Kodiaq w PB czy ON?

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2886
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Kodiaq w PB czy ON?

Post autor: MałGorzata »

Tak w kilku słowach: mój pali 8 latem i 9 zimą


----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

Sponsor

Re: Kodiaq w PB czy ON?

Sponsor


Mirao
Posty: 7
Rejestracja: 15 lut 2020, 17:13
Samochód: vw

Re: Kodiaq w PB czy ON?

Post autor: Mirao »

No to kolejne pytanie. Czy konieczne jest 4x4 w tym aucie? 2WD daje sobie radę?

Awatar użytkownika
stingerA6
Posty: 2025
Rejestracja: 21 maja 2018, 21:19
Lokalizacja: Lubuskie
Samochód: Bardzo Mocarny Wagon - prawie Kodiaq

Re: Kodiaq w PB czy ON?

Post autor: stingerA6 »

Wiadomo najlepiej RS 4x4, ale to auto nie jest wyścigówką.
Ja mam obecnie 1.5 tsi DSG ośkę i sobie chwalę. Fakt że śniegu u mnie nie było 8 lat, a w góry zimą nie jeżdżę.
Jakoś mi moja konfiguracja pasuje.
"Forum to nie agencja towarzyska.....wszystkim nie dogodzimy"
"Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić."

Mirao
Posty: 7
Rejestracja: 15 lut 2020, 17:13
Samochód: vw

Re: Kodiaq w PB czy ON?

Post autor: Mirao »

Dzięki za info :)
Ośkę :) tego nie znałem. 4x4 to mam w innym wydaniu - wyrywa asfalt i najpierw kręci się felga potem opona ;) Nie ma trasy, której nie dałby radę :)

Awatar użytkownika
borek
Posty: 400
Rejestracja: 07 sty 2019, 7:37
Samochód: Skoda Kodiaq L&K TSI 229 (chip)

Kodiaq w PB czy ON?

Post autor: borek »

seba pisze:
Mirao pisze:
15 lut 2020, 20:24
Auto zwykle do jazdy wokół komina. Dzieciaki do szkoły, zakupy kilka razy w roku na wyjazdy po Polsce a raz w roku kilka tysięcy km na wakacjach.
Wokół komina to kluczowe według mnie zdanie. Tylko benzyna. Niestety ja sobie sam w dieslu załatwiłem jazdą wokół komina akumulator. Diesel potrzebuje jazdy.
Właśnie z tego tez powodu kupiliśmy benzynę, mimo że tez mam przyczepę kempingowa i teraz mam zamiar ją ciągać Kodiaqiem. Zarówno charakter pracy mojej żony jak i mój to kręcenie się wokół komina. Spalanie 2.0 TSI w mieście to 11 litrów, podobnie jak mojej Mazdy 6 z silnikiem 2.5 170 koni, również 11. Wcześniej przyczepa jeździła za Mazdą, teraz mam nadzieje że będzie dużo dużo lżej za Skodą.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2886
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Kodiaq w PB czy ON?

Post autor: MałGorzata »

U nas też była taka rozterka PB czy On i wtedy zwyciężyła matematyka. Z różnicy w cenie paliwa i w cenie silnika diesla w stosunku do benz wynikało iż różnica zwróci się po około 100-120 tysiącach, biorąc pod uwagę, że auto przejdzie coś koło 140 tysi a gwarancja skończy się przy 120 oraz, że prawdopodobieństwo wystąpienia dużej awarii przy przebiegu 120->140 jest większe w przypadku diesla wygrała ostatecznie benzyna. Wartość dodana: jest cichutko.
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

Kordi
Posty: 135
Rejestracja: 15 gru 2019, 0:37
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Samochód: Skoda Kodiaq Style 1,5 TSI DSG

Re: Kodiaq w PB czy ON?

Post autor: Kordi »

U mnie z kolei tylko benzyna , nawet nie rozkminiałem diesla , jazda dom=praca 3km , praca=dom 3km , od pn do PT, weekend coś ew za miasto , rocznie 10000km , tylko benzyna , jak widzisz wybór jest prosty (U mnie) , dpfa bym moment zapchał w dieslu , 1,5 tsi ośka na kręcenie wokół komina idealny zestaw , nic ponad to . Nawet 2,0tsi bez sensu (U mnie) bo po co 18tysi przepłacać , jak tego się nie wykorzysta , także wybór musi być dostosowany do własnych potrzeb , nie ma diesel czy benzyna , wybór jest oczywisty do własnych potrzeb .
KODIAQ STYLE 1,5 TSI DSG 2019r. ,4x2, 5os., biel moon metalizowany , Amundsen , trzydziesty tydzień 19r.

