Kodiaq a konkurencja ‒ prośba o poradę

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
IBNE
Posty: 1
Rejestracja: 19 maja 2017, 11:28
Samochód: TATA INDICA VISTA

Re: Kodiaq a konkurencja ‒ prośba o poradę

Post autor: IBNE »

Jeśli chodzi o rozpoznawalność marki i części opowiem z własnego doświadczenia.

W 2011 r. zakupiłem pojazd TATA INDIVA VISTA (nowy z salonu) za kwotę 25.500 zł brutto. W tamtym czasie najtańsza konkrecja w segmencie B z tym samym wyposażeniem było o 10.000 zł droższa.

Samochodem jeżdżę do dzisiaj. Chyba już w 2012 r. TATA wycofała się z polski i zamknęła Salony - została sieć serwisowa.

W cały okresie eksploatacji (już 7 rok 115 tyś przebiegu) nie zepsuło się nic istotnego - tylko niedoróbki indyjskiego producenta, jak zacinające się czasem otwieranie osłony wlewu paliwa i inne mniej lub bardziej denerwujące drobne kwestie.

Ostatnio miałem małą kolizję (zderzak, błotnik, nadkole) - tutaj okazało się, że części w autoryzowanym serwisie (który nadal istnieje) są droższe niż do Porshe Cayenne. Naprawę wykonałem więc kupując części używane na allegro - i tak było drogo bo jest ich mało, ale jak na 7 lat eksploatacji i tak uważam, że korzyści przeważyły nad kosztami i niedogodnościami - dlatego chętnie zapoznam się z ofertą SsangYonga Rextona.



Sponsor

Re: Kodiaq a konkurencja ‒ prośba o poradę

Sponsor


foratus
Posty: 27
Rejestracja: 26 mar 2019, 20:18
Samochód: Toyota Auris kombi 1,4 D4D

Re: Kodiaq a konkurencja ‒ prośba o poradę

Post autor: foratus »

Ostatnio poza Kodiaqiem zacząłem interesować się jeszcze Kią Sorento w wersji M- katalogowo 147 tys zł, myślę, że dałoby się po negocjacjach zbliżyć do 140 tys., to nieznacznie więcej, niż chciałem przeznaczyć na Kodiaqa. Mam pytanie do osób które mniej więcej znają obydwa modele. 1) Czy Sorento jest lepiej wykończony? -interesuje mnie tu zwłaszcza spasowanie, ew. trzeszczenie plastików
2) Jak działa automat w Sorento względem DSG?
3) Jak wygląda sprawa awaryjności silnika i skrzyni Sorento względem Kodiaqa?

MILeq
Posty: 69
Rejestracja: 07 kwie 2019, 21:46
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0TSI DSG Style 4x4

Re: Kodiaq a konkurencja ‒ prośba o poradę

Post autor: MILeq »

Do Sorento miałem przymiarkę, do momentu, kiedy się nie okazało, że mają tylko diesle.
Na tym zamknąłem temat, ale wydaje mi się, że Sorento było jednak nieco mniejsze niż Kodiaq.

Znajomy jeździł nieco starszym Sorento i po kilku latach zaczął mu się sypać - też dało mi to do myślenia.

janoush
Posty: 90
Rejestracja: 16 sie 2017, 14:06
Lokalizacja: Piaseczno
Samochód: Kodiaq Style 2.0TSI, Astra J 1.6

Re: Kodiaq a konkurencja ‒ prośba o poradę

Post autor: janoush »

Kilka lat temu i teraz to przepaść w jakości KIA. Miałem Kię Picanto (1.1, automat, klima). Kupiłem ją w 2004 roku - w 2007 wymieniono jej silnik - wada fabryczna. Jeździ u znajomych na Mazurach do dzisiaj. Tak naprawdę NIC się w niej nie psuje...

Też zasadzałem się na Sorento, ale te diesle nie dla mnie.
janoush

ODPOWIEDZ