Zapłata za Kodiaq

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
lighting
Posty: 515
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:04
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI

Zapłata za Kodiaq

Post autor: lighting »

Mam takie.. głupie pytanie o płatność za samochód.
Ostatnio, gdy kupowałem 4 lata temu nowe auto, przyszedłem do salonu z małą paczką banknotów i wszystko było liczone w kasie. Ale to były dużo mniejsze pieniądze
Jak to obecnie wygląda ? Czy w salonie nadal należy zapłacić wielką kupą banknotów, czy akceptują jakieś ekspresowe przelewy, a jak tak, czy mogą być wykonywane z paru kont bankowych ?

Czy ktoś z Was ma orientacje w tym przyziemnym temacie ?


DO developer

Sponsor

Zapłata za Kodiaq

Sponsor


Skorek
Posty: 400
Rejestracja: 18 sty 2017, 20:56
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TDI 4x4 AUTOMAT

Re: Zapłata za Kodiaq

Post autor: Skorek »

Nie wiem jak jest z osobą fizyczną, ale robiąc zakup na firmę, za transakcję do kasy nie możesz wpłacić więcej niż 15000 zł. gotówką.

Rafał
Posty: 523
Rejestracja: 17 lut 2017, 10:53
Lokalizacja: Solec Kujawski, kuj-pom
Samochód: 2.0 tsi lava blue

Re: Zapłata za Kodiaq

Post autor: Rafał »

ja zamierzam zrobić przelew na dzień przed odbiorem. pewnie jak każdy, akceptują każdą kwotę (bez ograniczeń) i w każdej walucie ;) - przynajmniej ja tak mam

Matelino
Posty: 78
Rejestracja: 23 mar 2017, 21:37
Samochód: Skoda Kodiaq 1.4 tsi DSG 150km

Re: Zapłata za Kodiaq

Post autor: Matelino »

Ja kupowałem auto na osobę fizyczną i połowę wpłacam przy odbiorze , drugą połowę rozłożoną mam na 3 lata na 0%. Wcześniej 3 tyś zaliczki wpłaciłem.

Awatar użytkownika
Jarek104
Posty: 158
Rejestracja: 22 mar 2017, 6:05
Samochód: E39 528i

Re: Zapłata za Kodiaq

Post autor: Jarek104 »

dostajesz fakturę, robisz przelew ( może być kilka mniejszych z różnych kont, byle tytułem tej samej FV ), po zapłącie odbierasz auto.

Opcji płatności gotówkowej teoretycznie nie ma, choć wiele zależy tu od księgowej w salonie

Everred
Posty: 435
Rejestracja: 02 maja 2017, 18:45
Samochód: Skoda Kodiaq Style 2.0 TSI

Re: Zapłata za Kodiaq

Post autor: Everred »

Nie opłaca się kupując na firmę płacić gotówką, zgodnie z przepisami wg mojej księgowej tylko zakup do 15 tys. zł gotówką może być uznany za koszt, wpłata początkowa na samochód nie będzie mogła zostać wliczona do koszt uzyskania przychodu i nie będzie możliwe odliczenie połowy VATu ani dochodowego jak wpłacisz gotówką a będzie to więcej niż 15 tys. Zresztą jakoś nie przyszłoby mi do głowy nieść torbę z kasą do salonu :) Aczkolwiek musi to być fajne uczucie

lighting
Posty: 515
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:04
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI

Re: Zapłata za Kodiaq

Post autor: lighting »

Dzięki !
DO developer

MAV
Posty: 9
Rejestracja: 05 maja 2017, 22:10
Samochód: Kodiaq 2,0 TDI

Re: Zapłata za Kodiaq

Post autor: MAV »

teoretycznie mógłbyś wpłacić każda kwotę ale dzięki ustawie o finansowaniu terroryzmu wpłaty powyżej 15000 EURO gotówką muszą być zgłaszane do urzędu skarbowego a tego nikomu się nie chce robić więc salony wymagają na wyższe kwoty przelewów , poniżej możesz wpłacać do woli
Przelewy też są monitorowane w bankach ale tego już nikt nie widzi i nie traci na to czasu

lighting
Posty: 515
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:04
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI

Re: Zapłata za Kodiaq

Post autor: lighting »

Dzięki za wszystkie odpowiedzi.

@root, można zamknąć
DO developer

ODPOWIEDZ