GAP

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
mpirek
Posty: 193
Rejestracja: 29 cze 2021, 17:57
Samochód: Kodiaq L&K 2.0TSI (RM2022)

Re: GAP

Post autor: mpirek »

Dokładnie, chodzi o szkodę całkowitą, a firmy ubezpieczeniowe coraz częściej idą w stronę szkody całkowitej (GlobalMotors na youtube, jak gościa z superbem załatwiła firma)



Sponsor

Re: GAP

Sponsor


Jaco
Posty: 124
Rejestracja: 07 lis 2021, 21:16
Samochód: Skoda, Superb, 2.0TSI

Re: GAP

Post autor: Jaco »

Leasing trzeba brać w dużych firmach, a nie jakieś garażowe, które kuszą dobrymi ofertami a potem przy wypadku albo szkodzie jest problem. Nie ma kasy ani auta.

Jak jest szkoda całkowita to się dostaje tyle ile auto jest warte, napisane zazwyczaj w umowie AC, ja w mojej miałem do wyboru jaka to ma być kwota np. Czy 110k czy 90k. Wycena musi być zgodna z katalogami. A chyba wiadomo że auto traci na wartości z roku na rok. Więc dalej nie widze sensu tego gapa. Może ktoś zapoda jakieś jeszcze argumenty, najlepiej za braniem gapa bo ja narazie żadnego nie mam, nie widzę ale moze tez się nie znam.

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2886
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: GAP

Post autor: MałGorzata »

Jeśli wartość auta w czasie szkody całkowitej wynosi 90k, w ratach leasingowych zapłaciłeś już 100k a do tego masz jeszcze do zapłacenia na przykład 8k to jesteś do tyłu.
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

mpirek
Posty: 193
Rejestracja: 29 cze 2021, 17:57
Samochód: Kodiaq L&K 2.0TSI (RM2022)

Re: GAP

Post autor: mpirek »

To tak nie działa ze szkodą całkowita, zawsze jesteś w plecy.

biokd
Posty: 208
Rejestracja: 11 cze 2020, 0:34
Samochód: Skoda Kodiaq L&K 2.0 TSI

Re: GAP

Post autor: biokd »

Ale przecież AC po 3-4 latach będzie niższe w przypadku szkody całkowitej bo wartość auta spada, a dzięki GAP dostajesz tyle ile masz na fakturze. Oczywiście lepiej aby się nie przydał. Ja mam leasing konsumencki i GAP nie był obowiązkowy. Wziąłem jako opcję z "zewnatrz" na 4 lata i zapłaciłem za cały okres duuuzo mniej niż wynosi roczna składka pełnego ubezpieczenia.

longmanpl
Posty: 232
Rejestracja: 15 cze 2021, 1:16
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0 TSI

Re: GAP

Post autor: longmanpl »

mpirek pisze:Obowiązkowy przy leasingu
Kiedy w czerwcu tego roku, szukałem auta i robiłem kalkulacje w VW FS na Tarraco, Kodiaq i Tiguan AllSpace, w żadnym z przypadków GAP nie był obowiązkowy.
Kalkulowałem wynajem długoterminowy oraz zwykły leasing operacyjny.
Poza tym czy GAP w racie, przy użytkowaniu mieszanym auta, to przypadkiem nie jest się w plecy...? ;)

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka


ODPOWIEDZ