GAP

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
batura
Posty: 52
Rejestracja: 22 paź 2017, 16:40
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TSI

Re: GAP

Post autor: batura »

Ja wziąłem GAP w auto protect:
https://www.autoprotect.com.pl/produkty/GAP-CAR

Też była potrzebna główna faktura, a o nią poprosiłem sprzedawcę w salonie Skody i bez problemu ją dostałem.



Sponsor

Re: GAP

Sponsor


KQleszek
Posty: 32
Rejestracja: 10 cze 2020, 10:43
Lokalizacja: śląsk
Samochód: Skoda Kodiaq, 2,0 TSI 4x4

Re: GAP

Post autor: KQleszek »

Cześć
Czym się różni GAP od RTI może wiecie ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ripper
Posty: 3
Rejestracja: 22 cze 2020, 18:39
Samochód: Skoda Kodiaq Scout 2.0 TSI

Re: GAP

Post autor: Ripper »

Czesc,

RTI to GAP Fakturowy (Return To Invoice). Moze tez byc GAP Finansowy i Indeksowy...

KQleszek
Posty: 32
Rejestracja: 10 cze 2020, 10:43
Lokalizacja: śląsk
Samochód: Skoda Kodiaq, 2,0 TSI 4x4

Re: GAP

Post autor: KQleszek »

Spytam inaczej a co jest lepsze ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ripper
Posty: 3
Rejestracja: 22 cze 2020, 18:39
Samochód: Skoda Kodiaq Scout 2.0 TSI

Re: GAP

Post autor: Ripper »

Kazdy z nich inaczej chroni:
a) fakturowy: wyplaci roznice miedzy wartoscia fakturowa a wieksza z kwot: odszkodowanie AC, wartosc pojazdu
b) finansowy: wyplaci roznice miedzy zobowiazaniem leasingowym na dzien wyplaty AC a odszkodowaniem AC
c) indeksowy: wyplaci % wartosci samochodu (zwykle 20-30%)

Oczywisice skladka za fakturowy bedzie najwieksza.

Zeby odpowiedziec na pytanie co jest lepsze to trzeba wziac kalkulator, przeliczyc i samemu oszacowac ryzyko szkody calkowitej w kazdym roku.
Do tego istotne tez sa zapisy OWU i polisy: jaka suma, jaki okres czasu, kto jest odbiorca odszkodowania itp

biokd
Posty: 208
Rejestracja: 11 cze 2020, 0:34
Samochód: Skoda Kodiaq L&K 2.0 TSI

Re: GAP

Post autor: biokd »

Sprawdziłem ofertę w polecanym tu Autoprotect i przy cenie auta 177tys przesłali mi ofertę jak poniżej (oni mają tylko GAP RTI). Oferta wydaje się całkiem korzystna:

Przedmiot ubezpieczenia: ubezpieczenie straty finansowej związanej z utratą wartości pojazdu.

Zakres ubezpieczenia: w przypadku szkody całkowitej (w tym kradzież pojazdu), Ubezpieczyciel wypłaca różnicę pomiędzy wartością fakturową pojazdu, a wyższą z kwot; wartością rynkową pojazdu z dnia szkody lub odszkodowaniem wypłaconym przez ubezpieczyciela AC (lub OC sprawcy).

Suma ubezpieczenia:  wybór jednej z dwóch opcji
I opcja :    60 tys. zł  w trakcie trwania ochrony ubezpieczeniowej w pierwszych trzech latach, a w czwartym roku suma wynosi 80 tys. zł
II opcja :   80 tys. zł w trakcie trwania ochrony ubezpieczeniowej w całym okresie trwania polisy GAP

Okres ubezpieczenia: 48 miesięcy

Składka za cały okres ubezpieczenia:  
I opcja :    48 miesięcy:  2 861 zł - składka płacona jednorazowo za cały okres ubezpieczenia
II opcja :  48 miesięcy:   3 161 zł - składka płacona jednorazowo za cały okres ubezpieczenia

stysiek
Posty: 197
Rejestracja: 01 gru 2020, 21:48
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0 TDI

Re: GAP

Post autor: stysiek »


Dago
Posty: 4
Rejestracja: 24 lip 2021, 11:28
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TSI

Re: GAP

Post autor: Dago »

Cześć. Czy ktoś korzystał z usług firmy FmLeasing, a dokładnie zastanawiam się nad zakupem od nich ubezpieczenia gap. Przy limicie ubezpieczenia100 000 zł i okresie ubezpieczenia 60 m-cy jednorazowa składka wynosi 2560zł. Nigdzie nie znalazłem lepszej oferty.

biokd
Posty: 208
Rejestracja: 11 cze 2020, 0:34
Samochód: Skoda Kodiaq L&K 2.0 TSI

Re: GAP

Post autor: biokd »

Dago pisze:
10 wrz 2021, 11:36
Cześć. Czy ktoś korzystał z usług firmy FmLeasing, a dokładnie zastanawiam się nad zakupem od nich ubezpieczenia gap. Przy limicie ubezpieczenia100 000 zł i okresie ubezpieczenia 60 m-cy jednorazowa składka wynosi 2560zł. Nigdzie nie znalazłem lepszej oferty.
Ja mam w FM Leasing ubezpieczenie GAP RTI od Defend Gap (wariant MAX). Limit 48 miesiecy (czyli na cały czas trwania leasingu konsumenckiego) i 100tys zł - składka jednorazowa 2060zł i to była najlepsza oferta spośród 3 lub 4, o ktrych pisałem wyżej.

Jaco
Posty: 124
Rejestracja: 07 lis 2021, 21:16
Samochód: Skoda, Superb, 2.0TSI

Re: GAP

Post autor: Jaco »

Poco wam GAP. Tak na serio pytam.

ODPOWIEDZ