RobKos
Posty: 321
Rejestracja: 26 kwie 2018, 9:34
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TDI 190KM Style DSG 4x4

Re: Kodiaq w PB czy ON?

Post autor: RobKos »

Codziennie robię ok 60 km do pracy, często jeżdżę w trasy, wybrałem diesla, 190 KM. To już drugi, wcześniej miałem w Q5, też 2.0, 170 KM. Jeszcze wcześniej jeździłem wyłącznie na benzynach:)

pstad
Posty: 372
Rejestracja: 22 cze 2019, 22:32
Lokalizacja: ZS/ ZPL / ZGL
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI,DSG,4x4

Re: Kodiaq w PB czy ON?

Post autor: pstad »

U mnie benzyna 2.0 4x4 ogolnie cykl mieszany.
W.Twoim przypadku ( tylko moje zdanie ) 1.5 TSi bedzie najlepsze rozwiazanie i to nawet w ośce.
+ Szyciej Ci sie nagrzeje
+ GPF ma.wieksze temp ,wiec raczej problemu nawet po miescie z wypalaniem nie bedzie
+ do miasta moc i turbina spokojnie Ci styknie


Przy dislu w miescie porownujesz spalanie ktore jak wyliczyles oplaci sie po dlugim czasie.Wez pod uwage spalanie disla zanim sie rozgrzeje po miescie jak zrobisz 3km i stop na pol godz potem znowu krotka trasa wokol komina.
No i jak juz wapomniane "delikatnisc i czulosc" na jakosc paliwa tez bym bral po uwage.

Mimo iz ja pokonuje tygoniowo trasy 200-300km tylko po ekspresach a reszta miasto zdecydowalem sie na benzyne.

Wg mnie 1.5 TSI w manualu ( Automat warty doplaty ktory da Ci komfort i w miescie nie trzeba wajhowac).Ale ja bym rozawzyl opcje manuala w osce a wiecej bajerow w.aucue jak VC,BLISY itd wszystko co Ci sie przyda i dla.dzieci.

P.S Nie jestem przeciwnikiem disla ani Pb fanem.
Wypowiedz wg mnie czysto racjonalna.

Zycze trafnego wyboru i zadowolenia


Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka


daniel_gw
Posty: 99
Rejestracja: 23 paź 2019, 7:07
Samochód: Kodiaq 2.0TDI 110kW

Re: Kodiaq w PB czy ON?

Post autor: daniel_gw »

U mnie padło na ON bo kodiaq to wysoki klocek w benzynie przepala swoje. A porównując cenę 2.0 TSI 190km do 2.0TDI 150km to różnica w cenie chyba tylko 3 tys na korzyść PB. Ale niestety frajda odpowiednio mniejsza.

Ja ze swoich odczuć:
Przesiadłem się z manuala Octavii III 150km, 1.4TSI, gdzie przyspieszenie było coś 8.1s do kodiaqa 2.0 TDI DSG 150km z przyspieszeniem katalogowo 10.0s i powiem że jest dobrze. Nie czuc braku dynamiki, przy pedale w podłogę i ten kodiaq nawet się zbiera.Automat poprawia frajdę z jazdy, to że nie trzeba myśleć o zmianie biegów, co przy TSI było trochę kłopotem bo czerwone pole obrotomierz osiągał mega szybko, Niby TSI ma swój moment ale czuć różnicę że moment obrotowy mniejszy vs TDI. TDI jednak nie do zdławienia, gdzie w TSI się zdarzało.
W TSI nie ma dieslowych mroczek na kierownicy i jest faktycznie znacznie ciszej. Piszę znacznie bo kodiaq jest super wyciszony.

Porównując np auta do Forda Galaxy w 2.0 Ecoboost 205km z powerhift, to zestaw kodiaq 2.0 TDI 150km i DSG daje podobną frajdę, bo gdzieś te auta od vaga przyjemniej przyspieszają.

Swoją drogą frajda jest jedynie z pedałem w podłodze.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka


ODPOWIEDZ