaj na forum będziemy jeździli Skodami ;)
Jedna rzecz mnie też niepokoi - o ile Skodę znają wszyscy, to jak powiem znajomemu, że jeżdżę SSangiem Youngiem, to mnie spyta "Kim czym" ? :)
Ta marka jest bardzo mało popularna, nie wiem jak z dostępnością części, jakością wykonania, itd.
Zobaczymy pewnie za rok, po premierze.
DO developer

root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Kodiaq a konkurencja ‒ prośba o poradę

Post autor: root »

rafalhtc pisze:
12 maja 2017, 9:11
Everred pisze:
12 maja 2017, 5:45
Rexton zapowiada się fajnie ale kondycja finansowa SsangYong od dawna budzi zastrzeżenia, co może przełożyć się w pewnym momencie na przykład na problemy z dostępnymi częściami.
Nie do końca ;)
http://www.magazynmn.pl/index.php/nowos ... -sprzedazy
Tam jest tylko info, że sprzedaż rośnie, nic o kondycji finansowej nie piszą…
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

Ethel
Posty: 315
Rejestracja: 21 mar 2017, 9:42
Samochód: Kodiaq 1.4 TSI DSG Style

Re: Kodiaq a konkurencja ‒ prośba o poradę

Post autor: Ethel »

A nie będzie nowego Sorento w tym roku?

ODPOWIEDZ