Kodiaq 2021

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
tmiodek
Posty: 54
Rejestracja: 28 gru 2019, 23:08
Samochód: Zamówiony KODIAQ SPORTLINE

Re: Kodiaq 2021

Post autor: tmiodek »

D10ni pisze:
27 paź 2020, 10:39
Bulbulator pisze:
26 paź 2020, 17:31
No ja się biję z myślami. Żona bardzo za kodiaqiem. Ja od początku szedłem za Superbem, bo przekonał mnie ten lifting i 272 konny silnik. Z kolei do Kodiaqa się lepiej wchodzi, wyżej się siedzi, no ogólnie taki suv jaki powinien być. Nie przekonuje mnie tylko te 190 KM przy tak ogromnym samochodzie...
Ciekawe, jak Ci się udaje porównywać dwa różne samochody. Ja po LR Discovery 3 stwierdziłem że chcę SUVa, stąd Kodiaq. I przez dwa prawie lata doskonale się sprawuje. Żona na codzień jeździ Superbem L&K TSI 280KM. I przesadając się do Kodiaq nie narzeka na dynamikę, jedyne czego jej brakuje to tempomat powyżej 160km (bo byłem oszczędny przy zakupie). I generalnie większość wyjazdów rodzinnych, zakupy, odwiedziny u znajomych kilkadziesiąt km od nas - to wszystko robimy Kodiakiem, bo wygodniej, lepiej się pakuje, lepsza widoczność w mieście. Superb - w tasę jak chcemy we dwójkę wpaść na kawę do Berlina lub po prostu pojeździć sportowo dla przyjemności.
Poszukaj warsztatu który zajmuje się kodowaniem VAG w twoich okoicach i przeprogramuje Ci tempomat do wyższej prędkości .



Sponsor

Re: Kodiaq 2021

Sponsor


dratuszny
Posty: 180
Rejestracja: 31 lip 2019, 20:21
Lokalizacja: Kontrachcice:)
Samochód: Passat B7 DSG TDI 170 KM

Re: Kodiaq 2021

Post autor: dratuszny »

Bierz Kodiaqa, wiekszy, fajniejszy, na pewno bezpieczniejszy, to dwa różne samochody, sama kwestia siedzenia wyżej i wsiadania przemawia za Kodakiem. Tylko wersja Sportline lub L&K

gderebecki
Posty: 28
Rejestracja: 13 lip 2020, 14:34
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI

Re: Kodiaq 2021

Post autor: gderebecki »

Ja mam Superb a teraz będzie też Kodiaq może to jest rozwiązanie? :)

Bulbulator
Posty: 23
Rejestracja: 24 paź 2020, 18:37
Samochód: Honda crv 1.8

Re: Kodiaq 2021

Post autor: Bulbulator »

gderebecki pisze:
27 paź 2020, 16:38
Ja mam Superb a teraz będzie też Kodiaq może to jest rozwiązanie? :)
Nieee za dużo tych aut już będzie :P

gderebecki
Posty: 28
Rejestracja: 13 lip 2020, 14:34
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI

Re: Kodiaq 2021

Post autor: gderebecki »

Jak się mieszka na wsi to 2 samochody to mus.

Bulbulator
Posty: 23
Rejestracja: 24 paź 2020, 18:37
Samochód: Honda crv 1.8

Re: Kodiaq 2021

Post autor: Bulbulator »

gderebecki pisze:
27 paź 2020, 16:58
Jak się mieszka na wsi to 2 samochody to mus.
Zgadzam się. Nie mieszkam na wsi, ale mamy trochę tych samochodów i aż dwóch nowych nie potrzebuję :D

A jak z nagłośnieniem? Nie ukrywam, że jestem trochę miłośnikiem muzyki instrumentalnej i lubię dobry dźwięk :)

Dominik
Posty: 77
Rejestracja: 20 maja 2020, 14:32
Lokalizacja: Poznań
Samochód: Kodiaq 2023 - 2.0 TDI 200KM 4x4 L&K Lava Blu

