Kodiaq 2021

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
dratuszny
Posty: 180
Rejestracja: 31 lip 2019, 20:21
Lokalizacja: Kontrachcice:)
Samochód: Passat B7 DSG TDI 170 KM

Re: Kodiaq 2021

Post autor: dratuszny »

polrob pisze:
25 paź 2020, 18:01
Bulbulator pisze:
25 paź 2020, 17:40
mike1986 pisze:
25 paź 2020, 0:10
Jeżeli chcesz kupić tanio Kodiaqa to teraz jest najlepszy moment. Ale musisz liczyć się z tym, że w 2021 na pewno wyjdzie nowa wersja (FL albo II generacja).
Dzięki, o to mi chodziło.
Hmmm, no właśnie... żeby to nie było tak, jak z kupnem telewizora... Kupię starszy model a za dwa miesiące wyjdzie sto razy lepszy za 1000 zł więcej... :)
Ale co tam będzie takiego sto razy lepszego?. Obecnie masz już nowy system multimedia tak ze to się nie zmieni, dojdą pewnie Full Led z przodu i pewnie jakieś drobiazg plus lekko zmienione zderzaki.
Może rączki z przodu nie będę trzeszczeć :D



Sponsor

Re: Kodiaq 2021

Sponsor


gderebecki
Posty: 28
Rejestracja: 13 lip 2020, 14:34
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI

Re: Kodiaq 2021

Post autor: gderebecki »

Podobno nie trzeszczą już ktoś wklejał z 2021 ale to może być tylko przypadek :)

Bulbulator
Posty: 23
Rejestracja: 24 paź 2020, 18:37
Samochód: Honda crv 1.8

Re: Kodiaq 2021

Post autor: Bulbulator »

No ja się biję z myślami. Żona bardzo za kodiaqiem. Ja od początku szedłem za Superbem, bo przekonał mnie ten lifting i 272 konny silnik. Z kolei do Kodiaqa się lepiej wchodzi, wyżej się siedzi, no ogólnie taki suv jaki powinien być. Nie przekonuje mnie tylko te 190 KM przy tak ogromnym samochodzie...

mike1986
Posty: 79
Rejestracja: 19 wrz 2020, 18:24
Samochód: Ford Focus ST170

Re: Kodiaq 2021

Post autor: mike1986 »

Myślałeś nad nowym Sorento? Ja właśnie dla niego zrezygnowałem z zaliczkowanego Kodiaqa :)

Bulbulator
Posty: 23
Rejestracja: 24 paź 2020, 18:37
Samochód: Honda crv 1.8

Re: Kodiaq 2021

Post autor: Bulbulator »

mike1986 pisze:
26 paź 2020, 17:35
Myślałeś nad nowym Sorento? Ja właśnie dla niego zrezygnowałem z zaliczkowanego Kodiaqa :)
Tak. Bardzo mi przypomina DSa, którego oglądałem przed podjęciem decyzji o Skodzie, jednakże sprzedawca z DS skutecznie mi obrzydził ich system sprzedaży :D

Ładna ta sorento. Zapomniałem o niej. Nie wiem, czemu ją wyeliminowałem z wyboru...

mike1986
Posty: 79
Rejestracja: 19 wrz 2020, 18:24
Samochód: Ford Focus ST170

Re: Kodiaq 2021

Post autor: mike1986 »

Idź do salonu, obejrzyj wersję XL i przejedź się. Do Kodiaqa więcej nie wsiądziesz :)

Bulbulator
Posty: 23
Rejestracja: 24 paź 2020, 18:37
Samochód: Honda crv 1.8

Re: Kodiaq 2021

Post autor: Bulbulator »

mike1986 pisze:
26 paź 2020, 18:02
Idź do salonu, obejrzyj wersję XL i przejedź się. Do Kodiaqa więcej nie wsiądziesz :)
A najgorsze jest to, że nigdzie w salonie wokół mnie nie znajdę do zobaczenia wersji l&k Kodiaqa ani Superba... Jedynie na ulicy, raz na jakiś czas. A różnica w wyglądzie jest ogromna w porównaniu do innych wersji...