Re: Kodiaq 2021

Post autor: Dominik »

tmiodek pisze:
27 paź 2020, 13:57
D10ni pisze:
27 paź 2020, 10:39
Bulbulator pisze:
26 paź 2020, 17:31
No ja się biję z myślami. Żona bardzo za kodiaqiem. Ja od początku szedłem za Superbem, bo przekonał mnie ten lifting i 272 konny silnik. Z kolei do Kodiaqa się lepiej wchodzi, wyżej się siedzi, no ogólnie taki suv jaki powinien być. Nie przekonuje mnie tylko te 190 KM przy tak ogromnym samochodzie...
Ciekawe, jak Ci się udaje porównywać dwa różne samochody. Ja po LR Discovery 3 stwierdziłem że chcę SUVa, stąd Kodiaq. I przez dwa prawie lata doskonale się sprawuje. Żona na codzień jeździ Superbem L&K TSI 280KM. I przesadając się do Kodiaq nie narzeka na dynamikę, jedyne czego jej brakuje to tempomat powyżej 160km (bo byłem oszczędny przy zakupie). I generalnie większość wyjazdów rodzinnych, zakupy, odwiedziny u znajomych kilkadziesiąt km od nas - to wszystko robimy Kodiakiem, bo wygodniej, lepiej się pakuje, lepsza widoczność w mieście. Superb - w tasę jak chcemy we dwójkę wpaść na kawę do Berlina lub po prostu pojeździć sportowo dla przyjemności.
Poszukaj warsztatu który zajmuje się kodowaniem VAG w twoich okoicach i przeprogramuje Ci tempomat do wyższej prędkości .

Kolego z tym przeprogramowaniem tempomatu to nie jest tak jak piszesz. Nie namawiaj "do zlego" jak nie znasz tematu bo jeszcze tragedia bedzie o ile wogole da sie to przeprogramowac. Tempomat do 210 to nie tylko inne oprogramowanie, ale tez inne radary i czujniki. O duzo wiekszym zasiegu. Z tego co pamietam to cos okolo 70-75m lapia te przy tempomacie 210km, a do 160km sa duzo slabsze. Roznica w cenie ( w moim przypadku to bylo chyba cos okoko 800 Eur) to wlasnie tlumaczy...

D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: Kodiaq 2021

Post autor: D10ni »

Dominik pisze:
27 paź 2020, 17:56
tmiodek pisze:
27 paź 2020, 13:57
Poszukaj warsztatu który zajmuje się kodowaniem VAG w twoich okoicach i przeprogramuje Ci tempomat do wyższej prędkości .
Kolego z tym przeprogramowaniem tempomatu to nie jest tak jak piszesz. Nie namawiaj "do zlego" jak nie znasz tematu bo jeszcze tragedia bedzie o ile wogole da sie to przeprogramowac. Tempomat do 210 to nie tylko inne oprogramowanie, ale tez inne radary i czujniki. O duzo wiekszym zasiegu. Z tego co pamietam to cos okolo 70-75m lapia te przy tempomacie 210km, a do 160km sa duzo slabsze. Roznica w cenie ( w moim przypadku to bylo chyba cos okoko 800 Eur) to wlasnie tlumaczy...
Jeżdżąc dwoma samochodami mam porównanie. Ten do 210 znacznie wcześniej rozpoznaje samochód jadący z przodu. Pomiarów nie robiłem, ale jest to wyraźnie odczuwalne. Ale i tak te 160 wykorzystuję "od święta". I generalnie - o ile w zaprogrmowaniu sobie świateł skandynawskich czy "easy entry" nie widzę za nic złego, to na taką ingerencję w elementy decydujące o bezpieczeństwie na 100% się nie zdecyduję.
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2888
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Kodiaq 2021

Post autor: MałGorzata »

Tempomat 210 "łapie" na 150 m
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

Bulbulator
Posty: 23
Rejestracja: 24 paź 2020, 18:37
Samochód: Honda crv 1.8

Re: Kodiaq 2021

Post autor: Bulbulator »

Jeszcze mam dwa pytanka:
1. Dlaczego przy wyborze czarnej podsufitki trzeba dodać dach panoramiczny? Nie jestem fanem.
2. Czy ten system z cantona jest dobry? Widziałem różne opinie, w tym taką, że sam się ścisza...

ODPOWIEDZ