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2888
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Kodiaq 2021

Post autor: MałGorzata »

W L&K nie podobają mi się te udawane wydechy w tylnym zderzaku. Poza tym ma plastiki w kolorze nadwozia i znaczek na przednich błotniakch. Wg mnie innych różnic już nie ma no może jeszcze felgi ale to zawsze można zmienić.
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: Kodiaq 2021

Post autor: D10ni »

Bulbulator pisze:
26 paź 2020, 17:31
No ja się biję z myślami. Żona bardzo za kodiaqiem. Ja od początku szedłem za Superbem, bo przekonał mnie ten lifting i 272 konny silnik. Z kolei do Kodiaqa się lepiej wchodzi, wyżej się siedzi, no ogólnie taki suv jaki powinien być. Nie przekonuje mnie tylko te 190 KM przy tak ogromnym samochodzie...
Ciekawe, jak Ci się udaje porównywać dwa różne samochody. Ja po LR Discovery 3 stwierdziłem że chcę SUVa, stąd Kodiaq. I przez dwa prawie lata doskonale się sprawuje. Żona na codzień jeździ Superbem L&K TSI 280KM. I przesadając się do Kodiaq nie narzeka na dynamikę, jedyne czego jej brakuje to tempomat powyżej 160km (bo byłem oszczędny przy zakupie). I generalnie większość wyjazdów rodzinnych, zakupy, odwiedziny u znajomych kilkadziesiąt km od nas - to wszystko robimy Kodiakiem, bo wygodniej, lepiej się pakuje, lepsza widoczność w mieście. Superb - w tasę jak chcemy we dwójkę wpaść na kawę do Berlina lub po prostu pojeździć sportowo dla przyjemności.
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

Bulbulator
Posty: 23
Rejestracja: 24 paź 2020, 18:37
Samochód: Honda crv 1.8

Re: Kodiaq 2021

Post autor: Bulbulator »

D10ni pisze:
27 paź 2020, 10:39
Bulbulator pisze:
26 paź 2020, 17:31
No ja się biję z myślami. Żona bardzo za kodiaqiem. Ja od początku szedłem za Superbem, bo przekonał mnie ten lifting i 272 konny silnik. Z kolei do Kodiaqa się lepiej wchodzi, wyżej się siedzi, no ogólnie taki suv jaki powinien być. Nie przekonuje mnie tylko te 190 KM przy tak ogromnym samochodzie...
Ciekawe, jak Ci się udaje porównywać dwa różne samochody. Ja po LR Discovery 3 stwierdziłem że chcę SUVa, stąd Kodiaq. I przez dwa prawie lata doskonale się sprawuje. Żona na codzień jeździ Superbem L&K TSI 280KM. I przesadając się do Kodiaq nie narzeka na dynamikę, jedyne czego jej brakuje to tempomat powyżej 160km (bo byłem oszczędny przy zakupie). I generalnie większość wyjazdów rodzinnych, zakupy, odwiedziny u znajomych kilkadziesiąt km od nas - to wszystko robimy Kodiakiem, bo wygodniej, lepiej się pakuje, lepsza widoczność w mieście. Superb - w tasę jak chcemy we dwójkę wpaść na kawę do Berlina lub po prostu pojeździć sportowo dla przyjemności.
Ja aktualnie mam bardzo niskiego crossovera japońskiej marki. Wsiada się praktycznie tak samo, jak do Superba. Może dlatego pierwsze wrażenie było takie, że nowe auto to na pewno Superb - bo pasowało mi wyposażenie i ten wystrzałowy silnik.
Z kolei cała moja rodzina ma SUVy i nieraz nimi jeżdżę - również bez problemu, nie muszę się na nic przestawiać, auto się po prostu czuje po tylu latach jazdy. Porównałem Te dwie Skody z tego względu, że obie mają praktycznie to, czego potrzebuję - duży bagażnik, mnóstwo miejsca z tyłu i z przodu, wszystkie techniczne nowinki i udogodnienia. Różnice to właśnie tylko dynamika, światła i inne pierdołki... Dla mnie suv czy ten sedan to byłoby jedno - żona woli Kodiaqa, bo dla niej wygodniejszy. Bo zawsze suvami jeździła i woli, jak dzieci również wsiadają ''wyżej''.
Ale dobra opinia - na kawę do Berlina nie jeżdżę, więc może jednak Kodiaq? :mrgreen:

ODPOWIEDZ